جراحی بینی و انتظارات منطقی

جراحی بینی و انتظارات منطقی : برخی از افراد که قصد انجام جراحی زیبایی بینی دارند آن را همانند یک معجزه می پندارند و از آن توصقعات نامعقولی دارند که امکان انجام آن وجود ندارد چرا که در عملکرد بینی اختلال ایجاد کرده و با اصول زیبایی شناختی مغایرت دارد.

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یک عمل جراحی با هدف اصلاح بدشکلی های مارزادی و بازسازی ساختار بینی آسیب دیده با حفظ عملکرد تنفسی بینی محسوب می شود.

در عمل جراحی بینی تمامی اختلالات ساختمانی و عملکردی بینی از زمان قبل از تولد و پس از آن برطرف می شود.

به این نکته توجه کنید که بینی یک ساختمان بسیار پیچیده و ظریف می باشد که علاوه بر نقش زیبایی که بر روی صورت دارد در عملکرد تنفسی نیز تاثیر می گذارد.

 

جراحی بینی و انتظارات منطقی

 

نکاتی در خصوص جراحی بینی و انتظارات منطقی

ما یک فرد را با حاشیه ها و مرزهای بینی به صورت نیمه خود آگاه شناسایی می نماییم زیرا ابعاد و زوایای مختلف بینی برای هر فرد اختصاصی و منحصر به فرد است.

بهتر است بدانید اندازه و شکل بینی در نژاد های مختلف متفاوت است و به طور مثال در نژاد آسیای شرقی بینی افراد کوتاه و پهن بوده و در مناطق شمال شرقی کشورمان که به آن ها شباهت دارند بینی ها این چنین هستند.

اما ساکنان شمال کشور بینی هایی با طول بلند دارند، اما با این وجود بسیاری از بانوان بدون توجه به نژاد و قومیت علاقه مند بینی های کوچک و باریک هستند.

انتظارات افراد از جراحی زیبایی بینی

باید بگوییم بینی برجسته ترین قسمت در صورت است که در معرض دید افراد قرار می گیرد و به صورت طبیعی انحراف بینی از حالت طبیعی در این افراد بارز است.

داشتن یک بینی طبیعی امری طبیعی بوده اما ظاهر آن امری نسبی و کاملا وابسته به فرد است.

سایز بینی بر روی زیبایی چهره تاثیر بسزایی دارد که توجه به آن هنگام جراحی بینی بسیار حائز اهمیت است، به این نکته توجه داشته باشید برخی از افراد از بزرگی بینی شان ابراز نارضایتی می کنند اما پس از معاینه تشخیص داده می شود که چانه آن ها عقب بوده و در حقیقت باید اقدام به بزرگ کردن چانه خود کنند.

باید بگوییم تقریبا در اکثر کتاب های جراحی پلاستیک صورت بخش از ان به اصول زیبایی شناختی صورت اشاره شده است.

 

جراحی بینی و انتظارات منطقی

 

انتظارات بیماران از جراحی بینی

زوایا ، فواصل و نسبت هی اجزای مختلف صورت در یک چهره زیبا باید با هم هماهنگ و مرتبط باشد، مثلا در یک صورت زیبا پهنای پایین بینی یک پنجم پهنای صورت و برابر با پهنای هر یک از چشم ها است یا زاویه مطلوب بین پایین بینی و پشت لب بالادر آقایان حدود 90 الی 95 درجه و در خانم ها 95 الی 110 درجه است.

افراد با توجه به زمینه های فرهنگی – اجتماعی ، قومیت و نژاد، تعریف های متفاوتی از زیبایی دارند و توقعات شان نیز متفاوت است، بنابراین مشاوره قبل از انجام جراحی بسیاز ضروری می باشد چرا که با مشاوره جراح بینی می تواند از توقعات بیمار اطلاع پیدا کند.

جراحی بینی و انتظارات بیماران

باید بگوییم برخی از افراد از عمل جراحی زیبایی بینی توقعات نامعقولی دارند که امکان پذیر نبوده و در عملکرد بینی اختلال ایجاد می کند و همچنین در اصول زیبایی شناختی مغایرت دارد بنابراین پزشکان زیر بار همچنین جراحی هایی نمی روند.

در مجموعه به این نکته بسیار مهم باید توجه شود که جراح و بیمار قبل از جراحی باید توافق نظر کلی در رابطه با جراحی بینی داشته باشند و قابلیت های جراح و خواسته های بیمار با یکدیگر منطبق باشد.

در صورتی که نقطه نظر مشترک بین بیمار و پزشک مشخص گردد ، دانش و آگاهی ، مهارت ها ، تجربه جراح اجازه می دهند که خواسته های معقول بیمار با لحاظ کردن سیستم عملکرد بینی به واقعیت بپیوندد.