تمامی متقاضیان جراحی بینی در تهران که در صدد انجام جراحی هستند با این سوال مواجه می باشندکه چه نوع مدل بینی برای آن ها مناسب تر است و منجر به افزون شدن زیبایی چهره شان می شود. بنابراین عموما در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی طبیعی از پزشک خود در رابطه با نوع مدل بینی متناسب با چهره خود سوال می کنند که آیا بینی طبیعی با چهره شان سازگارتر است یا بینی فانتزی ؟ لازم به ذکر است ، عمل دماغ با هر مدلی که بخواهد انجام شود ( طبیعی یا فانتزی ) باید مکانیسم تنفسی و بویایی بینی را حفظ نماید. با دکتر شاهین باستانی نژاد ، بهترین جراح بینی طبیعی تهران همراه باشید تا نکات مفیدی را در این مورد فرا گیرید.

مدل بینی فانتزی ، محبوب ترین مدل ها در جراحی زیبایی بینی بود که در دو دهه گذشته بسیار مورد توجه متقاضیان این عمل قرار داشت ؛ بنابراین اگر شما هم در آن سال ها تحت این عمل قرار می گرفتید ، احتمال آن که این مدل را انتخاب می کردید بسیار زیاد بود. اما به مرور زمان با توجه به اختلالات عملکردی و ساختاری از جمله مشکلات تنفسی که برای افراد در پی جراحی فانتزی حادث می گردید ، این مدل محبوبیت خود را به میزان قابل ملاحظه ای از دست داد و مدل بینی طبیعی گوی سبقت را از آن ربود.

حال ممکن است این سوالات برای شما پیش بیاید که بینی طبیعی چه شکلیه ؟ عمل بینی طبیعی چگونه است ؟ و به طور کلی سوالاتی از این قبیل ذهن شما را درگیر کند. در ادامه مقاله ، ویژگی های بینی طبیعی و نیز جراحی بینی به فرم طبیعی را به تفصیل شرح داده ایم.

برای تعیین نوبت عمل بینی طبیعی با شماره های زیر تماس بگیرید.

آشنایی با عمل بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی ، با دو ویژگی مهم تعریف می شود ؛ به نحوی که در این مدل ، بینی باید “طبیعی” و نه “مصنوعی” به نظر برسد. تا جایی که این باور را القا کند که شخص با این بینی متولد شده است. البته توجه داشته باشید این بدان معنا نیست که یک فرم واحد برای جراحی بینی طبیعی ، تعریف شده است و نتیجه ای که از جراحی این نوع مدل بینی حاصل می شود باید به یک شکل باشد.

در حقیقت ، بینی طبیعی باید علاوه بر دارا بودن ویژگی های اصلی بینی طبیعی ؛ با ساختار صورت هر فرد نیز تناسب داشته و تعادل چهره وی را بر هم نریزد. به طور کلی بهترین جراح بینی تهران برای این که بتواند ظاهری طبیعی به بینی ببخشد ، باید دارای حس زیبایی شناختی طبیعی باشد ؛ برخی از جراحان ترجیح می دهند بینی های “مصنوعی” ایجاد کنند ؛ اما باید توجه داشت که با گذشت زمان ، این ترجیح ( بینی های مصنوعی و فانتزی ) محبوبیت کمتری پیدا می کند.

نمونه کار عمل بینی طبیعی

ویژگی های بینی طبیعی چیست ؟

در مدل دماغ طبیعی ، سوراخ های بینی اندازه ای طبیعی دارند ( بیش از حد کوچک نمی شوند )، قوس بینی کم است، زاویه بین بینی و لب در حدود 90 درجه است. قبل از انجام عمل بینی طبیعی ؛ برای ارزیابی فرم بینی و صورت ، باید از زوایای مختلف صورت بیمار عکسبرداری انجام شود. عمل بینی طبیعی زنانه بیش از گذشته در حال افزایش است ؛ داشتن فرم طبیعی بینی در مردان بسیار مهم است ، زیرا جراحی در مردان باید به نحوی صورت پذیرد که از جذابیت مردانه فرد کاسته نشده و ظاهر مردانه بینی حفظ شود.

نکات ضروری در عمل بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی در تهران موارد ذیل باید توسط جراح بینی مورد توجه قرار گیرند :

 1. موقعیت نوک بینی
 2. فرم ظاهری حفره های بینی
 3. محل ایجاد برش
 4. نوع بخیه در محل برش
 5. زاویه بین لب و بینی

باید خاطر نشان نمود که در یک بینی طبیعی ، زاویه بین لب و بینی باید 90 درجه باشد. چنانچه این زاویه بیشتر از 90 درجه شود بینی فانتزی یا عروسکی خواهد شد. قاعدتا یک جراح بینی متبحر و زبده به تمامی موارد مذکور اشراف داشته و با حفظ عملکرد حیاتی بینی ، سعی در جراحی با حالتی کاملا طبیعی می نماید.

اهداف اصلی عمل بینی طبیعی

 • شکل دادن غضروف در موقعیت آناتومی طبیعی
 • نگه داشتن غضروف در آناتومی صحیح ؛ به طوری که نامتقارن بودن حفره های بینی به حداقل برسد.
 • به حداقل رساندن استفاده از پیوند غضروف در نوک بینی ؛ تا جایی که بینی ، نوک تیز نشود.
 • به حداقل رساندن بالا بودن نوک بینی ، به نحوی که بینی خیلی زیاد به سمت بالا نرود.

فیلم نمونه کار عمل بینی طبیعی زنانه

تفاوت مدل بینی عروسکی و بینی طبیعی

در حال حاضر ، بر خلاف گذشته که معمولا افراد تمایل به انجام جراحی فانتزی داشته و خواهان این بودند که بینی آن ها بسیار کوچک شود؛ شاهد آن هستیم که با تغییر معیارهای زیبایی شناختی و آگاهی افراد از این معیارها ، عمدتا متقاضیان عمل ، تمایل دارند که صرفا عیوب بینی آن ها مرتفع شده و شکل ظاهری بینی شان بهبود یابد ؛ تا جایی که عمل ، منتج به بر هم خوردن تناسبات دیگر اجزای صورت آن ها نشود.

مهم ترین تمایز و تفاوت بین جراحی بینی طبیعی و فانتزی ، در زاویه میان نوک بینی با لب فوقانی می باشد ؛ به طوری که در جراحی فانتزی ، این زاویه 100 تا 105 درجه است ؛ در حالی که در مدل بینی طبیعی  عمل شده ، این زاویه بین 90 تا 95 درجه خواهد بود. ( این استانداردها ، مطابق با علم زیبایی شناسی تعریف شده اند )

در عمل فانتزی که در بین عوام به بینی عروسکی نیز مصطلح است ؛ سوراخ های بینی بیش از حد طبیعی ، کوچک می شوند و نوک بینی نیز سربالا می شود ؛ تا جایی که حفره های بینی از روبرو به وضوح قابل رویت است. اما در مقابل در جراحی بینی طبیعی در تهران ، باید توجه شود که نوک بینی بیش از حد سر بالا نشده و سوراخ های آن بیش از اندازه کوچک نشوند.

مریض خانم محترمی هستند که غضروف های پایین بینی‌شون به صورت نامتعارف رشد کرده، پره ها بالا کشیده و پهنایی قسمت استخوانی بینی بسیار زیاد هست، قوز قابل توجهی هم دارند. جهت جراحی زیبایی مراجعه نموده اند.

عمل بینی طبیعی

فرق عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی

یکی از مواردی که متقاضیان جراحی بینی ، خصوصاً بانوان درمورد آن دچار سردرگمی می شوند این است که فرم طبیعی یا نیمه فانتزی را برای رینوپلاستی انتخاب کنند. برای یک تصمیم گیری خوب در این خصوص باید با فرق عمل بینی طبیعی و نیمه فانتزی آشنایی داشته باشید. یک بینی طبیعی همانطور که از اسم آن پیداست ، به لحاظ ابعاد ، قوس انحنای پل بینی و میزان سربالا بودن نوک بینی در وضعیت نرمال قرار دارد. بدین معنا که شما بعد از انجام جراحی بینی طبیعی شاهد کوچک شدن بیش از حد دماغ نخواهید بود و همچنین بر روی پل بینی قوس ایجاد نمی شود. در مورد تیپ بینی هم باید بگوییم که حالت آن رو به بالا نخواهد بود. در کل تمامی مشخصه های آن به گونه است که یک هماهنگی کامل و قابل ملاحظه ای را در چهره ایجاد می کند. اگر بهترین جراح بینی طبیعی در تهران تبحر بالایی داشته باشد بعد از عمل بینی به صورت طبیعی ، اطرافیان فوراً متوجه عملی بودن آن نخواهند شد.

برخلاف بینی طبیعی ، در عمل نیمه فانتزی ، دماغ تا حدی کوچک شده ، پل بینی قوس خواهد داشت و تیپ کمی رو به بالا می باشد. اما این تغییرات به اندازه ای نیست که باعث مصنوعی به نظر رسیدن چهره و عدم تناسب آن با دیگر اجزای صورت شود.  البته نمی توانیم بگوییم که جراحی بینی طبیعی بهتره یا نیمه فانتزی ؛ چرا که با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی از جمله داشتن بینی استخوانی یا گوشتی ، خواسته و سلیقه بیمار و در نظر گرفتن دیگر اجزای چهره این مورد میتواند تعیین شود که جراح بینی طبیعی میتواند در تصمیم گیری بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهد.

فواید عمل بینی طبیعی

یکی از فواید و نکات مثبت عمل بینی به صورت طبیعی این است این مدل برای هر نوع بینی ، اعم از گوشتی یا استخوانی ، هر فرم صورتی و هم برای مردان و زنان ، مناسب است. زیرا اصلاحات دقیقا مطابق با ویژگی های طبیعی صورت و بینی شما اعمال می شوند. به دلیل اینکه پیاده سازی تغییرات در حد معمول و معقولی هستند ، انتظار می رود ، در قیاس با عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، ریکاوری آسان تری داشته باشد. درصد موفقیت آمیز بودن عمل بینی طبیعی و رضایتمندی بیمار از نتیجه حاصل از آن بالا می باشد. زیرا حتی با تغییر معیارهای زیبایی داشتن یک بینی با فرم طبیعی همواره یک مشخصه برتر محسوب می شود.

آیا من کاندید مناسبی برای عمل بینی طبیعی هستم ؟

اکثر افراد برای انجام عمل زیبایی بینی طبیعی در تهران مناسب هستند. با این حال ، اگر انتظار غیرواقعی از چگونگی ظاهر بینی خود دارید ؛ جراح زیبایی به شما در مورد واقعیت جراحی توضیح می دهد. همچنین درباره سبک زندگی و سابقه پزشکی صحبت خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که هیچ مانعی برای جراحی وجود ندارد.

چه افرادی گزینه مناسبی برای مدل بینی طبیعی هستند ؟

جراحی بینی طبیعی ، به خاطر غیرمصنوعی یا اصطلاحا نچرال بودن ؛ می تواند انتخابی ایده آل برای همه افراد با هر نوع فرم بینی اعم از گوشتی و استخوانی باشد. لازم به ذکر است که دماغ عملی طبیعی ، می تواند بهترین انتخاب برای آقایان باشد ؛ زیرا علاوه بر آن که نواقص بینی آن ها برطرف می شود ، جذابیت مردانه چهره شان نیز از بین نخواهد رفت.

شرایط لازم برای عمل بینی طبیعی چگونه است ؟

افرادی که لزوما به دنبال ایجاد تغییرات قابل توجه در ظاهر خود نبوده و تنها هدف آن ها از جراحی ، برطرف نمودن نقائص ظاهری بینی در عین حفظ تناسبات سایر اجزای صورت است ؛ بهترین گزینه برای جراحی بینی طبیعی در تهران محسوب می شوند.

در حالت کلی کاندیدای عمل زیبایی بینی باید از شرایط ذیل برخوردار باشند :

 • به لحاظ جسمی در سلامت کامل باشند.
 • از نتیجه عمل ، توقعاتی واقع بینانه و منطقی داشته باشند.
 • سن بلوغ را به پایان رسانده باشند ، زیرا تا قبل از اتمام فرآیند بلوغ ، رشد بینی ادامه دارد و در نتیجه چنانچه جراحی قبل از پایان بلوغ ، صورت پذیرد ماحصل جراحی به مرور زمان ، دستخوش تغییراتی واقع خواهد شد.

عکس بینی عمل شده طبیعی

ویژگی های بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

بر اساس مطالب مذکور ، این مسئله که انتخاب جراح بینی تاثیر شگرفی در نتیجه عمل دماغ طبیعی دارد مستدل شد ، لذا در ادامه به ویژگی های یک جراح بینی خوب در تهران می پردازیم :

 • مهم ترین مسئله برای وی سلامت بیمار می باشد.
 • منافع مالی برای ایشان در درجه آخر اهمیت قرار دارد.
 • چنانچه پی ببرد فرد در آمادگی جسمانی و روحی کامل نیست ، هرگز اقدام به جراحی بینی طبیعی نمی کند.
 • به بررسی و معاینات لازم در بیمار می پردازد.
 • آزمایشات ضروری را برای فرد تجویز می نماید.
 • در رابطه با مدل عمل بینی طبیعی اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد.
 • به تمامی سوالات فرد در ارتباط با جراحی با آرامش پاسخ می دهد.
 • انتظارات بیمار از انجام جراحی را با دقت می شنود.
 • در صورتیکه ببیند بیمار از جراحی انتظاراتی نامعقول و غیرمنطقی دارد سعی در مجاب نمودن او با دلایل منطقی می نماید و چنانچه فرد توجیه نشود از جراحی کردن او خودداری می نماید.

مشاوره قبل از ارزیابی اولیه در عمل بینی طبیعی چگونه است ؟

انجام مشاوره جهت بررسی و معاینات اولیه افراد از لحاظ تایید این امر که انجام جراحی به صلاحدید آن ها هست یا خیر ؛ مسئله ای قابل تامل است و ضرورت انجام آن قبل از جراحی زیبایی بینی ، غیر قابل انکار است. طی این جلسه باید کلیه انتظارات متقاضی جراحی ، از همه ابعاد مورد بحث قرار گیرد.

جراح بینی ، باید از تمامی زوایا فرد را مورد آنالیز و بررسی قرار دهد تا در صورتی که ساختار بینی از محدودیت های خاصی برخوردار است و این موضوع ، مانع ایجاد تغییرات وسیع بر روی بینی می شود ؛ توصیه های لازم را برای فرد بازگو کند و توضیحاتی جامع پیرامون این مسئله ارائه نماید. بهترین جراح بینی در تهران ، درخواست عکس هایی از چهره بیمار می نماید تا از آن ها در راستای مستندسازی و مقایسه چهره بیمار قبل از عمل و نتایج بعد از عمل استفاده نماید. انجام آزمایشات مخصوص قبل از عمل به منظور مطالعات آزمایشگاهی پیش از عمل ضروری می باشد و باید از چند روز قبل انجام شده و نتایج آن در اختیار جراح قرار داده شود.

عمل بینی طبیعی مردانه و زنانه

عمل بینی طبیعی در میان زنان و مردان ، از تفاوت هایی برخوردار می باشد. علت این تفاوت ، به متفاوت بودن شاخصه ها و معیار های سنجش زیبایی ، بر اساس ویژگی های مختلف سایر بخش های صورت در زنان و مردان نسبت داده می شود. برای شرح بهتر این موضوع و درک علت تفاوت در جراحی بینی طبیعی در زنان و مردان ، در ادامه ، نکاتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 • تناسب بین لب بالا و بینی : یکی از تفاوت های بین بینی بانوان و آقایان ، تفاوت در زاویه بین لب بالا و بینی می باشد. معمولاٌ زاویه بین لب بالا و بینی در بانوان در مقایسه با آقایان ، باز تر است. در بینی طبیعی این زاویه در دامنه ای بین 90 تا 95 درجه متغیر است. زاویه بازتر از این اندازه ، شکل بینی را به سمت ویژگی های مدل بینی فانتزی و نیمه فانتزی هدایت می کند.
 • قوس بینی : یکی دیگر از ویژگی های بینی طبیعی ، صاف بودن پل بینی می باشد. در مدل بینی طبیعی ، پل بینی در آقایان کاملاً صاف بوده و هیچگونه قوسی در آن ایجاد نمی شود.
 • سایز بینی : کلیه ویژگی های صورت بانوان در مقایسه با ویژگی های صورت آقایان ، ظریف تر بوده و بینی نیز از این امر مستثنی نمی باشد. پزشک در هنگام انجام جراحی بر روی بینی ، چه در آقایان چه در خانم ها ، اندازه بینی را به گونه ای تنظیم می کند که در هارمونی کامل با سایر ویژگی های صورت باشد. کوچک بودن اندازه بینی ، الزاماً به معنی زیبا بودن آن نیست. گاهی یک بینی ظریف و کوچک ، به تنهایی زیبا به نظر می رسد ولی زمانی که در کنار سایر بخش های صورت قرار می گیرد ، شاید از واژه زشت نیز در تفسیر آن استفاده شود. بنابراین رعایت هماهنگی اندازه بینی با توجه به سایر ویژگی های صورت ، نقش موثری در زیبا دیده شدن بینی ، ایفا می کند.

مدل بینی طبیعی مدرن

عمل بینی طبیعی

اقدامات قبل از عمل طبیعی بینی چگونه است ؟

در این قسمت برخی از اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی طبیعی را ذکر کرده ایم :

 • به طور کلی ، از 14 روز قبل از عمل مصرف آسپرین یا هر نوع داروی حاوی آسپیرین و انواع داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی باید قطع شود.
 • یک دکتر خوب عمل بینی طبیعی در تهران باید در جلسه مشاوره از سوابق داروهای مصرفی بیمار و همینطور سابقه ابتلا به بیماری های خاص جویا شود.
 • از 8 ساعت قبل از جراحی بینی طبیعی ، فرد نباید هیچ نوع غذا و همینطور مایعات به مصرف برساند ، چرا که پر بودن معده ، احتمال بروز عوارض بیهوشی را افزایش می دهد.

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی چگونه است ؟

در این قسمت برخی از مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی طبیعی را ذکر کرده ایم :

 • بعد از جراحی بینی طبیعی ، به منظور حفظ ساختار بینی و تسریع ترمیم بینی گچ یا اسپلینت روی بینی قرار داده می شود.
 • معمولا پس از گذشت حدودا 1 هفته گچ یا اسپلینت توسط جراح بینی برداشته خواهد شد ، لذا در این مدت بیمار می بایست از خیس شدن آن خودداری کند.
 • پس از عمل ، بیمار باید از فین کردن با شدت زیاد و همچنین حرف زدن بیش از اندازه پرهیز نماید.
 • بیمار می بایست حتی الامکان در هفته اول پس از عمل بینی طبیعی در تهران از استحمام خودداری کند و در صورت ضرورت نیاز به حمام با دستورالعمل پزشک متخصص حمام کند.

نتیجه جراحی بینی طبیعی را چه زمانی می توان مشاهده نمود ؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که ذهن همه متقاضیان جراحی را درگیر می کند ؛ این است که نتیجه عمل چه زمانی قابل مشاهده می گردد. از این رو در این بخش از مقاله ، به این مبحث پرداخته ایم که بعد از جراحی بینی طبیعی در تهران چقدر طول می کشد تا بتوانیم نتیجه عمل را به وضوح ببینیم. شایان ذکر است که نوع پوست بینی و میزان ضخامت آن ، از مهم ترین مولفه های اثرگذار بر نمایان شدن فرم اصلی بینی بعد از رینوپلاستی می باشند.

بنابراین عمدتا در بینی های با پوست ضخامت زیاد یا در واقع همان بینی های گوشتی ، خواهیم دید که تورم بینی بعد از عمل بینی طبیعی گوشتی ، به مراتب دیرتر از بینی های استخوانی فروکش کرده و در نتیجه ، ماحصل عمل دیرتر پدیدار می گردد. البته ناگفته نماند که مراقبت های بعد از عمل ، نیز در تسریع روند بهبودی و نمایان شدن سریع تر نتیجه عمل بی تاثیر نیست. به طور کلی به عزیزانی که جراحی ( فارغ از مدل بینی ) انجام داده اند ، توصیه می شود که برای مشاهده نتیجه جراحی صبور باشند و حداقل 6 ماه تا یکسال صبر کنند.

فیلم جراحی بینی طبیعی

عوارض بعد از عمل بینی طبیعی

در صورت سپرده شدن جراحی به دست یک پزشک ماهر و با تجربه ، نمی توان به عارضه جانبی جدی یا تهدید کننده ای اشاره نمود. از طرف دیگر ، بخش عمده عوارض جانبی جراحی بینی طبیعی ، موقتی بوده و بعد از گذر زمان و دنبال کردن یک فرایند مراقبت های بعد از عمل صحیح و درست ، به نقطه صفر خواهند رسید. به طور کلی ، عوارض جانبی احتمالی به شرح زیر می باشد:

 • تغییر در حس بویایی
 • خونریزی
 • عفونت ناحیه جراحی شده
 • تورم و کبودی

هزینه عمل بینی طبیعی در تهران

جراحی بینی به صورت طبیعی از جمله اعمال جراحی زیبایی بینی به شمار می رود ، در نتیجه بیمه هزینه های آن را تقبل نخواهد کرد. هزینه نهایی جراحی زیبایی بینی ، بر اساس فاکتورها و پارامترهای مختلفی محاسبه و برآورد می شود. بنابراین به منظور اطلاع از هزینه عمل بینی طبیعی در سال 1402 باید به صورت حضوری به مطب پزشک متخصص مراجعه نموده و تحت معاینه قرار گیرید.

آیا بعد از جراحی بینی طبیعی باید چسب زد؟

اگر گمان می کنید که بعد از جراحی طبیعی ، به خاطر اینکه اصلاحات محدودی پیاده سازی می شوند ، شما نیازی به استفاده از چسب بینی ندارید ، باید بگوییم که در اشتباه هستید. فارغ از هر نوع مدل ، بیمار باید بعد از عمل بینی حداقل یک ماه به طور مستمر از چسب استفاده کند. بعد از یک ماه، بسته به گستردگی اصلاحات و البته استخوانی با گوشتی بودن بینی ، دومین بازه زمانی چسب زدن بینی از سوی جراح تعیین می شود.

بافت پیوندی در جراحی بینی طبیعی

در حقیقت منظور از عمل بینی طبیعی این است که نتیجه پایانی به گونه ای باشد که ظاهر و فرم دماغ بسیار نچرال و عادی به نظر برسد. حال در مسیر جراحی و رسیدن به این نتیجه ، برخی بیماران ممکن است به بافت پیوندی نیازمند باشند. به طور مثال شخصی که بینی پهن و مسطحی دارد و برای طبیعی سازی و هماهنگ ساختن فرم آن با صورت او باید کمی برجستگی برای ساختار بینی ایجاد شود.
در این راستا جراح بینی می تواند از گرافت یا همان بافت های پیوندی که از بدن خود فرد برداشته شده اند استفاده نماید. شایان ذکر است که در جلسه مشاوره پیش از جراحی ، این مسئله از سوی پزشک مشخص می شود و هر گونه توضیح لازم در این خصوص را به بیمار می دهد.

توجه : گاهی اوقات بیماران وقتی اسم پیوند زدن بافت را می شنوند ، تصور می کنند که جراحی بسیار سنگین خواهد بود و حتی دچار تردید می شوند. اما باید گفت این پروسه زمانی که از سوی یک فرد متخصص و متبحر به انجام برسد ، دشواری برای فرد ایجاد نخواهد کرد ؛ بنابراین لزومی به نگرانی و کنسل کردن جراحی نخواهد بود

برای اینکه در پایان جراحی بینی نچرال ، نتیجه طبیعی شود چه تکنیک هایی استفاده می گردد؟

همانطور که می دانید ، برای اینکه متقاضی بیشترین رضایت را از این عمل داشته باشد ، بهترین جراح بینی طبیعی تهران باید از متدها و روش هایی بهره بگیرد که نتیجه به دست آمده مصنوعی نشود. در این بخش برخی از نکاتی که باید در نظر گرفته شوند را برایتان توضیح داده ایم :

 • سوراخ های بینی نباید از رو به رو مشخص باشند.

بنابراین ، نوک دماغ نباید خیلی زاویه بگیرد و به سمت بالا رود ؛ به عبارت دیگر بینی خوکی نشود. نکته ای که باید در این مورد به یاد داشته باشید این است که گاها به علت بروز تورم ، بینی کمی سربالا می شود ؛ پس سعی کنید تا از بین رفتن این عارضه منتظر بمانید و سریعا نتیجه گیری نکنید. البته اقداماتی نیز وجود دارند که می توانید با رعایت آن ها ، تاثیر مثبتی در از بین رفتن این مشکل دارد.

 • بینی باید در موقعیتی طبیعی قرار گیرد

در جراحی های فانتزی ، معمولا سعی می شود نوک بینی تیز و کوچک شود. در صورتی که در عمل بینی طبیعی در تهران قسمت تیپ نباید ظاهری مصنوعی داشته باشد. به همین جهت بهترین دکتر بینی طبیعی تهران سعی می کند استفاده از گرافت و پروتز را به حداقل و یا صفر برساند تا چنین ظاهری ایجاد نگردد.

 • نباید هیچ اسکاری باقی بماند

اولویت این جراحی ، این است که ساختار اصلی بینی تا حد امکان حفظ گردد و تنها ایرادات جزئی آن به هنرمندانه ترین شکل ممکن از بین بروند. در این راستا ، جراح خوب بینی طبیعی در تهران از متدها و تکنیک های مدرن بهره می گیرد تا متقاضی جراحی بینی طبیعی را به هدف خود برساند.

در کل توجه داشته باشید به منظور اینکه دقیقا به همان تصویر ایده آلی که از نتیجه رینوپلاستی در ذهن داشته اید برسید ، باید یک جراح بینی طبیعی خوب در تهران را برگزینید.

عمل بینی طبیعی یا فانتزی؟

گاهی برخی از متقاضیان که مدل مشخصی را انتخاب نکرده اند ، این سوال برایشان پیش می آید که کدام یک بهتر است؟ یک بینی فانتزی یا نچرال؟ اصلا از لحاظ تکنیکی فرقی میان این دو هست؟ در این قسمت ما به این سوال پاسخ داده ایم.

همانطور که پیش تر نیز ذکر شد ، این پروسیجر به جهت برطرف کردن ایرادات بینی به انجام رسیده و علاوه بر آن تغییراتی ملایم و چشم نواز را در صورت ایجاد می کند. چون میزان تغییرات اعمال شده در این عضو زیاد نیست ، پس در صورتی که در آینده هر گونه مشکلی در آن ایجاد شود می توان به راحتی طی عمل ترمیمی آن را برطرف نمود. همچنین امکان دارد به هر دلیلی بیمار از فرم جدید بینی خود راضی نباشد و تصمیم به تغییر آن بگیرد ؛ بنابراین لازم است تا استخوان ها و ساختار دماغ جای کار داشته باشند تا جراح بینی طبیعی بتواند خواسته مراجعه کننده خود را پیاده سازد. در مقابل ، زمانی که بینی به فرم عروسکی درآمده باشد ؛ ممکن است سوراخ ها و سایز کلی بینی بیش از اندازه کوچک شده باشند و به همین دلیل اعمال تغییرات بیشتر حتی با غضروف اضافی نیز امکان پذیر نباشد. پس در آخر می توان نتیجه گرفت زمانی که هنوز به صورت صد در صد از تصمیم خود اطمینان ندارید و می خواهید آینده نگری کنید ، بهتر است به سراغ عمل بینی طبیعی در شهر تهران بروید. البته توجه کنید که این مطلب باعث ترس شما نشود ، زیرا اگر به سراغ یک جراح متبحر و حرفه ای در این حیطه کاری رفته باشید ، ایشان می توانند هر مدلی که مد نظر دارید را به بهترین شکل ممکن پیاده سازی کنند. با این وجود ، احتمال اینکه با عوارض و مشکلات پس از عمل نیز مواجه شوید در حد زیادی پایین خواهد آمد.

دانلود پی دی اف مقاله