صورت هر فرد عضوی است که بیش از دیگر اندام بدن در معرض دید قرار دارد ، حال آن که بینی به عنوان مرکزی ترین عضو صورت تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد ؛ البته ناگفته نماند که افزون بر تاثیر قابل توجه بینی در زیبایی صورت ، نباید عملکرد حیاتی و ضروری آن را نادیده گرفت و تنفس بهینه را فدای زیبایی نمود. تحقق این امر ؛ از طریق جراحی بینی و حفظ عملکرد اصلی بینی در عین رفع نقائص ظاهری آن ، تنها در صورتی محقق خواهد شد که افراد در انتخاب بهترین جراح بینی تهران نهایت دقت خود را به کار گیرند و یک جراح ماهر و کاردان را انتخاب نمایند. در مقاله پیش رو دکتر باستانی نژاد بهترین دکتر بینی در تهران ، در خصوص اهمیت انتخاب دکتر بینی و نحوه انجام این عمل جراحی و باید و نباید های آن توضیحات مبسوطی ارائه نموده اند.

بهترین جراح بینی تهران + دکتر شاهین باستانی نژاد

دکتر شاهین باستانی نژاد در سال ۱۳۵۷ متولد شدند، اصالتا شیرازی هستند و در اصفهان دوران تحصیل خود را سپری نموده اند، در سال ۱۳۷۵ وارد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شده، در سال ۱۳۸۴ به عنوان دستیار گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن در دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز به کار نمودند و در سال ۱۳۸۸ فارغ التحصیل شدند. فیلد مورد علاقه دکتر شاهین باستانی نژاد راینوپلاستی اولیه، راینوپلاستی ثانویه، بازسازی بینی و کلیه جراحی های آندوسکوپی بینی و سینوس است و در زمینه جراحی های قاعده جمجمه نیز با همکاران جراح مغز و اعصاب به صورت تیمی همکاری می کنند. نهایتا اینکه، دکتر شاهین باستانی نژاد در اواخر سال 1396، بنابر صلاحدید گروه گوش، حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران و ریاست محترم بیمارستان تخصصی امیراعلم تهران، به عنوان و سمت معاونت آموزشی این بیمارستان ارتقا پیدا کردند.

دکتر شاهین باستانی نژاد + بهترین جراح بینی تهران

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی

عموما افرادی که با ایراد یا نقصی در ظاهر بینی خود مواجه هستند ، به انجام جراحی ترغیب می شوند ؛ تا بدین ترتیب و با انجام این جراحی ، ایرادات مرتبط با ظاهر بینی خود را مرتفع نموده و به بینی ایده آل شان دست بیابند. قاعدتا اولین و مهم ترین مسئله در انجام این عمل ، انتخاب بهترین دکتر بینی در تهران ، شمال تهران ، ونک و سایر شهرها و مناطق می باشد.

چرا که بینی در مرکزیت صورت واقع شده و زیبایی کل چهره را تحت تاثیر قرار می دهد ، لذا در صورتی که کوچکترین خللی در حین عمل بر آن وارد گردد زیبایی صورت را نیز به چالش خواهد کشید. از این رو افرادی که تصمیم به انجام این عمل جراحی می گیرند ، در وهله اول باید نسبت به انتخاب یک دکتر جراح بینی ماهر و کاردان در تهران که از تجارب فراوانی در حوزه کاری خود برخوردار است دقت نمایند.

مطب دکتر شاهین باستانی نژاد کجاست؟

تهران ، میدان ونک ، چهاراه جهان کودک ، خیابان صانعی ، پلاک 1 واحد 6

مطب دکتر شاهین باستانی نژاد

یک جراح خوب بینی باید از چه مواردی اطلاع داشته باشد ؟

بالا بودن علم و تجربه بهترین جراح بینی تهران منجر به موفقیت عمل می شود. در جهت عمل کردن بینی یک جراح خوب باید در وهله اول نسبت به ساختار و آناتومی بینی و صورت های مختلف به طور کامل آگاه باشد. زیرا چهره افراد با یکدیگر تفاوت داشته و مطمئناً یک فرم بینی برای همه مناسب نخواهد بود. جراح با آگاهی از این مطلب می تواند به درستی فرم مناسب بینی را برای هر بیمار مشخص کند.

مطلب بعدی که باید از آن اطلاع کاملی داشته باشد ، نوع بینی است. گوشتی و استخوانی بودن دماغ ، هر یک چالش هایی را در حین رینوپلاستی ایجاد می کنند که جراح بینی باید بداند هر یک را چگونه برطرف می کند. این پروسه زمانی به درستی انجام می شود پزشک کاملا بر ویژگی های انواع بینی آشنایی داشته باشد.

نمونه کار دکتر شاهین باستانی نژاد

مورد بعدی که خوب است یک جراح در مورد آن آگاهی داشته باشد ، ایرادات و ناهنجاری هایی است که ممکن است در بینی مشاهده شود. ضمن آشناییت با این موارد قطعا بهتر می تواند در حین عمل آن ها را برطرف نماید. بهترین دکتر بینی تهران اگر بخواهد عمل را به خوبی برای فرد به انجام برساند ، لازم است در یک زمینه دیگر اطلاعات کافی داشته باشد که آن هم به وضعیت فیزیکی و روانی بیمار مرتبط می شود.

پزشک بایستی نسبت به شرایط سلامت بیمار خود به طور کامل آگاه باشد تا مطمئن گردد انجام این عمل برای او خطرناک نخواهد بود. یا در صورت وجود مانعی بر سر راه این عمل ، ابتدا برای رفع آن تلاش کند. این نکته هم شایان ذکر است که یک جراح خوب باید همیشه اطلاعات بروزی داشته و با آخرین تجهیزات مربوط به زمینه کاری خود آشنا باشد.

بدین نحو می تواند نتایج فوق العاده را برای مراجعه کنندگان خود به ارمغان بیاورد. در زمان انتخاب جراح بینی خود بایستی این موارد گفته شده را در نظر بگیرید و مطمئن شوید ایشان از این مشخصات بهره مند هستند. زیرا همانطور که میدانید جراح در نتیجه پایانی اثر گذاری بسیار بالایی دارد.

جراح بینی - دکتر باستانی نژاد

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر باستانی روی دکمه زیر کلیک کنید

در صورت عدم انتخاب یک جراح خوب بینی چه اتفاقی می افتد ؟

در ابتدا باید گفت که عمل زیبایی بینی جزو جراحی هایی است که به زیبایی چهره و افزایش اعتماد به نفس می انجامد و همانطور که گفته شد حصول این امر تنها در صورت انتخاب یک جراح خوب بینی در تهران که متبحر و مجرب باشد محقق خواهد شد. از این رو به جرأت می توان گفت که نتیجه جراحی در گرو توانایی و مهارت بیک دکتر خوب می باشد.

متاسفانه افراد بسیاری هستند که به دلیل عدم انتخاب صحیح بهترین جراح بینی در تهران ، متحمل عوارض جراحی شده و نیاز به انجام عمل ترمیمی بینی یافته اند. حتی در پاره ای موارد افراد با عوارضی جبران ناپذیر روبرو شده اند که در آن ها با انجام جراحی ترمیمی نیز رفع ایرادات به وجود آمده ، امکان پذیر نخواهد بود.

نظرات درباره دکتر شاهین باستانی نژاد

متاسفانه بینیم رو پیش دکتر دیگه عمل کرده بودم و نمیتونستم نفس بکشم. خوشبختانه با دکتر باستانی تمام مشکلاتم برطرف شد

خواهرم پیش ایشون بینیش رو عمل کرد و نتیجه انقدر زیبا و بی نقص شد که منم میخوام وقت بگیرم و پیششون عمل کنم

سه ساله که از عملم پیش دکتر باستانی گذشته. هنوزم مثل روز اول بینیم قشنگه و همه ازم میپرسن کجا عمل کردم

ویژگی های بهترین دکتر بینی

 • یک دکتر بینی خوب نباید منافع مالی خود را بر سلامت بیمار ترجیح داده و می بایست پیش از هر چیز ، سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار دهد.
 • یک جراح زیبایی بینی حاذق و توانمند ، باید دائما در حال بروزرسانی علم خود بوده و منطبق بر متدها و تکنولوژی های نوین دنیا پیش رود ؛ به طوری که با بکارگیری تکنیک های بروز و مدرن ، قادر به انجام انواع عمل باشد.
 • بهترین دکتر زیبایی بینی باید در جلسه مشاوره ، در ارتباط با اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از عمل با بیمار صحبت کند و با آگاه ساختن بیمار از اهمیت این موارد و تاثیر آن بر روی ماحصل عمل وی را ملزم به رعایت آن ها نماید تا نتیجه ای ایده آل و رضایت بخش از رینوپلاستی حاصل گردد.
 • جراح بینی باید صبور بوده و با حوصله به اهداف بیمار از عمل کردن دماغ ، گوش فرا دهد و در صورت منطقی بودن خواسته های بیمار آن ها را مد نظر داشته باشد و در غیر این صورت ، از جراحی کردن وی صرف نظر نماید.
 • به طور کلی یک دکتر خوب برای عمل بینی در تهران می بایست طی جراحی ، خواسته های بیمار را مد نظر قرار داده و در صورتی که اعمال مقاصد بیمار سبب بر هم خوردن تناسبات چهره وی نگردد و در راستای زیبایی بینی و متعاقب آن زیبایی چهره او کمک کننده باشد آن ها را لحاظ نماید.

چه زمانی رینوپلاستی از نظر دکتر عمل بینی ضروری است؟

غالبا افراد با شنیدن نام این عمل ، به یاد تغییر شکل یا اندازه بینی می افتند ؛ اما باید متذکر شد که زیبایی تنها دلیل انتخاب جراحی نیست و بسیاری از بیماران به دلیل نیاز پزشکی تحت عمل قرار می گیرند. وقتی به دلیل آسیب دیدگی ، مشکلات تنفسی حادث گردند ؛ در این صورت ممکن است برای بهبود کیفیت زندگی نیاز به این جراحی ضرورت یابد.

دکتر شاهین باستانی نژاد ، بهترین جراح بینی مردانه تهران

جراح بینی - دکتر شاهین باستانی نژاد

دلایل بهترین جراح بینی تهران برای انجام این جراحی

در حالی که بیشتر افراد این جراحی را به دلایل زیبایی در نظر می گیرند ، اما چندین دلیل پزشکی انجام این عمل را ضروری می کند. جراحی انحراف بینی ، شکاف کام و لب ، ناهنجاری های ساختاری ناشی از آسیب یا ضربه ، التهاب بینی در اثر آلرژی های مزمن و پولیپ بینی را می توان برخی از دلایل اصلی پزشکی عمل کردن بینی ذکر کرد.

آیا من از نظر جراح بینی من کاندید مناسبی هستم؟

این عمل که به عمل تغییر شکل دماغ نیز معروف است ، به چند دلیل قابل انجام است. متقاضیان این عمل ، ممکن است از ظاهر خود ناراضی باشند یا این که پس از ضربه یا آسیب دیدگی دچار دفرمیتی شده و به دنبال ترمیم بینی خود بوده یا نیاز به اصلاح مشکلات تنفسی داشته باشند. به طور کلی کاندیدای جراحی باید از سلامت جسمی کافی برخوردار بوده و انتظارات واقع گرایانه از نتیجه و زمان بهبودی این جراحی داشته باشند. لازم به ذکر است که بیماران مبتلا به اختلال خونی ؛ مانند هموفیلی کاندید مناسبی برای این جراحی نیستند.

نمونه کار دکتر باستانی نژاد بهترین جراح بینی تهران

چگونه بهترین جراح بینی تهران را پیدا کنیم؟

رینوپلاستی یکی از دشوارترین پروسیجرهای عمل می باشد به همین دلیل است که انتخاب بهترین دکتر بینی با دقت زیاد ، دارای بیشترین میزان اهمیت می باشد. در زمان انتخاب بهترین دکتر بینی تان مولفه های زیر را در نظر بگیرید :

 • برخورداری از بورد تخصصی : انتخاب یک جراح دارای بورد تخصصی را باید در لیست خود ، در الویت قرار دهید. یک جراح برای دریافت بورد تخصصی باید دوره های آموزش تخصصی را پشت سر گذارد. برخورداری از مهارت و هنر برای انجام یک عمل زیبایی دماغ با کیفیت ، چیزی نیست که به راحتی به دست آمده باشد و شما می توانید تنها از دستان هنرمند یک پزشک با تجربه دارای بورد تخصصی ، انتظار خلق یک بینی منحصر به فرد بر روی صورت تان را داشته باشید.
 • تجربه : بهترین جراح بینی باید در عمل پلاستیک صورت خصوصاً رینوپلاستی صاحب تجربه باشد. جراحان پلاستیکی که عملکردشان دارای تنوع زیاد می باشد الزاماً تخصص خود را بر روی یک شاخه خاص متمرکز نکرده اند.
 • ریویوهای سایر بیماران جراح بالقوه : ریویو ها و ریتینگ های بیماران قبلی جراح بالقوه تان را نگاه کنید. شما می توانید اطلاعات مربوط به ریویو و ریتینگ ها را در وب سایت جراح مشاهده کنید. در جلسه مشاوره می توانید از پزشک خود بپرسید که آیا این امکان وجود دارد که شما با بیماران قبلی جراحی شده به دست او صحبت کنید یا خیر.
 • ارائه گالری عکس های قبل و بعد بیماران قبلی : مشاهده عکس های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی پزشک ، فرصتی برای شما جهت مشاهده نتیجه عملی فرایند جراحی ، کیفیت و سبک کار پزشک می باشد.

مراحل جلسه مشاوره با بهترین جراح بینی تهران

1 . مشاوره اولیه با دکتر باستانی نژاد

شما برای اولین بار در جلسه مشاوره با دکتر باستانی نژاد شرکت می کنید. تجربه ثابت کرده است که او دارای قدرت بالای برقراری یک ارتباط خوب و سازنده با بیمار خود می باشد. بازخورد بیماران او نشان می دهد که این جلسه اولین قدم مفید درباره تصمیم گیری درباره هر آن چیزی است که قرار است در مراحل بعدی رینوپلاستی رخ دهد. او جنبه های ناخوشایند بینی تان را بررسی کرده و درباره ایده شما از بینی مورد علاقه تان بعد از رینوپلاستی ، کسب اطلاعات می نماید.

2 . مرحله دوم

دکتر باستانی نژاد با شهرت بین المللی در عمل زیبایی بینی، علاوه بر عملکردهای فوق العاده عمل خود ، در تعیین داوطلبی شما برای قرار گرفتن تحت عمل ، بسیار متعهد عمل می کند. رینوپلاستی مانند سایر روندهای جراحی با خطرات فیزیکی و روانشناختی همراه است. او به دنبال کردن بالاترین سطح مراقبت های بالینی بسیار علاقمند بوده و معتقد است جراحی باید تحت بالاترین استاندارهای ایمنی انجام شود.

3 . مشاوره با بیمار ، فرصتی برای آزمایش ، تجزیه و تحلیل و بررسی گزینه ها

دکتر باستانی نژاد بهترین جراح بینی در تهران بعد از انجام آزمایشات فیزیکی و شنیدن دغدغه های بیمار ، بهترین گزینه را برای بیمار خود انتخاب می کند. این طرح درمان کاملاً اختصاصی بوده و متناسب با نیازهای بیمار و با هدف خلق بهترین نتیجه از فرایند عمل ، ترسیم شده است.

4 . کار روی خلق تصاویر سه بعدی از بینی

به عنوان بخشی از فرایند مشاوره ، تصاویر سه بعدی و دو بعدی از بینی و صورت شما از زوایای مختلف گرفته می شود. پیشرفت های تکنولوژی سه بعدی در درک عمیق تر بینی و ویژگی های صورت و کمک به خلق یک تصویر منطقی از جنبه های مهم رینوپلاستی از قبیل شکل سوراخ های بینی ، نوک و پل آن و سایر بخش ها ، بسیار کارساز و موثر است. این فرایند به بیمار و جراح بینی کمک می کند تا درک روشن تری از آنچه در تلاش برای دستیابی به آن هستند به دست آورده و از نتیجه به دست آمده راضی و خشنود باشند. مهم تر از همه اینکه بیمار می تواند به درک روشنی از آنچه اجرای آن بر روی بینی او با توجه به ویژگی های منحصر به فرد بینی و صورت بیمار ، دست نیافتی است دست یابد.

برای تماس با دکتر باستانی و تعیین وقت با شماره های زیر تماس بگیرید

بهترین جراح بینی طبیعی در تهران

معیارها و المان های زیبایی در طول سال های اخیر همواره در حال تغییر بوده اند و بر خلاف گذشته که بینی های بسیار کوچک و سربالا مورد پسند همگان بودند ؛ امروزه بیشتر یک بینی طبیعی که با دیگر اجزای صورت فرد در تناسب و هماهنگی باشد بیشتر تقاضا می شود. به همین دلیل زیباجویان به دنبال آن هستند تا بهترین جراح بینی طبیعی تهران را بیابند و در به نتیجه زیبا و دلخواه خود برسند. در این پروسه ، پزشک تمام تلاش خود را می کند تا علاوه بر برطرف کردن عیوب و ایرادات ظاهری و عملکردی بینی ، استخوان ، غضروف و بافت های نرم آن را نیز در موقعیت طبیعی خود حفظ نماید.

نمونه کار دکتر شاهین باستانی نژاد ، بهترین جراح بینی تهران

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

همانطور که اطلاع دارید ، افرادی که بینی گوشتی دارند در این ناحیه دارای پوستی ضخیم و چرب می باشند. به علت بالا بودن ضخامت پوست دماغ ، ایجاد تغییرات در این مدل بینی ها مشکل تر می باشد و به دست آوردن یک نتیجه چشم گیر تنها از پس یک دکتر عمل بینی گوشتی خوب در تهران بر خواهد آمد. در این رویکرد پزشک ایرادات این عضو را برطرف کرده و سعی می نماید از ضخامت و چربی بینی نیز تا حد امکان بکاهد.

بهترین جراح بینی ترمیمی تهران

معمولا زمانی فرد به جراحی ترمیمی نیاز پیدا می کند که در عمل اولیه ، نه تنها مشکلات مورد نظر وی برطرف نشده باشد بلکه معضلات جدیدی نیز به آن اضافه شده باشد. برای مثال ممکن است قوز بینی برطرف نشده باشد و یا مشکلات تنفسی شدیدی رخ داده باشد. گاهی اوقات نیز سوراخ ها نامتقارن خواهند شد. این جراحی نسبت به رینوپلاستی اولیه از پیچیدگی بیشتری برخوردار است ، زیرا ساختار بینی یکبار دستخوش تغییرات شده و این بار باید تغییرات ظریف تری در آن صورت گیرد. به همین دلیل باید در این عمل ، به سراغ بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران روید تا این بار از به دست آمدن یک نتیجه عالی و بدون نقص مطمئن شوید. هیچکس نمی خواهد در جراحی ثانویه نیز با مشکل رو به رو شود ، به همین دلیل این انتخاب اهمیت خود را نشان می دهد.

ارزیابی جراح بینی

بهترین جراح بینی استخوانی تهران

پوست نازک و غیر چرب ، قوز برآمده روی بینی و منافذ بسته از ویژگی های بارز یک بینی استخوانی می باشند. معمولا نسبت به بینی های گوشتی اعمال تغییرات روی این نوع بینی با سهولت بیشتری انجام می پذیرد ؛ اما این دلیل خوبی نیست تا در انتخاب یک جراح خوب بینی در تهران دقت کافی را به خرج ندهید! در صورتی که بهترین دکتر بینی استخوانی تهران را برنگزیده باشید ، ممکن است استخوان بینی بیش از اندازه از بین برود و برای ترمیم آن ، احتیاج به استفاده از گرافت و پروتز باشد.

بهترین جراح بینی فانتزی تهران

توجه داشته باشید که چنین مدلی برای تمامی صورت ها نیز مناسب نیست ؛ به همین دلیل یک دکتر بینی فانتزی خوب در تهران باید طوری این عمل را پیش ببرد که بینی فرد در تناسب کافی با دیگر اجزای صورت او باشد. در نتیجه می توان اذعان داشت آن دسته از افرادی که ویژگی های ظریفی در صورت خود دارند و همچنین پوست بینی آن ها نازک است ، بهترین کاندیدا برای این جراحی محسوب می شوند.

یکی از دلایلی که انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی در تهران را مورد اهمیت قرار می دهد ؛ این است که در صورت کوچک شدن بیش از حد بینی ، ممکن است مشکلاتی مثل تنگی نفس به وجود آید. در مواردی حتی با ترمیم نیز نمی توان این مشکل را برطرف کرد و تغییراتی اساسی در زندگی مراجعه کننده ایجاد می شود. بنابراین پزشک باید مهارت و تبحر کافی را داشته باشد تا علاوه بر اینکه کانتورهای زیبایی در بینی فرد ایجاد می کند ، اندازه متناسب آن را نیز در نظر گرفته و پره ها را بیش از حد جمع نکند.

جراح بینی - دکتر باستانی نژاد

دلیل اهمیت انجام مراقبت های بعد از جراحی از زبان بهترین جراح بینی تهران

رعایت نکات مطرح شده توسط پزشک ، اهمیت بسیار زیادی را در رسیدن به نتیجه ای که همیشه به دنبال آن بودید ایفا می کند. این مورد همچنین باعث می شود بعد از عمل احساس راحتی بیشتری داشته باشید و دوره نقاهت خود را بدون مشکل و بدون بروز عارضه خاصی طی نمایید. در صورتی که قدم به قدم راهنمایی های بهترین دکتر عمل بینی تهران را به انجام رسانید ، با عفونت نیز مواجه نخواهید شد و حتی جای زخم ها نیز باقی نمی مانند.

بعد از رینوپلاستی ، جراح روی بینی را با گچ و اسپلینت می پوشاند و با چسب سبکی آن را سر جای خود محکم می نماید و بنا به ماهیت جراحی و نیازهای بیمار ، تصمیم می گیرد که داخل بینی تامپون قرار دهد یا خیر. شما نیز وظیفه دارید در حدود یک هفته بعد ، جهت چکاپ به مطب ایشان مراجعه کرده تا وضعیت بینی و درمان آن بررسی شود. معمولا جراح بینی بعد از هفت روز بخیه ها را می کشد و اسپلینت را نیز از روی بینی برمی دارد.

توجه داشته باشید که بینی در ماه های اول بعد از جراحی زیبایی بینی هنوز استحکام کافی را ندارد ، به همین دلیل باید از لمس کردن آن تا حد ممکن خودداری نمایید. برخی از جراحان به بیماران خود طریقه ماساژ دادن بینی بعد از جراحی را آموزش می دهند تا تورم ایجاد شده را کاهش دهند. این کار اصول مخصوص به خود را دارد و نباید به صورت خودسرانه به انجام برسد.

مورد دیگری که به کم کردن ورم بینی کمک می کند ، چسب زدن بینی بعد از جراحی می باشد. برای یادگیری این مورد نیز باید به یک جراح خوب بینی در تهران مراجعه کنید و آن را یاد بگیرید ، زیرا در صورتی که این امر را اشتباه به انجام رسانید ممکن است با عوارض جبران ناپذیری رو به رو شوید.

ماندگاری نتیجه رینوپلاستی توسط جراح بینی خوب در تهران

از جمله نگرانی های بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند این می باشد که چه مقدار نتیجه این عمل ماندگار است؟ آیا ممکن است پس از انجام این پروسیجر بینی متقاضی به شکل قبل بازگردد؟ با گفته های بهترین دکتر بینی تهران ، این نگرانی و سوال بیشتر در افرادی که بینی گوشتی دارند اتفاق می افتد. قسمت مهمی از نتیجه بینی به مواظبت های پس از عمل مربوط است. بیماران می بایست با جدی گرفتن توصیه های یک جراح خوب بینی در تهران به آن توجه کنند. در موارد بسیاری عمل با موفقیت بوده اما به دلیل انجام ندادن مراقبت های پس از رینوپلاستی با دقت فراوان و نداشتن احتیاط ، نتیجه نامطلوب به راحتی اتفاق می افتد. از جمله این موارد عبارتند از :

 • دمر یا به شکم خوابیدن که منجر به ایجاد فشار به بینی و کج شدن این عضو در حال بازسازی بافت های آسیب دیده می شود.
 • فین کردن با شدت که سبب پاره شدن بخیه و مویرگ ها ، انحراف و خونریزی می شود.
 • شروع زود هنگام ورزش ها و اهمیت ندادن به توصیه های پزشک

و مواردی از این قبیل که بیماران باید مراقبت ها را با نهایت دقت انجام دهند تا فرم بینی به شکل مادام العمر باقی بماند.

با توجه به اینکه این جراحی با نتیجه ای دائمی برخوردار است. اما با افزایش سن و گذر زمان ، بینی دوام و استواری خود را از دست می دهد ، نوک بینی دچار شل شدگی و افتادگی می شود. البته باید گفت که این تغییرات کوچک و جزئی هستند و یک جراح حاذق در حین عمل ، تمام این جوانب را در نظر می گیرد که با بالا رفتن سن نیز مشکل چندانی برای متقاضی پیش نیاید.

نتیجه فوق العاده عمل بینی توسط دکتر شاهین باستانی نژاد بهترین جراح بینی تهران

تکنیک های استفاده شده توسط جراح بینی

این عمل ، به وسیله دو متد با نام های باز و بسته به انجام می رسد. اینکه کدام مورد برای پروسیجر انتخاب شود ، بر عهده بهترین دکتر بینی تهران می باشد. در ادامه توضیح مختصری را در مورد این دو روش بیان کرده ایم  :

رینوپلاستی باز

جراح خوب بینی در تهران ، برای اینکه اشراف کامل به ساختار و استخوان های بینی داشته باشد ، یک برش در زیر این عضو ، یعنی ناحیه کلوملا ایجاد می کند و پوست آن را بلند می نماید. در این تکنیک برش هایی نیز داخل بینی زده می شوند و بعد از آن ، ایجاد تغییرات در غضروف ، استخوان و بافت های دیگر به راحتی اعمال خواهد شد. توجه داشته باشید زمانی که هدف شما از این عمل مواردی مثل برطرف کردن عدم تقارن نوک بینی ، ترمیم شکستگی و یا انجام ریویژن رینوپلاستی باشد ، جراح خوب بینی رویکرد باز را برای شما بر می گزیند.

رینوپلاستی بسته

در مقابل این رویکرد ، در روش بسته برشی در کلوملا زده نمی شود و پس از آن نیز پوست بینی بلند نخواهد شد. شکاف های ایجاد شده تنها داخل سوراخ های بینی خواهند بود و ساختار این عضو نیز در معرض دید قرار نمی گیرد. به همین خاطر دید پزشک محدود است و باید برای انجام عمل زیبایی بینی به این روش ، به سراغ یک جراح بینی ماهر در تهران بروید. علاوه بر اینکه در این فرآیند هیچ اسکاری قابل مشاهده نخواهد بود ، بلکه ریکاوری آن نیز کوتاه است و تورم کمتری نیز رخ خواهد داد.

در روش بسته ، ارتفاع بینی ، شکل نوک آن و یا پل بینی دستخوش تغییرات می شود. خون دماغ شدن ، بی حسی در بینی ، عدم ایجاد تقارن و بروز مشکلات تنفسی از عوارض احتمالی این رویکرد می باشند که می توانید با انتخاب یک دکتر عمل بینی خوب در تهران ، خود را در برابر آن ها مصون دارید.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر باستانی روی دکمه زیر کلیک کنید

سوالاتی که می توانید پیش از عمل از جراح بینی بپرسید

می توانم عکس قبل و بعد بیماران دیگر را ببینم؟

مثل هر عمل جراحی دیگری ، به احتمال زیاد می خواهید با دیدن نمونه کارهای پزشک ، از میزان تبحر و مهارت او اطلاع کسب کنید. دیدن گالری عکس ها و ویدئوی دکتر بالقوه می تواند یک تصویر کلی از سبک کاری و تکنیک هایی مورد استفاده او در اختیار شما قرار دهد. با این کار ، علاوه بر این می توانید شباهت هایی را میان خود و بیماران سابق پیدا کنید و به صورت حدودی ، نتیجه بعد از عمل خود را تخمین بزنید.

من می توانم این عمل را انجام دهم؟

شما به عنوان یک زیباجو می توانید این مورد را در جلسه مشاوره مطرح کنید و راهنمایی های مفیدی در این باره کسب کنید. هر شخص مراجعه کننده ، وضعیت منحصر به فردی دارد. بنابراین ضروری است تا بهترین جراح بینی در شهر تهران ابتدا اقدام به معاینه وی نموده و سپس با گوش دادن به خواسته ها و هدف او ، مسیر جراحی را مشخص نماید. در مواردی ، حتی ممکن است یک روش غیر جراحی مثل تزریق فیلر بینی پیش روی شما قرار گیرد.

شما از کدام تکنیک استفاده می کنید؟

همانطور که قبل تر هم به آن اشاره شد ، دو متد بسته و باز برای این جراحی وجود دارد. صرف اینکه دکتر بینی از کدام یک بهره می گیرد ، نشان از میزان تخصص او ندارد و به این بستگی دارد که چه تغییراتی نیاز است تا در بینی شما ایجاد شود. پزشک شما قبل از انجام این فرآیند ، در مورد هر یک از این روش ها به شما توضیح خواهند داد و بهترین را برایتان انتخاب می کنند.

انتظارات من واقع گرایانه هستند؟

با اینکه ممکن است شما در ذهن خود یک شکل خاص را برای بینی خود تصور کرده باشید ، اما ممکن است رسیدن به آن امکان پذیر نباشد. برای مثال امکان دارد ساختار و پوست بینی شما چیزی باشد که امکان ایجاد تغییرات را از جراح بینی بگیرد.

جراح بینی - دکتر باستانی نژاد

دوره ریکاوری چقدر طول می کشد؟

حداقل یک هفته ، و به صورت پیشنهادی دو هفته برای این مدت در نظر گرفته شده است. در هفت روز اول روی بینی اسپلینت خارجی قرار داده می شود تا از آن در برابر هر گونه ضربه و آسیب محافظت کند. جراح توضیح می دهد که کبودی و تورم در این زمان امری کاملا نرمال است و در این یک هفته ، بیشتر آن از بین خواهد رفت. نوک بینی نیز نقطه ای است که بیشترین ورم را تجربه می کند و تا برطرف شدن آن به چیزی حدود دوازده ماه زمان نیاز است.

این عمل ، خطر دارد؟

عفونت یکی از عوامل نگران کننده در هر نوع جراحی می باشد ، اما یک جراح خوب بینی باید با تجویز آنتی بیوتیک ، از بروز این عارضه پیشگیری نماید. پزشک همچنین از بیمار می خواهد تا با به حداقل رساندن حرکات سر و خوابیدن به صورت نشسته ؛ ریسک خونریزی را به حداقل برساند. همچنین با محدود کردن مصرف قرص های رقیق کننده خون نیز می توان از بروز این مشکل جلوگیری نمود. بیماران باید بیش از اندازه مراقب باشند تا در طول دوره نقاهت بینی آن ها به جایی برخورد نکند.

وظیفه من برای موفقیت آمیز بودن عمل چیست؟

مهم است که مراجعه کننده ، تمامی دستورات جراح بینی را قبل و بعد از پروسه رعایت کند. اینکه چگونه باید آماده شوید و یا اینکه بعد از جراحی چکار باید بکنید ؛ به صورت جزئی برایتان توضیح داده خواهد شد. این لیست شامل داروهایی که باید مصرف کنید ، چه غذایی بخورید و غیره می شود. یکی دیگر از اقدامات مفید متقاضی ، مطلع کردن دکتر عمل بینی در مورد آلرژی ها ، بیماری ها و داروهای مصرف شده توسط وی می باشد.

جراح بینی برای عمل بینی مردانه

رینوپلاستی برای مردان یک پروسیجر منحصر به فرد و خاص است. سالانه جراحی های زیبایی زیادی برای مردان به انجام می رسد و عمل زیبایی بینی ؛ جز محبوب ترین آن ها می باشد. این رویکرد تفاوت چندانی با دیگر جراحی های مربوط به بینی ندارد و نتیجه آن یک چهره متعادل و چشم نواز خواهد بود.

در این پروسیجر ، مهم است که حالت مردانه بینی حفظ شود. بسیاری از جراحان این عمل را روی بانوان به انجام می رسانند ؛ به همین دلیل در صورتی که یک دکتر کم تجربه تر را انتخاب کنید احتمال بروز خطا و نرسیدن به نتیجه مورد نظر بالا می رود.

در حالت کلی ، اگر بخواهیم به تفاوت های بینی مردانه و زنانه اشاره کنیم می توانیم بگوییم که آقایان دماغ بزرگ تری دارند. حتی در صورتی که می خواهید اندازه بینی را کاهش و شکل آن را به نحوی تغییر دهید ؛ پزشک باید دقت داشته باشد که این عضو را بیش از اندازه کوچک نکند! زیرا در اغلب موارد ساختار صورت مردان استخوانی تر و درشت تر است و یک بینی کوچک در میان عضوهای دیگر ، تصویر خوبی را ایجاد نمی کند. البته جای نگرانی نیست زیرا در صورتی که در عمل قبلی چنین اتفاقی رخ داده باشد ؛ می توان با بهره گرفتن از تکنیک هایی مثل عمل ترمیمی آن را اصلاح نمود.

تفاوت دیگری که می توان از آن یاد کرد ؛ این است که آقایان چه در کودکی و چه در بزرگسالی بیشتر در معرض آسیب به صورت بوده و دچار عارضه هایی مثل انحراف و یا شکستگی بینی می شوند. بنابراین اکثر آن ها خواستار انجام جراحی درمانی می باشند و تمایلی به ایجاد تغییر در شکل این عضو نیستند. از همین جهت بهترین جراح بینی تهران باید تبحر کافی داشته باشد تا تمام ایرادات دماغ را از بین ببرد و تنفس را برای بیمار خود راحت کند.

دانلود پی دی اف مقاله