بینی از مهم ترین اعضای بدن می باشد که علاوه بر نقش حیاتی ای که دارد در صورت داشتن ایرادی در ظاهر آن زیبایی چهره را نیز مختل می نماید. بینی به طور کلی به دو دسته بینی استخوانی و گوشتی تقسیم می شود. چنانچه بینی در بخش تحتانی خود ( نوک بینی ) دارای پوستی ضخیم و مستعد تولید چربی باشد در دسته بینی های گوشتی قرار می گیرد، در این مقاله قصد داریم به موضوع جراحی بینی گوشتی بپردازیم در صورتی که قصد انجام  این عمل زیبایی را دارید توصیه می کنم پیش از جراحی بینی این مقاله از دکتر شاهین باستانی نژاد ، بهترین جراح بینی گوشتی تهران را مطالعه کنید.

مشخصات بینی گوشتی

 • از پوست ضخیمی برخوردارند.
 • دارای غدد چربی در نوک بینی هستند.
 • نوک این بینی ها پهن می باشد.
 • زیر پوست این نوع از بینی ها متشکل از بافت همبند زیادی است.
 • دارای پره هایی با ارتفاع زیاد می باشند.
 • غضروف ضعیفی دارند.

جراحی بینی گوشتی

آیا ضخامت پوست بر نتیجه جراحی بینی گوشتی در تهران اثرگذار است ؟

یکی از رایج ترین پرسش هایی که بیماران از جراحان بینی دارند؛ این است که ضخامت پوست تا چه اندازه بر نتیجه رینوپلاستی تاثیر خواهد داشت ؟

پوست، مشخصه ضروری است که باید پیش از عمل به آن توجه شود. وضعیت پوست در بیماران بینی های با پوست نازک ، بسیار مهم است. در عمل زیبایی بینی با پوست نازک ، باید از جراحت پوست در حین جراحی اجتناب شود. همچنین در بینی های با پوست نازک ، در حین جراحی نباید تامین رگ های خونی زیر پوست آسیب زیادی ببیند. و اما در خصوص بینی های با پوست ضخیم ، باید اشاره داشت که اگرچه پوست ضخیم می تواند عدم تقارن جزئی در غضروف و استخوان بینی را پنهان کند. اما این بینی ها به دلیل ضخیم بودن پوست و وجود غدد چرب از ویژگی هایی برخوردار خواهد بود که انجام رینوپلاستی و ایجاد تغییرات وسیع بر روی بینی را دشوار می سازند.

ضخامت پوست چگونه بر روی نتیجه تاثیر می گذارد ؟

کسانی که بینی های گوشتی با پوست ضخیم دارند ، عموماً نوک بینی شان پهن بوده و کناره های سوراخ ها دماغ شان ضخیم تر می باشد. اگر ضخامت پوست زیاد باشد ، اصلاح فرم نوک بینی کمی مشکل می شود. سفتی پوست مانع قرارگیری مطلوب آن بر روی غضروف فرم دهی شده نوک بینی ، می شود. بنابراین در جراحی بینی گوشتی ، بهترین جراح بینی تهران می بایست تغییرات نمایان تری را با بهره گیری از گرافت و بافت های پیوندی ایجاد کند تا بعد از قرارگیری پوست ضخیم بر روی ساختار ، دگرگونی بینی به چشم آید. ریکاوری از عمل بینی گوشتی به نسبت جراحی بینی استخوانی ، زمان بیشتری به طور می انجامد ؛ به این خاطر که ورم در دماغ گوشتی ماندگارتر است. نتیجه و فرم نهایی بینی خصوصاً در قسمت نوک بینی حدود یکسال و گاهاً دو سال بعد از عمل جراحی به طور ثابت نمایان می گردد. در مواردی هم افراد ممکن است برای کاهش ورم به تزریق کورتون نیاز پیدا کنند.

جراحی بینی گوشتی

چگونگی جراحی بینی گوشتی در تهران

در دوره های گذشته برای عمل جراحی بینی گوشتی از تکنیک هایی استفاده می شد که دارای حالتی کاهنده بودند ( در این تکنیک ها از غضروف و استخوان بینی کاسته می شد تا به این ترتیب سایز بینی ، تغییر کند ) ؛ اما امروزه استفاده از این تکنیک ها منسوخ شده و مهم ترین اقدامی که در عمل زیبایی بینی گوشتی صورت می گیرد بر پایه تقویت غضروف ها می باشد.

در تکنیک های نوین عمل بینی های گوشتی ، بخش هایی از بینی که غضروف بیشتری دارند ؛ غضروف مورد نیاز برداشته شده و سپس این غضروف به نواحی ای از بینی که نیازمند غضروف بوده و به تقویت احتیاج دارند ، افزوده می گردد. لازم به ذکر است که برای تقویت غضروف بینی ، غضروف مورد نیاز از تیغه بینی ( سپتوم ) برداشته می شود. در صورتی که تیغه بینی نتواند غضروف مورد نیاز را تامین کند ، باید از سایر بخش های بدن بیمار اقدام به برداشت غضروف نمود. توجه داشته باشید که در برخی موارد ، دکتر خوب عمل بینی گوشتی در تهران به منظور تهیه غضروف لازم از ایمپلنت های کاندروژنیک استفاده می نماید.

انواع بینی گوشتی

بینی های گوشتی خود به دو نوع تقسیم می شوند که در ذیل به آن ها پرداخته ایم.

 • بینی های گوشتی با غدد چرب فعال و منافذ زیاد : این نوع از بینی های گوشتی ، از غدد چربی زیرپوستی فعال برخوردار بوده و دارای پوستی با منافذ زیاد و بزرگ هستند. برخی افراد به منظور کنترل این امر ، داروهای خاصی مصرف می کنند که در این صورت حتما باید پیش از جراحی دماغ، بهترین جراح بینی گوشتی تهران را از این موضوع آگاه سازند. چرا که مصرف این نوع از داروها همراه با جراحی بینی گوشتی ، منجر به بروز کلویید یا به عبارتی گوشت اضافه در محل برش های جراحی خواهد شد. از این رو توصیه می شود ؛ حداقل از 6 ماه قبل از جراحی ، مصرف این داروها به طور کامل قطع شود.
 • بینی های گوشتی با غدد چربی کم کار و پوست بسیار ضخیم : این نوع از بینی های گوشتی ، از پوستی ضخیم و سرخ برخوردار می باشند و غدد چربی موجود در این نوع از بینی ها نسبت به بینی های گوشتی نوع اول ، به مراتب کم کار تر بوده و فعالیت کمتری دارند.

روش های جراحی بینی گوشتی

 • جراحی به روش بسته

در جراحی بینی بسته ، جراح بینی تمامی برش ها را در داخل بینی ایجاد می نماید و هیچ گونه برشی در بیرون بینی ( ناحیه کلوملا ) ایجاد نخواهد شد.

 • جراحی به روش باز

در جراحی بینی باز ، جراح خوب بینی گوشتی در تهران یک برش کوچک در بخش کلوملا ایجاد می کند و سپس پوست بینی را از طریق این قسمت از روی اسکلت بینی بلند نموده و اقدام به اعمال تغییرات روی بینی می نماید. وسعت دید جراح بینی در این روش زیاد می باشد. بهترین روش برای عمل بینی گوشتی ، روش باز می باشد ، زیرا در جراحی بینی گوشتی اساسی ترین تغییرات قرار است در نوک بینی اتفاق بیفتد. بنابراین با توجه به اینکه در روش بسته نمی توان نوک بینی را به خوبی مشاهده نمود و نیز میزان مانور جراح در روش بسته محدود است ، دستیابی به نتایج خوب در جراحی بدماغ گوشتی با روش بسته وجود ندارد.

جراحی بینی گوشتی

تکنیک جراحی بینی گوشتی در تهران

بینی های گوشتی را نمی توان بیش از حد ممکن کوچک کرد و افرادی که بینی گوشتی دارند نباید توقعات غیر معقول از نتیجه جراحی داشته باشند. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، نسبت به افرادی که از بینی استخوانی برخوردارند ؛ باید مدت زمان طولانی تری از چسب بینی استفاده کنند ، چرا که رفع تورم ناشی از جراحی در بینی های گوشتی نیاز به گذشت مدت زمان بیشتری دارد.

در عمل بینی گوشتی اساسی ترین اقدامی که صورت می گیرد تقویت بافت و غضروف بینی می باشد. بدین صورت که اقدام به کاهش غضروف از بخشی از بینی نموده و آن را به بخشی که نیاز به تقویت دارد می افزایند. بافت افزودنی عموما از قسمت غضروف موجود در تیغه بینی گرفته می شود ، اما چنانچه به هر دلیلی تیغه بینی غضروفی نداشته باشد می توان از غضروف دیگر بخش های بدن بدون ایجاد خلل در ظاهر آن عضو ، استفاده نمود. به این تکنیک اصطلاحا گرافت گذاری در جراحی گفته می شود. در نهایت این تکنیک منجر به تقویت پایه بینی و جمع شدن نوک بینی می گردد و همچنین زیبایی و ماندگاری جراحی بینی گوشتی را دو چندان می کند.

آیا نتیجه بینی گوشتی پس از عمل بینی برگشت پذیر است ؟

عموما افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند ، همواره با این دغدغه روبرو هستند که آیا فرم بینی آن ها بعد از عمل به حالت سابق باز خواهد گشت یا خیر ؟

در گذشته به دلیل بهره وری از تکنیک های کاهنده در راستای جراحی بینی های گوشتی و برداشت غضروف و گوشت از نوک این نوع از بینی ها ، شاهد آن بودیم که با گذشت زمان و به تدریج ؛ بینی به حالت سابق خود باز می گشت. اما امروزه به دلیل استفاده از تکنیک ها و متدهای نوین جراحی ( تقویت غضروف ) ، این مشکل تا حد قابل توجهی مرتفع شده و به جرأت می توان گفت که افتادگی نوک بینی های گوشتی و بازگشت پذیری آن ها به حداقل ممکن و حتی به صفر رسیده است.

عمل بینی گوشتی با لیزر در تهران

متاسفانه امروزه تبلیغات نادرستی در زمینه جراحی بینی گوشتی با لیزر شایع شده و بسیاری از افراد اینطور متصور می شوند که بدون عمل می توانند به بینی دلخواه خود دست یابند. به طور کلی جراحی رینوپلاستی با لیزر روشی غیرعلمی است و مورد تایید علوم پزشکی نمی باشد. زیرا فناوری لیزر هنوز به میزانی از پیشرفت نرسیده که بتوان از آن در تغییر ساختار بینی استفاده کرد و از لیزر می توان تنها جهت از بین بردن لک ، آکنه و جای زخم روی بینی استفاده نمود.

اهمیت انتخاب جراح بینی گوشتی

هر عمل جراحی ای بویژه اعمال جراحی زیبایی ؛ نظیر جراحی زیبایی بینی ، در صورتی به نتایج مطلوب خواهند انجامید که توسط یک دکتر عمل بینی گوشتی خوب در تهران که مجرب و کارآزموده بوده ، صورت پذیرند. در مقوله جراحی ، بخصوص عمل بینی گوشتی چه بسا شاهد آن هستیم که به دنبال عدم انتخاب صحیح یک دکتر خوب برای عمل بینی گوشتی ، نه تنها نتایج قابل قبولی از این عمل جراحی حاصل نشده است ؛ بلکه عوارضی نیز بروز نموده که متاسفانه در پاره ای موارد ، این عوارض جبران ناپذیر بوده و حتی با جراحی بینی ترمیمی نیز امکان اصلاح آن وجود نداشته است.

جراح بینی گوشتی در تهران

جراحی بینی گوشتی مثل سایر انواع جراحی های بینی و عمل های زیبایی، عمل جراحی است که برای قرار گرفتن تحت آن، محدودیت زمانی وجود ندارد. به این معنی که نیازی نیست در اقدام به انجام آن عجله کنید. صبر و حوصله به خرج بدهید و با وقت گذاشتن برای مرحله انتخاب جراح، تمام تلاش و پتانسیل خود را برای اجرای با کیفیت این مرحله، به کار ببندید.

در مرحله نخست، به سایت های پزشکی مراجعه کرده و اسامی جراحان به نام را استخراج کنید. سپس رزومه هر یک را مطالعه کرده و همچنین ریویو های آنها را نیز بررسی کنید. پس از انتخاب برترین گزینه در فهرست اسامی، یک جلسه ملاقات با پزشک بالقوه خود هماهنگ کنید تا کیفیت تعامل پزشک را نیز بسنجید.

یک پزشک خوب علاوه بر برخورداری از تبحر، تجربه، کارنامه کاری درخشان، دانش و نگاه هنری، برای بیمار خود بیشترین ارزش را قائل بوده و تلاش می کند در تمام مراحل فرایند، از جلسه مشاوره گرفته تا دوره ریکاوری بعد از جراحی، بیمار خود را همراهی کرده و منافع او را در الویت قرار دهد

فیلم جراحی بینی گوشتی نامتقارن با قاعده پهن توسط دکتر باستانی نژاد بهترین جراح بینی گوشتی تهران

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل بینی گوشتی هستند ؟

جراحی زیبایی بینی یک روش کاملاً فردی است. باید جراحی را با توجه به نیاز و اهداف خود انجام دهید زیرا آناتومی و تناسب مولفه های صورت هر فرد متفاوت از دیگری است ؛ بنابراین ممکن نیست فرم بینی شما بعد از جراحی ، دقیقا مانند بینی فرد دیگری شود. به طور کلی اگر از شرایطی که در ذیل به آن ها اشاره می شود برخوردارید ، گزینه مناسبی برای جراحی بینی گوشتی خواهید بود.

 • رشد صورت شما کامل شده است.
 • از نظر جسمی سالم هستید.
 • سیگار نمی کشید.
 • چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه برای بهبود ظاهر خود در ذهن دارید.

جراحی بینی گوشتی در بیمار با انحراف تیغه بینی

چه کسانی نمی توانند عمل بینی گوشتی در تهران را انجام دهند ؟

اگر مبتلا به به دیابت ، آرتروز ، بیماری ریوی و قلبی ، اختلالات خونی ، آلرژی شدید ، کلسترول و فشار خون بالا هستید ؛ جراحی زیبایی بینی گزینه مناسبی برای شما نیست. همچنین اگر محصولات دخانی و حاوی نیکوتین و داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید ؛ حتما به پزشک خود اطلاع دهید ، زیرا به دلیل تاثیر منفی ای که این داروها و همچنین الکل و دخانیات بر روند جراحی و دوره بهبودی می گذارند ؛ اکیدا توصیه می شود مصرف آن ها از دو هفته قبل تا دو هفته پس از عمل متوقف گردد.

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی چه زمانی است ؟

اگر جراحی با هدف زیبایی انجام می شود ، باید رشد اجزای صورت به ویژه بینی کامل گردد و جراحی باید بعد از بلوغ انجام شود. اما در صورتی که قرار است جراحی با هدف درمان پزشکی ؛ مانند نقص مادرزادی یا انسداد بینی یا ناهنجاری انجام گیرد ، می توان پیش از بلوغ نیز این عمل جراحی را انجام داد.

مشاوره قبل از عمل بینی گوشتی

جراح خوب بینی گوشتی در تهران در جلسه مشاوره قبل از عمل ؛ سلامت جسمانی ، مجرای تنفسی ، حفره های بینی ، اختلالات استخوانی و غضروفی ، ضخامت پوست و غدد چربی ؛ سابقه پزشکی از جمله انحراف تیغه بینی ، جراحی ها و هر بیماری دیگری که ممکن است به آن ها مبتلا باشید مانند اختلالات خونی و هموفیلی که بر روند جراحی تأثیر می گذارند ؛ را بررسی می کند. همچنین از زوایای مختلف بینی عکس می گیرد و تغییرات مورد نظر را علامت گذاری می کند. در نهایت نحوه آمادگی برای جراحی بینی گوشتی را توضیح می دهد.

جراحی بینی گوشتی

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

قبل از اعمال جراحی زیبایی می بایست یکسری نکات و اقدامات مراقبتی ، صورت گیرد تا به این ترتیب دستیابی به نتایج دلخواه از انجام این جراحی ها محقق گردد. این موضوع در مورد جراحی زیبایی بینی نیز مصداق دارد و افراد باید قبل از اقدام به انجام این جراحی حتما نکات ذیل را مد نظر داشته و رعایت نمایند.

 • پزشک متخصص ، آزمایشات خاصی برای متقاضیان عمل بینی تجویز می کند که باید انجام شده و نتیجه نیز در روز عمل در اختیار ایشان قرار گیرد.
 • در برخی موارد جهت انجام بررسی های بیشتر ( به دلیل وجود ضایعات داخل بینی ) ، انجام سی تی اسکن نیز درخواست می گردد.
 • از آن جا که در دوران بارداری نباید عمل انجام گیرد ( به دلیل خطری که برای جنین دارد ) ؛ بهترین جراح بینی تهران قبل از عمل ، انجام تست بارداری را نیز برای خانم ها تجویز می نمایند.
 • سیگار ، فرآیند اکسیژن رسانی خون را مختل می کند و سبب بروز مشکلات تنفسی در حین عمل می گردد ؛ بعد از عمل نیز روند ترمیم زخم ها را کند می کند ، بنابراین افراد در صورت سیگاری بودن باید از دو هفته قبل از عمل تا دو هفته پس از آن ، مصرف سیگار را متوقف کنند.

جراحی بینی گوشتی

 • الکل ، عروق خونی را گشاد می کند و در حین عمل ، فرد را با مشکل مواجه می سازد پس از آن نیز در فرآیند ترمیم زخم های ناشی از جراحی ، اخلال ایجاد می کند ؛ از این رو در رابطه با مصرف الکل نیز افراد باید توجه داشته باشند که از دو هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل به هیچ عنوان الکل مصرف نکنند.
 • داروهای مسکن ؛ همچون آسپرین و داروهای حاوی آن همچون بروفن و وارفارین ، خونریزی در حین عمل را تشدید می کنند و به این ترتیب فرد را با مشکل روبرو می سازند ، لذا مصرف این داروها نیز از دو هفته قبل از عمل تا دو هفته پس از آن ممنوع می باشد.
 • افراد در روز عمل دماغ گوشتی باید ناشتا باشند ؛ از این رو بایستی از 8 ساعت قبل از عمل ، چیزی نخورده باشند و حداقل 8 ساعت پیش از ساعت تعیین شده برای عمل ، یک شام سبک میل کنند.

دلیل تاکید بر این موضوع از این لحاظ می باشد که در صورت بازگشت محتوای معده به مجاری تنفسی ، سلامت فرد به مخاطره خواهد افتاد ؛ لذا پر بودن معده در حین جراحی می تواند بیمار را در معرض خطر قرار دهد.

جراحی بینی گوشتی به صورت طبیعی

یکی از مسائل اصلی و مهمی که متقاضیان عمل بینی گوشتی را پیش از جراحی به فکر وا می دارد ، مدل و فرمی است که باید برای دماغ شان انتخاب کنند. به این خاطر که ساختار بینی های گوشتی به نوعی است که پذیرا تغییرات بسیاری نمی باشد و برای اعمال هر گونه اصلاحاتی باید با احتیاط عمل گردد ، چندان دست فرد برای انتخاب مدل های متنوع باز نخواهد بود. همانطور که می دانید بینی می تواند به سه فرم طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی جراحی شود. در هر یک از این عمل ها میزان متفاوتی از تغییرات اجرا می شوند که می توان گفت فرم فانتزی بیشترین و فرم طبیعی معقول ترین میزان اصلاحات را در بر می گیرند. با توجه به بافت های کم استحکام دماغ های گوشتی و پوست ضخیم آن ، می توانیم بگوییم جراحی بینی گوشتی به صورت طبیعی بهترین انتخاب بوده و مطلوب ترین نتیجه را به همراه خواهد داشت. اما این را هم بدانید که این امر پاسخ قطعی به بهترین روش عمل بینی گوشتی نیست ؛ چرا که در میان این نوع از بینی ها نیز تفاوت هایی در میزان ضخامت پوست و استحکام و مقاومت غضروف ها وجود دارد که بهترین جراح بینی گوشتی تهران بعد از معاینه و بررسی دقیق و در نظر گرفتن خواسته فرد ، تعیین می کند که بینی می تواند تا چه حد اصلاحاتی را پذیرا باشد.

جراحی بینی گوشتی ترمیمی

به طور کلی بافت های بینی بسیار حساس هستند و اعمال هر گونه تغییر باید با ظرافت و دقت تمام انجام شود. وقتی بینی گوشتی باشد ، اهمیت این مسئله هم کمی بیشتر می شود. از این بابت بهتر است در عمل بینی گوشتی اولیه ، نسبت به انتخاب جراح بینی و انجام توصیه های ذکر شده از سوی ایشان ، جدی تر عمل کنید تا به جراحی بینی گوشتی ترمیمی نیازمند نشوید. چرا که می تواند چالش برانگیز تر باشد و اگر در عمل ابتدایی به نتیجه مطلوبی نرسیده باشید ، در عمل ترمیمی بینی گوشتی سخت تر می توانید فرم دلخواه را بدست آورید. البته یک جراح خوب بینی ، با اتکا به تجربه خود ، سعی می کند تا آن جایی که ساختار بینی اجازه می دهد ، بهترین اصلاحات را پیاده سازی کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی در تهران

در ابتدا لازم به ذکر است که مواجهه با حالت تهوع و سرگیجه جزئی ، بعد از جراحی مسئله ای عادی و طبیعی قلمداد می گردد اما توصیه می شود در صورت تشدید این علائم حتما به پزشک معالج خود مراجعه فرمایید.

 • بیماران می بایست نسبت به مصرف داروهایی که پزشک برای آن ها تجویز می کند دقت لازم را داشته و آن ها را در ساعات معین و تا آخر به مصرف برسانند.
 • تا 48 ساعت پس از جراحی ، بیماران می توانند به منظور جلوگیری از تشدید تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایند.
 • در روزهای آغازین پس از جراحی ، افراد می بایست در مواقع استراحت و هنگام خواب دو بالش در زیر سر خود قرار دهند تا بالاتنه آن ها در سطحی بالاتر قرار گیرد.
 • افراد پس از عمل بینی باید تا چند هفته از خندیدن زیاد ، صحبت کردن به مدت طولانی ، فین شدید ، خم شدن و انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایند.
 • در صورت عطسه ، این کار باید با دهان باز انجام گیرد تا فشاری بر بینی وارد نگردد.

جراحی بینی گوشتی

 • به توصیه دکتر شاهین باستانی نژاد بهترین دکتر عمل بینی گوشتی تهران ، در روزهای ابتدایی بعد از جراحی بینی گوشتی  ، افراد باید از قرارگیری در اماکن شلوغ خودداری نمایند.
 • بعد از جراحی می بایست برنامه غذایی خود را با مایعات آغاز کنند و تا یک هفته از خوردن غذاهایی که به جویدن طولانی نیاز دارند اجتناب نمایند.
 • باید از دستکاری پانسمان و گچ بینی خودداری کنند و همچنین از خیس شدن آن نیز پرهیز نمایند.
 • جهت تمیز کردن داخل بینی باید از سرم های مخصوص تجویز شده توسط پزشک معالج خود استفاده نمایند.
 • تا یک هفته بعد از عمل بینی گوشتی، استحمام ممنوع می باشد و در صورت ضرورت نیاز به حمام باید از خیس شدن گچ بینی جلوگیری به عمل آید.
 • تا دو هفته بعد از عمل ، باید از مصرف دخانیات پرهیز شود ، چرا که دخانیات سبب اختلال خونرسانی و اشکال در روند ترمیم زخم ها می شود.
 • شنا کردن و قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب تا یکماه پس از جراحی بینی گوشتی ممنوع می باشد.
 • دو الی سه ماه بعد از جراحی ، نباید از عینک طبی و آفتابی استفاده شود.

توجه داشته باشید که در صورت رعایت مراقبت های فوق می توانید دوران نقاهت خود را به بهترین نحو ممکن پشت سر بگذارید و به نتایج ایده آل خود از انجام جراحی دست یابید.

چسب زدن به بینی گوشتی

چسب زدن به بینی گوشتی و هر بینی که تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته است، دو هدف را دنبال می کند. یکی از این اهداف، کمک به کاهش تورم و دیگری کمک به پوست برای سازگار شدن با چارچوب تازه شکل داده شده غضروفی و استخوانی در بینی می باشد. نکاتی که باید در خصوص چسب زدن به بینی رعایت شود، نحوه صحیح چسب زدن و نیز میزان شل یا سفتی چسب زدن به بینی می باشد. پزشک، کلیه آموزش های لازم را در این خصوص، در اختیار بیمار قرار می دهد.

اغلب توصیه می شود که بعد از رینوپلاستی بینی گوشتی، در یک بازه زمانی دو هفته تا دو ماهه، بینی با روش صحیح، چسب زده شود. علت متغیر بودن این دامنه زمانی، به فاکتورهایی از قبیل میزان تورم و جنس پوست بینی از لحاظ میزان ضخامت وابسته است.

همانطور که در بالا در بخش ویژگی های بینی گوشتی متذکر شدیم، پوست این نوع بینی ها، اغلب ضخیم می باشد. به همین دلیل در برابر سازگار شدن با چارچوب تازه شکل داد شده بینی، اندکی سرسخت عمل کرده و تورم را برای مدت بیشتری در خود حفظ می کنند. بر این اساس گفته می شود دوره چسب زدن به بینی، در بینی های گوشتی بعد از جراحی، اندکی طولانی تر است.

عوارض جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی فقط به این معنا نیست که نهایتاً بعد از تکمیل فرایند جراحی، صاحب یک بینی زیبا شویم، بلکه جراح بینی گوشتی خوب تهران ، علاوه بر خلق نتایجی زیبا در این اندام، بر روی عملکرد صحیح بینی نیز تمرکز می نماید. همچنین او تلاش می کند تا فرایند جراحی را به گونه ای انجام دهد تا عوارض جانبی آن، به حداقل سطح ممکن رسیده و در دوره بهبود، و به طور کلی، بعد از انجام پروسیجر، شما را با مشکلات جدی درگیر نکند.

برخی از عوارضی که ممکن است بعد از اجرای پروسیجر جراحی بینی گوشتی حادث شود، شامل کاهش حس بویایی، خونریزی، ایجاد سوراخ در تیغه بینی یا سپتوم، عفونت، بی حس شدن پوست، و دشواری تنفس از راه بینی می باشد. برخی از این عوارض، صرفنظر از سپرده شدن جراحی به دست یک جراح خوب یا جراح بدون تجربه، عمومی بوده و برخی از آنها، تنها در صورتی اجتناب پذیر هستند که جراحی فقط و فقط به دست یک شخص با تجربه و ماهر سپرده شود.

به طور کلی، با توجه به حساسیت و ظرافت این فرایند جراحی، انتخاب جراح خوب را هرگز، امری کم اهمیت تلقی نکنید.

انتخاب جراح خوب برای عمل بینی گوشتی

جراحی کردن بینی های گوشتی با توجه به مشخصه هایی که دارا هستند ، ممکن است چالش هایی را در حین عمل ایجاد کند که پشت سر گذاشتن آن ها با موفقیت لازم است جراح انتخابی شما با تجربه باشد و بر تمامی جوانب عمل تسلط داشته باشد. انتخاب یک جراح خوب باعث می شود که شما بهترین نتیجه را از جراحی بینی گوشتی دریافت کنید

هزینه جراحی بینی گوشتی

هزینه جراحی فارغ از نوع بینی ( گوشتی یا استخوانی ) ، نیازمند مراجعه حضوری به مطب پزشک متخصص و معاینه بالینی می باشد ؛ چرا که به طور کلی هزینه دقیق جراحی متأثر از عوامل متعددی است و مستلزم بررسی بیمار توسط بهترین جراح بینی تهران می باشد.

ورم بینی بعد از جراحی بینی گوشتی

به علت صدمات و ترومایی که حین جراحی به بینی وارد می شود ، مایعاتی بین پوست و استخوان محبوس می شوند. جای نگرانی در مورد این عارضه نیست زیرا با گذشت زمان و بهبود یافتن استخوان ، این باد نیز میخوابد.

مدل های مختلف تورم بعد از عمل بینی گوشتی در تهران

ورمی که بعد از رینوپلاستی رخ می دهد ، معمولا در سه روز اول به اوج خود خواهد رسید و پس از آن به تدریج فروکش خواهد کرد. این تورم ، یا لنفاوی می باشد یا التهابی. در برخی بیماران ، این مشکل در کل صورت رخ می دهد که در چنین مواقعی متقاضی باید از کمپرس سرد بهره بگیرد. در این بخش انواع مختلف ورم را معرفی کرده ایم :

ورم قسمت تیپ یا نوک بینی

توجه داشته باشید در این عارضه ، کل بینی متورم خواهد شد ، اما این ورم بیشتر خود را در قسمت نوک نشان می دهد و برطرف شدن آن نیز به مدت بیشتری نیازمند است. امکان دارد تا از بین رفتن کامل این مشکل بین دوازده تا هجده ماه زمان لازم باشد. یکی از راه های سرعت بخشید به روند بهبودی ، عدم استفاده از نمک می باشد.

ورم در قسمت پره های بینی

در جراحی بینی گوشتی ، احتمال اینکه پره ها نیز دستخوش تغییر شوند بالاست. به همین دلیل تورم در این ناحیه نیز رخ خواهد داد. البته در مواردی این باد به خاطر تامپون و اسپلینتی است که در روزهای اولیه داخل این عضو قرار می گیرد. در این مورد نیز جای نگرانی نیست ، چون برطرف شدن این مدل از تورم مدت کمتری را نیاز دارد و اغلب بعد از چهار ماه رفع خواهد شد.

ورم در یک طرف بینی

برخی بیماران در دوره بهبودی متوجه می شوند که یک طرف بینی آن ها بیشتر از طرف دیگر باد دارد و تصور می کنند دماغ آن ها کج شده است. در چنین مواقعی نیاز نیست به سراغ جراحی بینی ترمیمی بروید ، بلکه باید صبوری کنید تا این عارضه برطرف گردد. بعد از رفع مشکل متوجه خواهید شد که این عضو مشکلی ندارد و نتیجه مورد نظر حاصل شده است. در صورتی که این معضل از بین نرفت و با مشکلات دیگری از جمله خونریزی و یا درد مزمن مواجه شدید ، به یک جراح بینی گوشتی خوب در تهران مراجعه کنید.

تمیز کردن بینی بعد از جراحی بینی گوشتی در تهران

با اینکه شستشوی بینی بعد از عمل بینی گوشتی از اهمیت بالایی برخوردار است ، اما برای انجام آن باید اقدامات ویژه را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که به ساختار دماغ آسیبی وارد نشده است و نتیجه دست نخورده باقی می ماند. در این قسمت نکاتی را بیان کرده ایم تا با کمترین ناراحتی این امر را به انجام رسانید :

از گوش پاک کن و هیدروژن پروکسید بهره بگیرید

این راه ، روشی ایمن و تاثیرگذار در شستشوی بینی و ضدعفونی کردن زخم های آن می باشد. اما توجه داشته باشید این امر باید زمانی به انجام برسد که تامپون و اسپلینت از بینی خارج شده باشد. برای این کار ، مقدار کمی از هیدروژن پروکسید را روی یک گوش پاک کن بریزید و آن را مرطوب نمایید. حالا به آرامی این گوش پاک کن را داخل بینی خود فرو کنید تا هرگونه خون یا ترشحات خشک شده بیرون آید.

نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید ، این است که نباید هیچگونه فشاری به بینی وارد نکنید و چیزی را با زور بیرون نکشید. در صورتی که گرفتگی بینی با این روش برطرف نشد ، باید به وسیله آب نمک (سالین) آن را برطرف نمایید.

از یک حوله خیس استفاده نمایید

بعد از جراحی بینی گوشتی در تهران ، ممکن است مخاطی که به صورت طبیعی در بینی وجود دارد در اطراف سوراخ های بینی خشک شود. برای تمیز کردن آن ،  یک حوله را با آب گرم خیس کنید و به آرامی در نواحی اطراف دماغ بکشید. به هیچ عنوان حوله را با فشار روی بینی نکشید ، زیرا این امر می تواند تورم و التهاب بعد از عمل زیبایی بینی گوشتی را زیاد کند. شما چند روز بعد از پروسیجر می توانید به روتین شستشوی عادی خود باز گردید ، اما پیش از آن حتما با یک جراح بینی گوشتی خوب در تهران مشورت نمایید.

سوالات متداول

پیوند بافت در عمل بینی گوشتی انجام میشود؟

تعدادی از بیماران این سوال را از جراح بینی خود می پرسند که آیا طی جراحی بینی گوشتی حتما بافت پیوندی باید استفاده شود؟ بهره گیری از این تکنیک برای همه الزامی نیست. در شرایطی که ساختار بینی بیمار به قدری ضعیف باشد که توان تحمل تغییرات را نداشته باشد ، جراح به منظور استحکام بخشید به ساختار از بافت های پیوندی یا همان تکنیک گرافت استفاده می کند.

چرا انجام جراحی بینی گوشتی به مدل فانتزی توصیه نمی شود؟

برای عروسکی کردن یک بینی لازم است تغییرات زیادی روی بافت ها اعمال شود. با توجه به این که دماغ های گوشتی از بافت های غضروفی ضعیفی تشکیل شده اند ، پیاده سازی تغییرات و اصلاحات بیش از حد ، به جای حاصل کردن یک نتیجه خوب و رضایت بخش ، میتواند باعث دفورمه شدن این نوع از بینی ها بشود. از این بابت است که عموما پیشنهاد می شود برای عمل بینی های گوشتی ، مدل طبیعی در نظر گرفته شود.

آیا در عمل بینی گوشتی ، جراح ضخامت پوست را کاهش می دهد؟

همان طور که اشاره شده است ، دماغ های گوشتی پوست ضخیمی دارند که گاهی ضخامت آن به قدری است که اجازه نمی دهد تغییرات پیاده سازی شده بر روی ساختار زیرین ، در ظاهر آن نمایان گردد. در این شرایط یکی از گزینه های رفع این مورد ، کم کردن ضخامت پوست است. جراح می تواند تا حد مشخصی از میزان ضخیم بودن پوست بکاهد تا اصلاحات اجرا شده قابل دیدن باشند.