کسانی که جراحی بینی انجام می دهند باید اطلاعات کاربردی و مفیدی داشته باشند تا به جراحی ترمیمی نیاز پیدا نکنند به همین منظور مقاله ای با عنوان جراحی بینی و 10 کاری که بعد از عمل نباید انجام دهید آماده نموده ایم که توصیه می کنم حتما مطالعه کنید.

جراحی بینی و 10 کاری که بعد از عمل نباید انجام دهید

به این نکته مهم توجه داشته باشید پس از انجام جراحی زیبایی بینی وظیفه اصلی شما آغاز می گردد پس به تمامی نکات و مواردی که جراح بینی توصیه می کنند با دقت عمل کنید.

عمل جراحی بینی و 10 کاری که بعد از عمل نباید انجام دهید :

1. فعالیت بدنی شدید نکنید:

بیمار به مدت 2 هفته پس از جراحی نباید اقدام به انجام فعالیت های ورزشی کند.

ورزش هایی مانندن دویدین ، پیاده روی سریع ف ایروبیک ، خم شدن و بلند کردن وزنه و غیره که نیازمند وارد کردن نیرو است انجام ندهید.

از هفته سوم به بعد می توانید به آرامی فعالیت های ورزشی را آغاز کنید.

تا 6 هفته پس از عمل جراحی از شنا کردن پرهیز کنید.

به مدت 4 الی 6 هفته از انجام ورزش های تماسی مانند بسکتبال ، والیبال ، فوتبال و غیره که احتمال برخورد آسیب به بینی وجود دارد خودداری نمایید.

2. فین نکنید:

طی سه هفته اول پس از جراحی زیبایی بینی مخاط بینی حساس می شود به همین علت توصیه می شود در این مدت از فین کردن خودداری کرده و از دهان نفس بکشید.

همچنین باید با دهان باز عطسه کنید تا هوای پرفشار از دهان خارج شود و به مخاط بینی فشار وارد نشود.

3. دوش نگیرید:

به مدت 7 الی 10 روز پس از انجام جراحی زیبایی بینی اسپلینت و گچ بر روی بینی قرار می گیرد که در این مدت نباید پانسمان بینی خیس شود پس باید به گونه ای استحمام کنید که رطوبت به گچ روی بینی نرشد.

4. لخته خون داخل بینی را خارج نکنید:

تا دو روز پس از عمل بینی مشاهده خونریزی امری طبیعی می باشد در این مدت نباید شما لخته های داخل بینی را خارج کنید و جراح بینی در هفته اول و پس از خارج کردن تامپون بینی با استفاده از وسایل خاصی لخته های موجود در بینی را خارج می نماید.

5. الکل، سیگار و قلیان مصرف نکنید:

به این نکته توجه داشته باشید استعمال سیگار و سایر دخانیات ، مشروبات الکی باعث بروز اختلال در روند ترمیم زخم می شود بنابراین امری ضروری است که به مدت 6 هفته قبل از عمل تا حداقل 3 هفته بعد از آن از مصرف آن ها پرهیز شود.

همچنین قابل ذکر است مصرف الکل احتمال خونریزی بعد از عمل جراحی را افزایش می دهد.

6. آدامس نجوید:

از جمله مواردی که در جراحی و 10 کاری که بعد از عمل نباید انجام دهید توصیه می شود در هفته اول پس از جراحی زیبایی بینی از غذاهای نرم و مایعات استفاده کنید و از خوردن موارد غذایی که نیاز به جویدن زیاد دارد پرهیز نمایید.

به هیچ وجه در ماه اول پس از جراحی آدامس نجوید.

7. تی‌شرت نپوشید:

سعی کنید در هفته اول پس از جراحی، لباسی بپوشید که به راحتی بتوانید آن را از تن خارج کنید، همچنین توجه داشته باشید لباسی که می پوشید یقه باز یا دکمه دار باشد.

 

جراحی بینی و 10 کاری که بعد از عمل نباید انجام دهید

 

8. درمعرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید:

پس از برداشتن گچ یا اسپلینت روی بینی حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید چرا که بینی جراحی شده بسیار حساس بوده و ممکن است نور باعث تغییر رنگ دائمی پوست شود.

9. بینی خود را با دیگران مقایسه نکنید:

هر فردی در جهان با خصوصیات منحصر به فرد خود متولد می شود و اجزاء صورت یک فرد با فرد دیگر متفاوت است در نتیجه از مقایسه کردن بینی خود با بینی دیگران پرهیز کنید.

بهتر است بدانید در هفته اول پس از انجام جراحی به علت تورم اندازه بینی بزرگ تر می شود و قابل مقایسه با بینی فردی که چند ماه از عمل او گذشته نیست.

همچنین افراید که عمل زیبایی بینی انجام می دهند باید دید واقع بینانه ای نسبت به عمل بینی داشته باشند، بهترین جراح بینی پیش از اقدام به جراحی زیبایی بینی تمامی این نکات را به شما گوشزد می کند.

پس از عمل جراحی تصویر بینی خود را با بینی افراد مشهور مقایسه نکنید چرا که این افراد عکس های خود را در آتلیه و توسط عکاسان حرفه ای و در زوایای مشخص گرفته اند.

10. پیگیری بعد از عمل را فراموش نکنید:

برای اینکه نتیجه ایده آلی از جراحی حاصل شود جراح بینی و بیمار باید با یکدیگر همکاری داشته باشند تا عوارض ناخواسته بعد از جراحی در افراد ایجاد نگردد.

در این رابطه بسیار حائز اهمیت است که بیمار به صورت مرتب به جراح بینی مراجعه کند و روند درمانی خود را پیگیری نماید.