کسانی که قصد انجام جراحی بینی را دارند بهتر است پیش از جراحی اطلاعاتجامعی درباره آن داشته باشند و درباره رابطه بین عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی تحقیق کنند.

هر شخصی برای انجام این عمل با اهداف مختلف به دنبال یک جراح بینی خوب و مجرب است حال ممکن است این سوالات در ذهن افراد ایجاد شود که :

  • بهترین جراح بینی کیست ؟
  • بهتر است انجام جراحی زیبایی بینی را به چه کسی بسپاریم ؟
  • برای انجام جراحی بین یبه چه کسی اعتماد کنیم ؟

به طور کلی عمل بینی با هدف اصلاح عملکرد بینی برای انحراف ، پولیپ ، مشکلات تنفسی و همچنین رفع ایرادات ظاهری بینی انجام می شود.

حال آن که برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی بهتر است به جراح بینی مجرب و باتجربه مراجعه کنید.

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی رابطه مستقیم با یکدیگر دارد بنابراین توصیه می کنیم برای عمل عجولانه تصمیم نگیرید و درباره جراح بینی تحقیق کنید.

حتما پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی درباره میزان تحصیلات ، سوابق کاری ، تجربه ، نمونه کارها و رضایت بیماران تحقیق کنید.

به این نکته توجه کنید در صورتی که جراح مورد نظر شما از مهارت کافی در زمینه جراحی برخوردار نباشد ، انجام این جراحی می تواند عوارضی برای شما به همراه داشته باشد.

دکتر باستانی نژاد جراح بینی تهران ، از برجسته ترین جراحان و متخصصان این حوزه محسوب می شوند که تاکنون نتایج درخشان فراوانی در کارنامه کاری خود به ثبت رسانیده اند و موجبات رضایت خاطر مراجعین شان را به بهترین نحو ممکن میسر ساخته اند.

عوارض جراحی بینی که ممکن است به دلیل کافی نبودن مهارت جراح بینی ایجاد شوند عبارتند از :

  • ممکن است جای برش یا جای عمل زیبایی بینی بر روی بینی باقی بماند.
  • ممکن است بینی بیش از اندازه کوچک شود و همین امر باعث چسبندگی داخل بینی شده و مشکلات تنفسی را ایجاد نماید.
  • برداشتن بیش از اندازه بافت ها و غضروف بینی می تواند باعث تنگ شدن دریچه داخلی بینی شود که این امر مشکلات متعددی را در پی دارد.

 خصوصیات بهترین جراح بینی زیبایی

  • سلامت بیمار باید جزء اولویت های جراحی زیبایی بینی قرار گیرد.
  • جراح بینی باید قدرت زیادی در تجسم بینی بعد از جراحی داشته باشد تا بهترین مدل را به بیمار پیشنهاد دهد.
  • جراح بینی باید هم به اصول جراحی و هم به قوانین زیبایی شناختی آگاه باشد.
  • جراح باید با حوصله و صبور باشد و در خصوص نحوه جراحی و مراقبت های بعد از آن بیمار را آگاه کند.

آیا جراحی بینی تنها جنبه زیبایی دارد ؟

به طور کلی جراحی دماغ، می تواند با دو هدف اصلاح عملکرد بینی و بهبود فرم ظاهری بینی انجام پذیرد.

از این رو در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر ؛ جراحی رینوپلاستی تنها جنبه زیبایی ندارد و می تواند با هدف رفع مشکلات عملکردی بینی که عمدتا به اختلالات تنفسی می انجامند ، نیز انجام پذیرد.

لذا این تصور که مقصود از جراحی ، تنها بهبود فرم بینی و رفع ایرادات آن است ؛ غلط می باشد و با انجام جراحی ، می توان در عین رفع عیوب ظاهری بینی به تصحیح مشکلات عملکردی بینی نیز پرداخت.

البته توجه داشته باشید که در برخی موارد ، جراحی دماغ صرفا به منظور اصلاح مکانیزم عملکرد بینی انجام می شود و طی آن ایرادات ظاهری بینی برطرف نمی گردد.

لازم به ذکر است ؛ رفع نقائص ظاهری بینی در صورتی با بهبود عملکرد بینی و رفع اختلالات آن ، انجام خواهد پذیرفت که خود بیمار تقاضای آن را داشته باشد.

روش های انتخاب بهترین جراح بینی

اولین قدم ؛ جهت عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی این است که با اقوام و دوستانی که این جراحی را انجام داده اند ، گفتگو کنید و میزان رضایت آن ها را از جراح معالج شان جویا شوید.

مرحله بعدی ، جستجو کردن در اینترنت و یافتن یک جراح بینی حاذق و متبحر می باشد.

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

امروزه اکثر جراحان ؛ دارای وبسایت های رسمی و صفحات مجازی می باشند ، شما می توانید برای آگاهی از سطح دانش و مدارک علمی جراح مورد نظر خود و نیز مشاهده نمونه کارهای ایشان به وبسایت و صفحه اینستاگرام ایشان سر بزنید.

ضمنا شما ، می توانید جهت اطمینان خاطر از انتخابی که کرده اید به مطب جراح مورد نظر خود مراجعه کنید و بیماران حاضر در مطب را که توسط ایشان جراحی شده اند از نزدیک دیده و در رابطه با سطح رضایت آن ها از نتیجه جراحی صحبت کنید و میزان رضایت آنان را بسنجید.

شما همراهان گرامی ، می توانید با تبعیت از موارد فوق الذکر ؛ یک جراح بینی ماهر و کارآزموده را بیابید و با نهایت اطمینان جهت انجام جراحی به مطب ایشان رجوع فرمایید.

هزینه جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی ، چنانچه با هدف بهبود عملکرد بینی صورت گرفته باشد ؛ اعم از جراحی انحراف بینی ، پولیپ بینی و مواردی از این قبیل ؛ در دسته جراحی های درمانی قرار گرفته و مشمول دریافت بیمه می گردد.

اما در صورتی که این جراحی به منظور رفع اشکالات ظاهری بینی ؛ مثل تغییر سایز بینی ، رفع قوز بینی و غیره انجام پذیرد ، بیمه هزینه آن را تقبل نکرده و خود فرد باید تمامی هزینه ها را پرداخت نماید.