عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی : کسانی که قصد انجام جراحی بینی را دارند بهتر است پیش از جراحی اطلاعات جامعی درباره آن داشته باشند.عمل جراحی بینی به دو دسته جراحی زیبایی بینی و جراحی درمانی بینی تقسیم می شود.

هر شخصی برای انجام این عمل با اهداف مختلف به دنبال یک جراح بینی خوب و مجرب است حال ممکن است این سوالات در ذهن افراد ایجاد شود که :

  • بهترین جراح بینی کیست ؟
  • بهتر است انجام جراحی زیبایی بینی را به چه کسی بسپاریم ؟
  • برای انجام جراحی بین یبه چه کسی اعتماد کنیم ؟

به طور کلی عمل جراحی بینی با هدف اصلاح عملکرد بینی برای انحراف ، پولیپ ، مشکلات تنفسی و همچنین رفع ایرادات ظاهری بینی انجام می شود.

حال آن که برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی بهتر است به بهترین جراح بینی مراجعه کنید.

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

در صورتی که قصد عمل جراحی بینی را دارید صرف نظر از هدف تان برای جراحی بینی توصیه می شود به طور کامل درباره آن تحقیق کنید و عجولانه تصمیم گیری نکنید.

حتما پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی درباره میزان تحصیلات ، سوابق کاری ، تجربه ، نمونه کارها و رضایت بیماران تحقیق کنید.

به این نکته توجه کنید در صورتی که جراح مورد نظر شما از مهارت کافی در زمینه جراحی بینی برخوردار نباشد ، انجام این جراحی می تواند عوارضی برای شما به همراه داشته باشد.

دکتر باستانی نژاد جراح بینی تهران ، از برجسته ترین جراحان و متخصصان این حوزه محسوب می شوند که تاکنون نتایج درخشان فراوانی در کارنامه کاری خود به ثبت رسانیده اند و موجبات رضایت خاطر مراجعین شان را به بهترین نحو ممکن میسر ساخته اند.

عوارض جراحی بینی که ممکن است به دلیل کافی نبودن مهارت جراح بینی ایجاد شوند عبارتند از :

  • ممکن است جای برش یا جای عمل جراحی بینی بر روی بینی باقی بماند.
  • ممکن است بینی بیش از اندازه کوچک شود و همین امر باعث چسبندگی داخل بینی شده و مشکلات تنفسی را ایجاد نماید.
  • برداشتن بیش از اندازه بافت ها و غضروف بینی می تواند باعث تنگ شدن دریچه داخلی بینی شود که این امر مشکلات متعددی را در پی دارد.

 خصوصیات بهترین جراح بینی زیبایی

  • سلامت بیمار باید جزء اولویت های جراحی بینی قرار گیرد.
  • جراح بینی باید قدرت زیادی در تجسم  بینی بعد از جراحی بینی داشته باشد تا بهترین مدل را به بیمار پیشنهاد دهد.
  • جراح بینی باید هم به اصول جراحی و هم به قوانین زیبایی شناختی آگاه باشد.
  • جراح باید با حوصله و صبور باشد و در خصوص نحوه جراحی و مراقبت های بعد از آن بیمار را آگاه کند.

آیا جراحی بینی تنها جنبه زیبایی دارد ؟

به طور کلی جراحی بینی ، می تواند با دو هدف اصلاح عملکرد بینی و بهبود فرم ظاهری بینی انجام پذیرد.

از این رو در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر ؛ جراحی بینی تنها جنبه زیبایی ندارد و می تواند با هدف رفع مشکلات عملکردی بینی که عمدتا به اختلالات تنفسی می انجامند ، نیز انجام پذیرد.

لذا این تصور که مقصود از جراحی بینی ، تنها بهبود فرم بینی و رفع ایرادات آن است ؛ غلط می باشد و با انجام جراحی بینی ، می توان در عین رفع عیوب ظاهری بینی به تصحیح مشکلات عملکردی بینی نیز پرداخت.

البته توجه داشته باشید که در برخی موارد ، جراحی بینی صرفا به منظور اصلاح مکانیزم عملکرد بینی انجام می شود و طی آن ایرادات ظاهری بینی برطرف نمی گردد.

لازم به ذکر است ؛ رفع نقائص ظاهری بینی در صورتی با بهبود عملکرد بینی و رفع اختلالات آن ، انجام خواهد پذیرفت که خود بیمار تقاضای آن را داشته باشد.

روش های انتخاب بهترین جراح بینی

اولین قدم ؛ جهت انتخاب بهترین جراح بینی این است که با اقوام و دوستانی که این جراحی را انجام داده اند ، گفتگو کنید و میزان رضایت آن ها را از جراح معالج شان جویا شوید.

مرحله بعدی ، جستجو کردن در اینترنت و یافتن یک جراح بینی حاذق و متبحر می باشد.

عمل جراحی بینی و انتخاب بهترین جراح بینی

امروزه اکثر جراحان ؛ دارای وبسایت های رسمی و صفحات مجازی می باشند ، شما می توانید برای آگاهی از سطح دانش و مدارک علمی جراح مورد نظر خود و نیز مشاهده نمونه کارهای ایشان به وبسایت و صفحه اینستاگرام ایشان سر بزنید.

ضمنا شما ، می توانید جهت اطمینان خاطر از انتخابی که کرده اید به مطب جراح مورد نظر خود مراجعه کنید و بیماران حاضر در مطب را که توسط ایشان جراحی شده اند از نزدیک دیده و در رابطه با سطح رضایت آن ها از نتیجه جراحی صحبت کنید و میزان رضایت آنان را بسنجید.

شما همراهان گرامی ، می توانید با تبعیت از موارد فوق الذکر ؛ یک جراح بینی ماهر و کارآزموده را بیابید و با نهایت اطمینان جهت انجام جراحی بینی به مطب ایشان رجوع فرمایید.

هزینه جراحی بینی

جراحی بینی ، چنانچه با هدف بهبود عملکرد بینی صورت گرفته باشد ؛ اعم از جراحی انحراف بینی ، پولیپ بینی و مواردی از این قبیل ؛ در دسته جراحی های درمانی قرار گرفته و مشمول دریافت بیمه می گردد.

اما در صورتی که این جراحی به منظور رفع اشکالات ظاهری بینی ؛ مثل تغییر سایز بینی ، رفع قوز بینی و غیره انجام پذیرد ، بیمه هزینه آن را تقبل نکرده و خود فرد باید تمامی هزینه ها را پرداخت نماید.