عمل جراحی ترمیمی بینی بعد از سه بار جراحی زیبایی ناموفق

جراحی ترمیمی بینی بعد از سه بار جراحی زیبایی ناموفق : بعضی مواقع به دنبال اولین جراحی بینی ، فرد به نتیجه مطلوب خود دست نمی یابد ؛ به طور مثال ممکن است مشکلات ظاهری بینی به طور کامل برطرف نشود یا این که امکان دارد ؛ دچار افتادگی نوک بینی شده یا بر روی بینی ناهمواری هایی البته به طور مختصر پدید آید یا این که سوراخ های بینی نامتقارن باشند و غیره.

در چنین مواردی جهت بازسازی فرم ظاهری بینی یا بهبود عملکرد بینی ، فرد می بایست مجددا تحت عمل جراحی ترمیمی بینی قرار گیرد.

اهمیت انتخاب بهترین جراح ترمیمی بینی

بینی ، دارای ساختاری پیچیده است ؛ در نتیجه جهت اصلاحات ایرادات بینی و انجام جراحی بینی ، باید جراحی آن را به یک جراح حاذق و باتجربه واگذار نمود.

حال آن که جراحی ترمیمی بینی ، انتخاب بهترین جراح ترمیمی بینی را الزامی می سازد ؛ چرا که به منظور انجام عمل ترمیمی بینی ، جراح به مراتب با محدودیت های بیشتری نسبت به جراحی اولیه بینی مواجه است.

از این رو انتخاب بهترین جراح بینی ، در مورد جراحی مجدد بینی نیز صدق می کند ؛ به نحوی که در صورت عدم انتخاب یک جراح بینی مجرب و متبحر برای انجام جراحی ترمیمی بینی ، نه تنها ریسک بروز مشکلات جدید برای فرد وجود دارد ؛ بلکه احتمال رفع نشدن ایرادات بینی به طور کامل نیز ممکن خواهد بود.

لذا در راستای انجام جراحی بینی ترمیمی ؛ جراحی را انتخاب کنید که قادر به مدیریت فرآیند عمل باشد ؛ چرا که در صورت عدم انتخاب صحیح جراح بینی ، امکان این که نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی برای بار سوم و چهارم نیز ضرورت یابد ، ممکن می باشد.

جراحی ترمیمی بینی بعد از سه بار جراحی زیبایی ناموفق

تفاوت جراحی بینی اولیه با جراحی ترمیمی بینی

اگر چه جراحی بینی ، پیجیدگی هایی دارد اما بهترین فرصت برای رفع اشکالات بینی چه از منظر زیبایی و چه از بعد عملکردی می باشد.

در مقابل جراحی اولیه بینی ، جراحی ترمیمی بینی مشکل تر و پیجیده تر می باشد ؛ البته توجه داشته باشید که امروزه به دلیل استفاده صحیح از تکنیک های نوین جراحی بینی و همچنین بالا بودن میزان مهارت و تبحر جراحان بینی ، امکان موفقیت آمیز بودن جراحی ترمیمی بینی نیز افزایش یافته است.

تا جایی که اکثر جراحان متخصص در حوزه رینوپلاستی در زمینه جراحی ترمیمی بینی تجارب فراوانی کسب نموده اند و تحقق کسب نتایج ایده آل و بهینه را از انجام جراحی ترمیمی بینی حتی بعد از سه بار جراحی زیبایی ناموفق را امکان پذیر ساخته اند.

برای رفع چه مشکلاتی می توان جراحی ترمیمی بینی انجام داد :

 • انسداد مجاری تنفسی
 • افتادگی نوک بینی
 • کج شدن بینی
 • دفرمیتی بینی
 • از بین رفتن تقارن بینی
 • کاهش یا افزایش پل بینی
 • بیش از حد کوچک شدن بینی
 • غیرقرینگی سوراخ های بینی
 • باریک شدن بیش از حد بینی

جراحی ترمیمی بینی بعد از سه بار جراحی زیبایی ناموفق

باید توجه داشت که در برخی موارد مشکلات عمده ای از عمل قبلی ، متوجه بینی می شود و جهت ترمیم آن نیاز به مهارت و تخصص بالایی وجود دارد ؛ چرا که در جراحی قبلی ، ساختار بینی دستخوش تغییرات زیادی شده و در نتیجه بافت های بینی آسیب پذیر شده اند.

از این رو تغییر فرم بینی در جراحی ترمیمی بینی مسئله ای دشوار تلقی می گردد ، دکتر شاهین باستانی نژاد ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراح پلاستیک بینی ، با بهره وری از پیشرفته ترین تکنیک های جراحی بینی و نیز برخورداری از سال ها تجربه در زمینه جراحی ترمیمی بینی ، می توانند بینی را به لحاظ عملکردی و زیبایی به میزان قابل توجهی بهبود ببخشند.

نکات مهم درباره جراحی ترمیمی بینی

 • افرادی که تحت عمل جراحی ترمیمی بینی قرار می گیرند ، باید از این عمل جراحی انتظاراتی معقولانه و واقع بینانه داشته باشند.
 • جراحی بینی نوعی جراحی دشوار و پیچیده است ، لذا طبیعتا انجام جراحی ترمیمی بینی بر دشواری این جراحی می افزاید ؛ در نتیجه افراد پس از جراحی مجدد بینی باید در رعایت مراقبت های پس از عمل دقت بیشتری داشته باشند.
 • افرادی که ملزم به جراحی ترمیمی بینی می شوند ، باید به این امر واقف باشند که ممکن است بافت بینی آن ها طی جراحی یا جراحی های قبلی ؛ آسیب دیده باشد ، از این رو در جراحی ترمیمی بینی ، ممکن است انجام اصلاحات وسیع بر روی بینی شان امکان پذیر نگردد.
 • زمان مناسب برای جراحی ترمیمی بینی ، زمانی است که زخم های داخل بینی به طور کامل بهبود و التیام یافته باشد.

چه مدت پس از جراحی بینی اولیه می توان اقدام به انجام جراحی ترمیمی بینی نمود ؟

به طور کلی بافت بینی پس از جراحی رینوپلاستی ، دستخوش تغییراتی قرار گرفته و به دلیل برش های ناشی از جراحی با زخم هایی مواجه خواهد بود ؛ این زخم ها پس از عمل ، به تدریج شروع به ترمیم نموده و تقریبا یکسال بعد از جراحی به طور کامل بهبود می یابند.

بدیهی است تا زمانی که زخم های ناشی از عمل ، در حالت فعال قرار دارند نباید اقدام به انجام جراحی ترمیمی شود ؛ چرا که بافت های بینی در این بازه زمانی به شدت آسیب پذیر بوده و انجام عمل مجدد بینی می تواند مخاطرات فراوانی برای فرد به همراه داشته باشد.

از این رو افرادی که به هر علتی ناچار به انجام جراحی ترمیمی بینی می گردند ، باید به این موضوع آگاهی داشته و هرگز اصرار به انجام جراحی ترمیم بینی پیش از یکسال ننموده و به منظور انجام این عمل جراحی حداقل یکسال صبر کنند.

 جراحی ترمیمی بینی بعد از سه بار جراحی زیبایی ناموفق و نتیجه جراحی ترمیمی چهارم بیماری که سابق بر این سه بار تحت جراحی زیبایی قرار گرفته بوده و پس از جراحی اول در ناحیه نوک بینی اسکار و فیستول چرکی پیدا کرده بوده اند. با پیوند غضروف دنده خود بیمار و خارج کردن کلیه بخیه ها و غضروف های قبلی ترمیم گردید.