رینوپلاستی و انواع آن

رینوپلاستی و انواع آن : رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی باعث بهبود شکل ، اندازه و تقارن بینی می شود و همچنین سبب ایجاد تناسب بینی با سایر اجزاء صورت می گردد.

لازم به ذکر است در جراحی رینوپلاستی ، جراح بینی نقش موثر و قابل توجهی دارد ؛ به طوری که با انتخاب بهترین و مجرب ترین جراح می توان به نتایج قابل قبول و رضایت بخشی از این عمل جراحی دست یافته و زیبایی چهره را تا حدود قابل توجهی بهبود بخشید.

رینوپلاستی و انواع آن

رینوپلاستی و انواع آن به شرح ذیل می باشد :

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی به دو روش باز و بسته انجام می شود ، جراح بینی با توجه به فرم و میزان تغییرات لازم بر روی بینی یکی از روش ها را انتخاب می کند.

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی باز ، جراح بینی یک برش کوچک در زیر نوک بینی ( دیواره بینی دو سوراخ بینی ) ایجاد می کند و پس از آن با توجه به میزان دسترسی هایی که دارد اقدام به جراحی بینی شما می کند. این روش برای بیمارانی توصیه می شود که بینی آن ها نیاز به اعمال تغییرات بیشتر دارد ، چرا که در این روش دسترسی به بینی آسان تر است.

توجه داشته باشید که در جراحی بینی به روش باز ، زخم های ایجاد شده در کانون های بینی پنهان شده و قابل تشخیص نیست.

جراحی بینی به روش بسته

اما در جراحی بینی به روش بسته ، تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود و این روش برای بیمارانی مفید است که نیاز به اعمال تغییرات جزئی تر دارند. از مزایای این روش جراحی بینی می توان به باقی نماندن جای جراحی اشاره کرد ، اما به این کته توجه داشته باشید که این روش برای جراحی های بزرگتر کاربردی نیست.

روش Tiplasty

جراح بینی از این روش برای فرم دهی به نوک بینی استفاده می کند و با سایر نقاط بینی کاری ندارد ؛ البته قابل ذکر است که جراحان بینی برای انجام عمل Tiplasty می توانند از هر دو روش باز یا بسته استفاده کنند.

آیا راهی به جز جراحی ، برای فرم دهی بینی وجود دارد ؟

بله ؛ در موارد خاص جراح بینی می تواند با تزریق پر کننده های پوستی اقدام به اعمال تغییراتی در فرم بینی کند ، در این روش دیگر نیازی به انجام جراحی نیست.

با انجام این استراتژی تزریق در برخی از نقاط بینی ، جراح بینی ماهر می تواند بینی شما را صاف و حتی تغییراتی در نوک آن ایجاد کند و باعث تقارن در بینی شما شود.

نتایج حاصل از انجام این روش موقتی بوده اما می تواند برای افراد مقرون به صرفه باشد تا قبل از جراحی کامل تصمیم نهایی را بگیرند.