جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین پروسه های جراحی است که هر ساله تعداد بسیاری از زنان و مردان را در گروه های سنی مختلف ، با هدف ارتقاء زیبایی ظاهری و بهره مند شدن از تنفسی بهتر و کیفیت زندگی بهبود یافته تر به سمت خود ترغیب می نماید. بیماران به دلایل مختلف مادرزادی یا اکتسابی ، در بینی خود دچار بد شکلی هایی می شوند یا مسیر تنفس آنها از راه بینی ، زندگی روزمره آنها را با اختلالاتی روبرو می کند که جستجو برای درمان را به امری الزامی تبدیل می نماید. زمانی که بیمار به پزشک خود جهت اقدام به انجام جراحی بینی مراجعه می کند ، یکی از سوالاتی که در اولویت ، مطرح می شود ، پرسش در خصوص هزینه جراحی بینی است. این عمل جراحی، پروسیجری است که عمدتاً در خانواده جراحی های زیبایی قرار گرفته و تغییرات مورد نیاز در آن ، جنبه سفارشی دارد به این معنی که هر بیمار به شکلی سفارشی ، تحت معاینه قرار گرفته و طرح درمان ترسیم شده برای او ، کاملاً اختصاصی و منحصر به آن بیمار بوده و متناسب با شرایط و ویژگی های اختصاصی او ، طراحی شده است. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شما را با ابعاد مختلف این پرسش ، آشنا کنیم.

هزینه جراحی بینی - دکتر باستانی نژاد

پارامترهای تاثیرگذار بر روی هزینه جراحی بینی در تهران

هزینه عمل جراحی بینی ، یک پکیج متشکل از تعداد زیادی عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه کلی درمان می باشد. عواملی از قبیل هزینه های بیهوشی و دستمزد متخصص بیهوشی و پرسنل مربوطه ، هزینه بیمارستان یا کلینیک و امکانات فراهم شده برای بیمار جهت قرار گرفتن تحت جراحی ، آزمایش ها و تست های تجویز شده توسط پزشک ، داروهای تجویز شده توسط پزشک جهت استفاده در دوره ریکاوری ، حق الزحمه جراح و تهیه ملزومات مورد نیاز در دوره بهبود در منزل ، همگی از عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه جراحی بینی محسوب می شوند.

هزینه جراحی بینی با توجه به تکنیک جراحی

جراحی رینوپلاستی، فرایندی است که بر اساس صلاحدید و تشخیص پزشک ، تحت دو تکنیک باز و بسته ، انجام می شود. نوع روش مورد استفاده برای این جراحی ، بر روی هزینه این فرایند درمان تاثیر گذار است.

در روش بسته ، اغلب مدت زمان جراحی کوتاه تر بوده و در برخی موارد ، فرایند درمان ، تحت بی حسی موضعی اجرا می شود. اما در روش باز ، پروسیجر درمان ، مدت طولانی تری به طول می انجامد و اغلب بیهوشی عمومی برای اجرای ان مورد نیاز است.

به این ترتیب ، بسته به نوع تکنیک انتخاب شده برای جراحی ، هزینه درمان ، در دامنه متغیری قرار خواهد داشت.

هزینه جراحی بینی و تجربه جراح

شاید مثال معروف کیفیت ارزان نیست را بارها و بارها شنیده باشید و حتی در زندگی روزمره خود ، حتی در جریانات معمول زندگی از قبیل خرید لباس یا رفتن به سفر ، تجربه کرده باشید. در این شرایط ، این مثال برای شما مصداق عینی پیدا کرده و به این نتیجه رسیده اید که برای بهره مند شدن از یک کیفیت خوب ، باید هزینه آن را پرداخت کنید. البته زمانی که این مثال را در حوزه جراحی و تجربه جراح ، تعمیم می دهیم ، به این معنی نیست که هر پزشک جراح بینی که صاحب تجربه بیشتری باشد ، هزینه گران تری را برای جراحی مقرر می کند. در این میان ، صحبت از کیفیت است و زمانی که با یک جراحی حساس مثل جراحی بینی که صحبت از تغییرات میلی متری در آن مطرح است ، روبرو می شویم ، می بینیم که پرداخت هزینه سپردن جراحی به دستان هنرمند یک متخصص با تجربه که در کارنامه کاری خود ، خدمات درخشان و پر از رضایت مندی را ثبت کرده است ، نه تنها هزینه محسوب نمی شود ، بلکه یک سرمایه گذاری به شمار می آید که در دراز مدت ، با در نظر گرفتن تاثیرات فیزیکی و روان شناختی آن ، به بهایی بیشتر از آنچه برای جراحی بینی مان پرداخت کرده ایم ، می ارزد.

هزینه جراحی بینی با مدل های طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی

اگر متقاضی عمل زیبایی بینی هستید ، حتماً اسامی از قبیل جراحی بینی طبیعی ، فانتزی یا عروسکی و نیمه فانتزی به گوش تان خورده است. پزشک بعد از انجام معاینات و بررسی های لازم بر روی بینی و سایر بخش های صورت و در نظر گرفتن تناسبات بینی و بخش های مختلف صورت ، مدل های پیشنهادی خود را که می تواند بهترین نتیجه را خلق کرده و در نهایت ، به شکل یک اثر هنری زیبا نمایان شود ، ارائه می کند.

متناسب با مدل انتخاب شده ، دامنه تغییرات مورد نیاز در بینی بیمار ، متغیر خواهد بود. تکنیک های مورد نیاز برای اجرای هر یک از این مدل ها نیز متفاوت با یکدیگر می باشند. برای مثال برای اجرای برخی مدل ها ، استفاده از تکنیک های گرافتینگ ، نازک کردن پوست ای سایر تکنیک ها الزامی می باشد. همین عوامل باعث می شود که هزینه جراحی بینی با مدل های مختلف ، متفاوت باشد.

هزینه عمل بینی با لیزر

این روزها در دنیای تبلیغات عمل رینوپلاستی با عبارت عمل بینی با لیزر زیاد برخورد می کنیم. اگر مقالات مربوط به تشریح ساختار بینی و انچه در طول عمل بینی اتفاق می افتد را به خوبی مطالعه کرده و در خصوص آناتومی بینی و فرایند رینوپلاستی ، اطلاعات علمی داشته باشید ، به خوبی می توانید به تبلیغاتی و کذب بودن عباراتی از قبیل عمل بینی با لیزر ، پی خواهید برد. عمل بینی ، جراحی استخوان و غضروف و تغییر چارچوب بینی است. چنین تغییراتی قطعاً با استفاده از لیزر ، میسر نمی باشد.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی زمانی انجام می شود که جراحی بینی اولیه در محقق نمودن نتایج مطلوب و رضایت بخش ، ناموفق بوده و ایراداتی در بینی وجود دارد که ترمیم آنها الزامی می باشد. بعد از جراحی اولیه ، حداقل یک سال زمان لازم است تا بینی دوره بهبود خود را سپری کرده و برای قرار گرفتن تحت جراحی ثانویه آماده شود.

در برخی موارد ، آسیب هایی در جراحی اولیه به این اندام وارد می شود که فرایند ثانویه را به پروسیجری پر چالش تبدیل می کند. جراحی ترمیمی بینی ، اغلب به دلیل پیچیده و حساس بودن ، مدت زمان بیشتری طول می کشد و با توجه به پیچیده و حساس تر بودن آن ، هزینه بیشتری را در بر خواهد داشت.

 

 

هزینه جراحی بینی در تهران

برخی فاکتورهای تاثیر گذار در این عمل زیبایی علاوه بر موارد ذکر شده پیش تر در این مقاله ، شامل موارد زیر می باشد. آشنایی با این فاکتورها می تواند به بیمار کمک کند تا درک روشن تری از هزینه های درمان داشته باشد. بسیاری از بیماران خصوصاً بیماران ساکن در تهران که اغلب هزینه های بالای زندگی در کلان شهرها را تجربه کرده اند ، بعد از آگاهی از فاکتورهای دخیل در هزینه نهایی درمان ، نه تنها جراحی را یک فرایند گران نمی دانند بلکه آن را به منزله یک سرمایه گذاری دراز مدت تلقی می کنند که ارزش آن چندین برابر بیشتر از رقمی است که برای این پروسیجر ، پرداخته اند.

  • هزینه های مربوط به امکانات جراحی

جراحی دماغ یک فرایند بسیار حساس و ظریف است که تحت بیهوشی عمومی انجام شده و به موجب آن ، دسترسی به امکانات کامل جراحی در یک اتاق عمل و اتاق ریکاوری مجهز را می طلبد. این امکانات فراهم شده بخشی از هزینه های درمان را شامل می شود.

  • تست های آزمایشگاهی قبل از جراحی

بررسی وضعیت سلامت بیمار با هدف اجرای جراحی تحت بی خطر ترین و امن ترین شرایط ، یک تصمیم عاقلانه به نظر می رسد. دکتر شاهین باستانی نژاد ، بهترین جراح بینی در تهران به عنوان بخشی از تعهد خود در حوزه شغلی ، سلامت بیمار و قرار گرفتن او تحت جراحی در شرایط صد درصد ایمن را در محوریت کار خود قرار می دهد و برای بررسی کامل وضعیت سلامت بیمار ، تست هایی را قبل از جراحی به بیمار توصیه می کند. هزینه های مربوط به انجام این تست ها نیز بخشی از پکیج هزینه جراحی بینی در تهران را به خود اختصاص می دهد.

  • دستمزد جراح

جراح ، دستمزد خود را بر اساس دامنه پیچیدگی فرایند درمان ، مشخص می کند. برای مثال جراحی ترمیمی ، یکی از پیچیده ترین فرایند ها در حوزه رینوپلاستی بوده و طبیعتاً دستمزد جراح در این بخش ، بیشتر خواهد بود. پزشک بعد از انجام بررسی های کامل بر روی بینی بیمار و تشخیص مشکلات نیازمند به درمان ، اطلاعات معتبری را در خصوص هزینه جراحی بینی در اختیار بیمار قرار می دهد.

  • موقعیت جغرافیایی

شهر های بزرگ از جمله تهران ، جراحانی را در خود گنجانده است که اغلب سطح مهارت و تجربه آنها بالا است. به همین دلیل شاهد دامنه متغیری از هزینه های جراحی بینی در مناطق جغرافیایی مختلف در سراسر کشور و حتی در مناطق مختلف در شهر تهران و سایر شهرهای کشور می باشیم. یافتن یک جراح با تجربه کاری در کلاس جهانی ، چنان انتخاب ارزشمندی است که پس از مشاهده نتیجه سپردن جراحی به دست او ، چنان شگفت زده اثر هنری خلق شده می شویم که خود را برنده این انتخاب دانسته و اذعان می کنیم که این اثر ارزشمند ، بسیار فراتر از هزینه صرف شده برای درمان ، ارزش دارد.