جراحی بینی که در اصطلاح به آن رینوپلاستی نیز می گویند تلفیقی از هنر و علم بوده و دارای ویژگی های زیادی است. جراحی زیبایی بینی تاثیرات انکارناپذیری بر روی زیبایی چهره افراد دارد که یکی از این اصول زیبایی تناسب و هماهنگی میان اجزاء صورت است. با انجام عمل جراحی اعتماد به نفس افراد زیاد می شود ، اما به این نکته توجه داشته باشید که پیش از اقدام به جراحی تمامی سوالات خود را از جراح بینی بپرسید، در ادامه مطلب به جراحی بینی و سوالات مرتبط آن پرداخته ایم.

سن مناسب برای انجام جراحی بینی چه سنی است ؟

در جراحی بینی و سوالات مرتبط آن سن عمل دماغ یکی از متداول ترین سوالات می باشد، در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم به طور کلی مناسب ترین زمان جهت انجام جراحی ، پس از پایان پروسه بلوغ و تکامل رشد فیزیکی می باشد که این سن در دختران پس از 15 سالگی بوده و در پسران بعد از 17 سالگی می باشد.

جراحی بینی و سوالات مرتبط آن

آیا امکان انجام جراحی بینی در افراد مسن وجود دارد ؟

به طور طبیعی با بالا رفتن سن ، نسوج بینی دچار افتادگی شده و به این ترتیب ظاهر بینی دچار تغییراتی می گردد.

از این رو شاهد آن هستیم که عموما افراد در سنین بالا با افتادگی نوک بینی مواجه هستند و این مسئله در مسن تر به نظر رسیدن آن ها تاثیرگذار است.

لازم به ذکر است که در افتادگی های شدید نوک بینی ، تنفس نیز دچار اختلال خواهد شد.

لذا انجام جراحی دماغ در افراد مسن نه تنها منجر به بهبود ظاهر بینی آن ها می شود بلکه می تواند بهبود عملکرد تنفسی را نیز برای آنان به دنبال داشته باشد.

آیا جای برش های جراحی پس از عمل بینی بر روی صورت ، مشهود خواهد بود ؟

توجه داشته باشید که اکثریت برش های جراحی در داخل بینی ایجاد می شوند و فقط در صورت انجام عمل به روش باز ، یک برش ظریف در ناحیه کلوملای بینی ( ناحیه مابین سوراخ های بینی ) ایجاد می شود که با رعایت توصیه های جراح بینی ؛ پس از عمل و استفاده از پمادهای تجویز شده ، آثار آن به تدریج از بین رفته و به طور کلی محو می گردد.

آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است ؟

خیر ، تبلیغاتی که امروزه در رابطه با جراحی دماغ با لیزر و مواردی از این قبیل به وفور شاهد آن هستیم ، صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و با وجود پیشرفت شگرفی که تکنولوژی لیزر در بسیاری از اعمال جراحی درمانی و حتی زیبایی داشته است هنوز به جایی نرسیده که بتوان از آن در جراحی استفاده نمود.

آیا جراحی بینی با درد همراه است ؟

بر خلاف تصور اغلب افراد که گمان می کنند عمل زیبایی بینی با درد زیادی همراه است باید گفت که خیر ، از آن جا که این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد بیمار طی عمل دردی حس نخواهد کرد و پس از آن نیز به دلیل مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک معالج ، دردی حس نخواهد کرد و در صورت احساس درد ، این درد بسیار خفیف و جزئی خواهد بود.

جراحی بینی و سوالات مرتبط آن

آیا جراحی بینی شبیه به یک عکس ممکن است ؟

برخی افراد تمایل دارند که بینی آن ها شبیه به بینی هنرپیشه یا فرد مورد علاقه آن ها جراحی شود.

این دسته از افراد باید آگاه باشند که بینی هر فرد ، ویژگی های مختص خود را داشته و فرم بینی ایده آل برای هر چهره ای بر اساس کلیه عناصر صورت معین می شود ؛ از این رو باید گفت که یک فرم بینی مشترک ، نمی تواند برای تمامی افراد مطلوب و مناسب باشد.

نتیجه جراحی بینی چه زمانی مشخص خواهد شد ؟

به طور طبیعی حدودا 2 هفته بعد از عمل بینی ، تورم ناشی از جراحی به میزان خفیفی فروکش کرده و نتیجه عمل تا حدودی مشخص می شود.

اما جهت دیدن نتیجه نهایی جراحی ، باید صبور بوده و حداقل یکسال صبر کنید. ( مدت زمان لازم برای رفع کامل تورم بینی ، بین 6 الی 12 ماه طول خواهد کشید )

بعد از جراحی بینی به چه صورت باید خوابید ؟

در ارتباط با نحوه خوابیدن بعد از جراحی دماغ، باید خاطر نشان نمود که افراد پس از جراحی تا زمانی که جراح معالج آن ها تعیین می نماید باید از خوابیدن به پهلو و به طور کلی هر حالتی که سبب ایجاد فشار به بینی شود خودداری نمایند.

در این بازه زمانی ، افراد صرفا مجاز به خوابیدن به پشت ( حالت طاقباز ) می باشند و توصیه می شود در حین خواب ، زیر سر خود دو بالش قرار دهند تا سر آن ها با نیم تنه پایین ، زاویه 30 درجه ساخته و بدین ترتیب گردش جریان خون بهبود یافته و از پیشروی تورم ناشی از جراحی کاسته شود.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی را پرداخت می کند ؟

از دیگر موارد مربوط جراحی بینی و سوالات مرتبط آن هزینه عمل می باشد، جراحی به طور کلی ، می تواند با دو هدف زیبایی یا عملکردی انجام گیرد. در صورتی که مقصود از این عمل جراحی ، رویکرد درمانی باشد ؛ بیمه هزینه های آن را تقبل خواهد کرد ، اما چنانچه به منظور رفع نواقص ظاهری بینی و بهبود فرم بینی انجام شود ، تحت پوشش بیمه نخواهد بود و خود شخص باید هزینه های مربوط به آن را پرداخت نماید.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

احتساب قیمت جراحی زیبایی بینی ، به آیتم های مختلفی بستگی دارد که نیازمند ارزیابی و بررسی دقیق فرد زیباجو از سوی بهترین جراح بینی می باشد.

در صورتی که خواهان انجام عمل جراحی زیبایی بینی و آگاهی از هزینه نهایی آن هستید ، حتما باید حضورا به مطب پزشک مراجعه کرده و مورد معاینه قرار بگیرید.

در جلسه حضوری جراح زیبایی بینی وضعیت بینی و نوع آن را بررسی می کند و پس از آن شرایط و ضوابط جراحی را توضیح می دهد.

بنابراین بدون مراجعه حضوری نمی توان قیمت جراحی را اعلام کرد.