صورت هر فرد عضوی است که بیش از دیگر اندام بدن در معرض دید قرار دارد ، حال آن که بینی به عنوان مرکزی ترین عضو صورت تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد ؛ البته ناگفته نماند که افزون بر تاثیر قابل توجه بینی در زیبایی صورت ، نباید عملکرد حیاتی و ضروری آن را نادیده گرفت و تنفس بهینه را فدای زیبایی نمود. تحقق این امر ؛ از طریق جراحی بینی و حفظ عملکرد اصلی بینی در عین رفع نقائص ظاهری آن ، تنها در صورتی محقق خواهد شد که افراد در انتخاب جراح بینی نهایت دقت خود را به کار گیرند و یک جراح ماهر و کاردان را انتخاب نمایند. در مقاله پیش رو دکتر باستانی نژاد بهترین جراح بینی در تهران ، در خصوص اهمیت انتخاب دکتر بینی و نحوه انجام این عمل جراحی و باید و نباید های آن توضیحات مبسوطی ارائه نموده اند.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی

عموما افرادی که با ایراد یا نقصی در ظاهر بینی خود مواجه هستند ، به انجام جراحی بینی ترغیب می شوند ؛ تا بدین ترتیب و با انجام این جراحی ، ایرادات مرتبط با ظاهر بینی خود را مرتفع نموده و به بینی ایده آل شان دست بیابند. قاعدتا اولین و مهم ترین مسئله در انجام جراحی زیبایی بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی در تهران ، شمال تهران ، ونک و سایر شهرها و مناطق می باشد ؛ چرا که بینی در مرکزیت صورت واقع شده و زیبایی کل چهره را تحت تاثیر قرار می دهد ، لذا در صورتی که کوچکترین خللی در حین عمل بر آن وارد گردد زیبایی صورت را نیز به چالش خواهد کشید. از این رو افرادی که تصمیم به انجام این عمل جراحی می گیرند ، در وهله اول باید نسبت به انتخاب یک دکتر جراح بینی ماهر و کاردان در تهران که از تجارب فراوانی در حوزه کاری خود برخوردار است دقت نمایند.

یک جراح بینی خوب باید از چه مواردی اطلاع داشته باشد ؟

بالا بودن علم و تجربه جراح منجر به موفقیت عمل بینی می شود. در جهت عمل کردن بینی یک جراح خوب باید در وهله اول نسبت به ساختار و آناتومی بینی و صورت های مختلف به طور کامل آگاه باشد. زیرا چهره افراد با یکدیگر تفاوت داشته و مطمئناً یک فرم بینی برای همه مناسب نخواهد بود. جراح با آگاهی از این مطلب می تواند به درستی فرم مناسب بینی را برای هر بیمار مشخص کند.

مطلب بعدی که باید از آن اطلاع کاملی داشته باشد ، نوع بینی است. گوشتی و استخوانی بودن دماغ ، هر یک چالش هایی را در حین رینوپلاستی ایجاد می کنند که جراح بینی باید بداند هر یک را چگونه برطرف می کند. این پروسه زمانی به درستی انجام می شود پزشک کاملا بر ویژگی های انواع بینی آشنایی داشته باشد.

مورد بعدی که خوب است یک جراح در مورد آن آگاهی داشته باشد ، ایرادات و ناهنجاری هایی است که ممکن است در بینی مشاهده شود. ضمن آشناییت با این موارد قطعا بهتر می تواند در حین عمل آن ها را برطرف نماید. بهترین جراح بینی تهران اگر بخواهد عمل بینی را به خوبی برای فرد به انجام برساند ، لازم است در یک زمینه دیگر اطلاعات کافی داشته باشد که آن هم به وضعیت فیزیکی و روانی بیمار مرتبط می شود.

پزشک بایستی نسبت به شرایط سلامت بیمار خود به طور کامل آگاه باشد تا مطمئن گردد انجام این عمل برای او خطرناک نخواهد بود. یا در صورت وجود مانعی بر سر راه جراحی بینی، ابتدا برای رفع آن تلاش کند.  این نکته هم شایان ذکر است که یک جراح خوب باید همیشه اطلاعات بروزی داشته و با آخرین تجهیزات مربوط به زمینه کاری خود آشنا باشد. بدین نحو می تواند نتایج فوق العاده را برای مراجعه کنندگان خود به ارمغان بیاورد. در زمان انتخاب جراح بینی خود بایستی این موارد گفته شده را در نظر بگیرید و مطمئن شوید ایشان از این مشخصات بهره مند هستند. زیرا همانطور که میدانید جراح در نتیجه پایانی اثر گذاری بسیار بالایی دارد.

جراح بینی - دکتر باستانی نژاد

در صورت عدم انتخاب جراح بینی خوب چه اتفاقی می افتد ؟

در ابتدا باید گفت که عمل زیبایی بینی جزو جراحی هایی است که به زیبایی چهره و افزایش اعتماد به نفس می انجامد و همانطور که گفته شد حصول این امر تنها در صورت انتخاب یک جراح خوب بینی در تهران که متبحر و مجرب باشد محقق خواهد شد. از این رو به جرأت می توان گفت که نتیجه جراحی در گرو توانایی و مهارت بیک دکتر خوب می باشد. متاسفانه افراد بسیاری هستند که به دلیل عدم انتخاب صحیح بهترین جراح بینی در تهران ، متحمل عوارض جراحی شده و نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی یافته اند. حتی در پاره ای موارد افراد با عوارضی جبران ناپذیر روبرو شده اند که در آن ها با انجام جراحی ترمیمی نیز رفع ایرادات به وجود آمده ، امکان پذیر نخواهد بود.

ویژگی های بهترین جراح بینی

 • یک دکتر بینی خوب نباید منافع مالی خود را بر سلامت بیمار ترجیح داده و می بایست پیش از هر چیز ، سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار دهد.
 • یک جراح زیبایی بینی حاذق و توانمند ، باید دائما در حال بروزرسانی علم خود بوده و منطبق بر متدها و تکنولوژی های نوین دنیا پیش رود ؛ به طوری که با بکارگیری تکنیک های بروز و مدرن ، قادر به انجام انواع عمل بینی باشد.
 • بهترین دکتر زیبایی بینی باید در جلسه مشاوره ، در ارتباط با اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از عمل با بیمار صحبت کند و با آگاه ساختن بیمار از اهمیت این موارد و تاثیر آن بر روی ماحصل عمل  وی را ملزم به رعایت آن ها نماید تا نتیجه ای ایده آل و رضایت بخش از رینوپلاستی حاصل گردد.
 • جراح بینی باید صبور بوده و با حوصله به اهداف بیمار از عمل کردن دماغ ، گوش فرا دهد و در صورت منطقی بودن خواسته های بیمار آن ها را مد نظر داشته باشد و در غیر این صورت ، از جراحی کردن وی صرف نظر نماید.
 • به طور کلی یک دکتر خوب برای عمل بینی در تهران می بایست طی جراحی  ، خواسته های بیمار را مد نظر قرار داده و در صورتی که اعمال مقاصد بیمار سبب بر هم خوردن تناسبات چهره وی نگردد و در راستای زیبایی بینی و متعاقب آن زیبایی چهره او کمک کننده باشد آن ها را لحاظ نماید.

توضیحات جراح بینی درباره اهداف جراحی بینی

رینوپلاستی ، با اهداف مختلفی قابل انجام است و  به طور کلی اهداف این عمل جراحی را می توان به دو دسته تقسیم کرد :

 1. جراحی های درمانی : مقصود از عمل های درمانی بینی ، آن دسته از پروسه هایی است که با هدف اصلاح عملکرد بینی و رفع اختلالات تنفسی انجام می پذیرند. از عمده ترین انواع جراحی های درمانی ، می توان به جراحی انحراف بینی ، پولیپ و مواردی از این قبیل اشاره نمود.
 2. جراحی های زیبایی : عمل های زیبایی بینی به آن دسته از جراحی هایی اشاره دارد که با هدف تغییر فرم ظاهری دماغ انجام می گیرند.لازم به ذکر است جراحی زیبایی بینی تحت عنوان رینوپلاستی نیز شناخته می شود.

جراح بینی - دکتر شاهین باستانی نژاد

چه زمانی رینوپلاستی از نظر دکتر عمل بینی ضروری است؟

غالبا افراد با شنیدن عمل بینی ، به یاد تغییر شکل یا اندازه بینی می افتند ؛ اما باید متذکر شد که زیبایی تنها دلیل انتخاب جراحی نیست و بسیاری از بیماران به دلیل نیاز پزشکی تحت عمل قرار می گیرند. وقتی به دلیل آسیب دیدگی ، مشکلات تنفسی حادث گردند ؛ در این صورت ممکن است برای بهبود کیفیت زندگی نیاز به این جراحی ضرورت یابد.

دلایل بهترین جراح بینی تهران برای انجام این جراحی

در حالی که بیشتر افراد این جراحی را به دلایل زیبایی در نظر می گیرند ، اما چندین دلیل پزشکی انجام این عمل را ضروری می کند. جراحی انحراف بینی ، شکاف کام و لب ، ناهنجاری های ساختاری ناشی از آسیب یا ضربه ، التهاب بینی در اثر آلرژی های مزمن و پولیپ بینی را می توان برخی از دلایل اصلی پزشکی جراحی بینی ذکر کرد.

نکات کلیدی عمل بینی از نظر یک جراح بینی خوب

 • عمل زیبایی بینی به طور کلی با هدف رفع ایرادات دماغ و بهبود فرم ظاهری آن انجام می گیرد ، لذا افراد از انجام این جراحی باید توقعاتی منطقی داشته و هرگز از انجام جراحی انتظاراتی نامعقول نداشته باشند.
 • از دیگر نکاتی که در باب جراحی باید مد نظر داشت ، سن انجام این جراحی می باشد.

افرادی که تصمیم به انجام عمل زیبایی بینی دارند باید پس از تکامل رشد بینی ؛ یعنی بعد از پایان پروسه بلوغ اقدام به انجام این عمل نمایند ؛ چرا که تا قبل از آن ، روند رشد بینی نیز مانند دیگر اعضای بدن فعال بوده و در صورت انجام عمل در این بازه زمانی ، طبیعتا نتیجه به دست آمده دستخوش تغییراتی خواهد شد.

 • لازم به ذکر است که عموما افرادی که درصدد انجام عمل هستند همواره به دنبال بهترین دکتر عمل بینی در تهران یا سایر شهرها می باشند ، تا جایی که همه افراد بر اساس شهر محل سکونت خود می خواهند که به یک دکتر بینی خوب مراجعه کنند تا نتایج رضایت بخشی از انجام این عمل دریافت نمایند.

به طور مثال ساکنین استان تهران با این پرسش روبرو هستند که بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟

دکتر باستانی نژاد بهترین دکتر بینی تهران و از برترین پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی این استان می باشند که امکان دستیابی به بهترین و قابل قبول ترین نتایج را از انجام عمل زیبایی بینی برای بیماران خود محقق می نمایند.

آیا من از نظر جراح بینی من کاندید مناسبی هستم؟

این عمل که به عمل تغییر شکل دماغ نیز معروف است ، به چند دلیل قابل انجام است. متقاضیان این عمل ، ممکن است از ظاهر خود ناراضی باشند یا این که پس از ضربه یا آسیب دیدگی دچار دفرمیتی شده و به دنبال ترمیم بینی خود بوده یا نیاز به اصلاح مشکلات تنفسی داشته باشند. به طور کلی کاندیدای جراحی باید از سلامت جسمی کافی برخوردار بوده و انتظارات واقع گرایانه از نتیجه و زمان بهبودی این جراحی داشته باشند. لازم به ذکر است که بیماران مبتلا به اختلال خونی ؛ مانند هموفیلی کاندید مناسبی برای این جراحی نیستند.

جراحی زیبایی بینی توسط دکتر باستانی نژاد بهترین جراح بینی تهران

افرادی که نمیتوانند رینوپلاستی انجام دهند :

 • جراحی در صورت ابتلا به دیابت ، آرتروز ، بیماری های ریوی و قلبی ، اختلالات خونی ، آلرژی شدید ، کلسترول بالا ، استعمال دخانیات یا نوشیدن بیش از حدالکل ، فشار خون بالا و بارداری انجام نمی شود.
 • اگر داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید و نباید برای 2 تا 3 روز مصرف آن ها را متوقف کنید ، عمل زیبایی بینی گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود.

چگونه بهترین جراح بینی تهران را پیدا کنیم؟

رینوپلاستی یکی از دشوارترین پروسیجرهای عمل می باشد به همین دلیل است که انتخاب بهترین جراح بینی با دقت زیاد ، دارای بیشترین میزان اهمیت می باشد. در زمان انتخاب بهترین دکتر بینی تان مولفه های زیر را در نظر بگیرید :

 • برخورداری از بورد تخصصی : انتخاب یک جراح دارای بورد تخصصی را باید در لیست خود ، در الویت قرار دهید. یک جراح برای دریافت بورد تخصصی باید دوره های آموزش تخصصی را پشت سر گذارد. برخورداری از مهارت و هنر برای انجام یک عمل زیبایی دماغ با کیفیت ، چیزی نیست که به راحتی به دست آمده باشد و شما می توانید تنها از دستان هنرمند یک پزشک با تجربه دارای بورد تخصصی ، انتظار خلق یک بینی منحصر به فرد بر روی صورت تان را داشته باشید.
 • تجربه : دکتر زیبایی دماغ شما باید در عمل پلاستیک صورت خصوصاً رینوپلاستی صاحب تجربه باشد. جراحان پلاستیکی که عملکردشان دارای تنوع زیاد می باشد الزاماً تخصص خود را بر روی یک شاخه خاص متمرکز نکرده اند.
 • ریویوهای سایر بیماران جراح بالقوه : ریویو ها و ریتینگ های بیماران قبلی جراح بالقوه تان را نگاه کنید. شما می توانید اطلاعات مربوط به ریویو و ریتینگ ها را در وب سایت جراح مشاهده کنید. در جلسه مشاوره می توانید از پزشک خود بپرسید که آیا این امکان وجود دارد که شما با بیماران قبلی جراحی شده به دست او صحبت کنید یا خیر.
 • ارائه گالری عکس های قبل و بعد بیماران قبلی : مشاهده عکس های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی پزشک ، فرصتی برای شما جهت مشاهده نتیجه عملی فرایند جراحی ، کیفیت و سبک کار پزشک می باشد.

مراحل جلسه مشاوره با بهترین جراح بینی تهران

1 . مشاوره اولیه با دکتر باستانی نژاد

شما برای اولین بار در جلسه مشاوره با دکتر باستانی نژاد شرکت می کنید. تجربه ثابت کرده است که او دارای قدرت بالای برقراری یک ارتباط خوب و سازنده با بیمار خود می باشد. بازخورد بیماران او نشان می دهد که این جلسه اولین قدم مفید درباره تصمیم گیری درباره هر آن چیزی است که قرار است در مراحل بعدی رینوپلاستی رخ دهد. او جنبه های ناخوشایند بینی تان را بررسی کرده و درباره ایده شما از بینی مورد علاقه تان بعد از رینوپلاستی ، کسب اطلاعات می نماید.

2 . مرحله دوم

دکتر باستانی نژاد با شهرت بین المللی در عمل زیبایی بینی، علاوه بر عملکردهای فوق العاده عمل خود ، در تعیین داوطلبی شما برای قرار گرفتن تحت عمل ، بسیار متعهد عمل می کند. رینوپلاستی مانند سایر روندهای جراحی با خطرات فیزیکی و روانشناختی همراه است. او به دنبال کردن بالاترین سطح مراقبت های بالینی بسیار علاقمند بوده و معتقد است جراحی باید تحت بالاترین استاندارهای ایمنی انجام شود.

3 . مشاوره با بیمار ، فرصتی برای آزمایش ، تجزیه و تحلیل و بررسی گزینه ها

دکتر باستانی نژاد بهترین جراح بینی در تهران بعد از انجام آزمایشات فیزیکی و شنیدن دغدغه های بیمار ، بهترین گزینه را برای بیمار خود انتخاب می کند. این طرح درمان کاملاً اختصاصی بوده و متناسب با نیازهای بیمار و با هدف خلق بهترین نتیجه از فرایند عمل ، ترسیم شده است.

4 . کار روی خلق تصاویر سه بعدی از بینی

به عنوان بخشی از فرایند مشاوره ، تصاویر سه بعدی و دو بعدی از بینی و صورت شما از زوایای مختلف گرفته می شود. پیشرفت های تکنولوژی سه بعدی در درک عمیق تر بینی و ویژگی های صورت و کمک به خلق یک تصویر منطقی از جنبه های مهم رینوپلاستی از قبیل شکل سوراخ های بینی ، نوک و پل آن  و سایر بخش ها ، بسیار کارساز و موثر است. این فرایند به بیمار و جراح بینی کمک می کند تا درک روشن تری از آنچه در تلاش برای دستیابی به آن هستند به دست آورده و از نتیجه به دست آمده راضی و خشنود باشند. مهم تر از همه اینکه بیمار می تواند به درک روشنی از آنچه اجرای آن بر روی بینی او با توجه به ویژگی های منحصر به فرد بینی و صورت بیمار ، دست نیافتی است دست یابد.

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

معیارها و المان های زیبایی در طول سال های اخیر همواره در حال تغییر بوده اند و بر خلاف گذشته که بینی های بسیار کوچک و سربالا مورد پسند همگان بودند ؛ امروزه بیشتر یک بینی طبیعی که با دیگر اجزای صورت فرد در تناسب و هماهنگی باشد بیشتر تقاضا می شود. به همین دلیل زیباجویان به دنبال آن هستند تا بهترین جراح بینی طبیعی تهران را بیابند و در به نتیجه زیبا و دلخواه خود برسند. در عمل بینی نچرال ، پزشک تمام تلاش خود را می کند تا علاوه بر برطرف کردن عیوب و ایرادات ظاهری و عملکردی بینی ، استخوان ، غضروف و بافت های نرم آن را نیز در موقعیت طبیعی خود حفظ نماید.

در واقع در این پروسیجر ، تبحر و تجربه یک جراح خوب بینی طبیعی در تهران باید به قدری باشد که در اتمام کار کسی جز متخصصین امر قادر به تشخیص عملی بودن آن نشوند ؛ اما در عین حال دماغ فرم و شکلی زیبا به خود گرفته باشد. دکتر شاهین باستانی نژاد تخصص ویژه ای در این امر دارند و با بهره گرفتن از آخرین تکنیک های روز دنیا ، بهترین و خوش فرم ترین بینی را به مراجعه کنندگان خود هدیه می دهند.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

همانطور که اطلاع دارید ، افرادی که بینی گوشتی دارند در این ناحیه دارای پوستی ضخیم و چرب می باشند. به علت بالا بودن ضخامت پوست دماغ ، ایجاد تغییرات در این مدل بینی ها مشکل تر می باشد و به دست آوردن یک نتیجه چشم گیر تنها از پس یک دکتر عمل بینی گوشتی خوب در تهران بر خواهد آمد. در این پروسیجر پزشک ایرادات این عضو را برطرف کرده و سعی می نماید از ضخامت و چربی بینی نیز تا حد امکان بکاهد.

بهترین جراح بینی ترمیمی تهران

معمولا زمانی فرد به جراحی ترمیمی بینی نیاز پیدا می کند که در عمل اولیه ، نه تنها مشکلات مورد نظر وی برطرف نشده باشد بلکه معضلات جدیدی نیز به آن اضافه شده باشد. برای مثال ممکن است قوز بینی برطرف نشده باشد و یا مشکلات تنفسی شدیدی رخ داده باشد. گاهی اوقات نیز سوراخ ها نامتقارن خواهند شد. این جراحی نسبت به رینوپلاستی اولیه از پیچیدگی بیشتری برخوردار است ، زیرا ساختار بینی یکبار دستخوش تغییرات شده و این بار باید تغییرات ظریف تری در آن صورت گیرد. به همین دلیل باید در عمل ریویژن رینوپلاستی ، به سراغ بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران روید تا این بار از به دست آمدن یک نتیجه عالی و بدون نقص مطمئن شوید. هیچکس نمی خواهد در جراحی ثانویه نیز با مشکل رو به رو شود ، به همین دلیل این انتخاب اهمیت خود را نشان می دهد.

بهترین جراح بینی استخوانی تهران

پوست نازک و غیر چرب ، قوز برآمده روی بینی و منافذ بسته از ویژگی های بارز یک بینی استخوانی می باشند. معمولا نسبت به بینی های گوشتی اعمال تغییرات روی این نوع بینی با سهولت بیشتری انجام می پذیرد ؛ اما این دلیل خوبی نیست تا در انتخاب یک جراح بینی خوب در تهران دقت کافی را به خرج ندهید! در صورتی که بهترین جراح بینی استخوانی تهران را برنگزیده باشید ، ممکن است استخوان بینی بیش از اندازه از بین برود و برای ترمیم آن ، احتیاج به استفاده از گرافت و پروتز باشد. این مدل از بینی ، بهترین گزینه برای ایجاد تغییرات ظریف و رسیدن به یک بینی فانتزی می باشد. همانطور که پیش تر ذکر شد پوست بینی نازک است و کوچک ترین تغییرات در آن مشهود می شود ، بنابراین در صورت بروز کوچک ترین خطا نیز می توان آن را مشاهده کرد.

دلیل اهمیت انجام مراقبت های بعد از جراحی بینی از زبان بهترین جراح بینی تهران

رعایت نکات مطرح شده توسط پزشک ، اهمیت بسیار زیادی را در رسیدن به نتیجه ای که همیشه به دنبال آن بودید ایفا می کند. این مورد همچنین باعث می شود بعد از عمل احساس راحتی بیشتری داشته باشید و دوره نقاهت خود را بدون مشکل و بدون بروز عارضه خاصی طی نمایید. در صورتی که قدم به قدم راهنمایی های بهترین دکتر عمل بینی تهران را به انجام رسانید ، با عفونت نیز مواجه نخواهید شد و حتی جای زخم ها نیز باقی نمی مانند.

بعد از رینوپلاستی ، جراح روی بینی را با گچ و اسپلینت می پوشاند و با چسب سبکی آن را سر جای خود محکم می نماید و بنا به ماهیت جراحی و نیازهای بیمار ، تصمیم می گیرد که داخل بینی تامپون قرار دهد یا خیر. شما نیز وظیفه دارید در حدود یک هفته بعد ، جهت چکاپ به مطب ایشان مراجعه کرده تا وضعیت بینی و درمان آن بررسی شود. معمولا جراح بینی بعد از هفت روز بخیه ها را می کشد و اسپلینت را نیز از روی بینی برمی دارد.

توجه داشته باشید که بینی در ماه های اول بعد از جراحی زیبایی بینی هنوز استحکام کافی را ندارد ، به همین دلیل باید از لمس کردن آن تا حد ممکن خودداری نمایید. برخی از جراحان به بیماران خود طریقه ماساژ دادن بینی بعد از جراحی را آموزش می دهند تا تورم ایجاد شده را کاهش دهند. این کار اصول مخصوص به خود را دارد و نباید به صورت خودسرانه به انجام برسد.

مورد دیگری که به کم کردن ورم بینی کمک می کند ، چسب زدن بینی بعد از جراحی می باشد. برای یادگیری این مورد نیز باید به یک جراح خوب بینی در تهران مراجعه کنید و آن را یاد بگیرید ، زیرا در صورتی که این امر را اشتباه به انجام رسانید ممکن است با عوارض جبران ناپذیری رو به رو شوید.