جراحی بینی نیمه فانتزی ، ترکیبی از مدل بینی فانتزی و طبیعی است. جراح در این مدل از جراحی بینی ؛ تناسب اندازه و شکل بینی را با سایر مولفه های صورت حفظ می کند. در بینی نیمه فانتزی ، نوک بینی نسبت به بینی طبیعی کمی روبه بالا است ؛ بنابراین بینی بیمار ، خیلی غیر طبیعی به نظر نمی رسد. لازم به ذکر است که دماغ نیمه فانتزی ، کوچکتر از بینی طبیعی است. با دکتر باستانی نژاد بهترین جراح بینی نیمه فانتزی تهران همراه باشید.

جراحی بینی نیمه فانتزی

بینی فانتزی ، کوچکتر از حد معمول است ؛ از این رو کاملا مصنوعی به نظر می رسد چرا که پشت بینی بیش از حد خمیده است یا نوک بینی بیش از حد به سمت بالا است و این مسئله ، بینی را از شکل طبیعی خارج می کند. جراحی بینی طبیعی ؛ بر حفظ غضروف بینی ، استخوان و بافت نرم ، ایجاد تناسب و تقارن با اجزای صورت متمرکز است. همچنین در این جراحی باید هماهنگی صورت و بینی فرد را نسبت به خود آن شخص در نظر گرفت. بینی طبیعی ، مفهومی است که مناسب صورت هر فرد است. در این مدل از جراحی ؛ معیارهایی مانند تقارن ، تناسب و عملکرد باید رعایت شود.

نکاتی در مورد جراحی بینی نیمه فانتزی

جهت دستیابی به عمل بینی نیمه فانتزی موفق و رضایت بخش باید عمل توسط بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران و با آنالیز و بررسی نوع و ساختار بینی انجام پذیرد. برخورداری از یک بینی با بافت و غضروف مستحکم و پوستی نازک ، از ملزومات این مدل بینی می باشد ؛ بنابراین جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی که دارای بینی های استخوانی می باشند گزینه بسیار مناسبی می باشد. چرا که ظرافت های جراحی در بینی ای که دارای پوست نازکی باشد به خوبی قابل رویت خواهد بود.

افراد با بینی گوشتی همراه با پوست ضخیم و غضروف ضعیف کاندید مناسبی برای عمل دماغ نیمه فانتزی نمی باشند و مطلوب ترین و مناسب ترین مدل بینی برای این دسته از افراد ، مدل بینی طبیعی می باشد.

چه افرادی کاندید مناسبی برای عمل بینی نیمه فانتزی هستند ؟

این فرآیند یک روش کاملا فردی است و شما باید این جراحی را با اهداف و انگیزش خود انجام دهید ؛ نه این که بخواهید با انجام این جراحی ، خواسته های شخص دیگری را برآورده کنید یا سعی کنید متناسب با هر نوع تصویر ایده آلی باشید.

شما می توانید کاندیدای مناسبی برای مدل بینی نیمه فانتزی باشید در صورتی که : رشد صورت شما کامل شده باشد، از نظر جسمی سالم باشید و چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه ای نسبت به نتایج این جراحی در ذهن داشته باشید.

چه کسانی نمی توانند عمل بینی نیمه فانتزی انجام دهند ؟

 • بیماران مبتلا به دیابت ، آرتروز ، اختلالات خونی ، آلرژی شدید ، کلسترول بالا ، بیماری ریوی و قلبی ، فشار خون بالا و باردار هستند ، داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند و اجازه ندارند برای 2 تا 3 روز مصرف دارو را متوقف کنند ؛ گزینه مناسبی برای این جراحی نمی باشند.
 • همچنین افراد سیگاری و افرادی که از محصولات دخانی استفاده می کنند، کاندید مناسبی نیستند.

تعریف انتظارات واقع بینانه از جراحی بینی نیمه فانتزی

 1. برنامه ریزی برای جراحی ، بسیار ساده به نظر می رسد.
 2. شما قبل از انجام جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی ، مشاوره ای با جراح متخصص خواهید داشت و تاریخی را مشخص می کنید ؛ تعیین زمان عمل ، صرفا بخشی از روند جراحی است.
 3. اولین قدم ، تعیین انتظارات و اهداف شما از جراحی است ؛ لذا باید بدانید که می خواهید چه نتیجه ای از این عمل به دست آورید.

مدل بینی فانتزی طبیعی

چه سنی برای عمل بینی نیمه فانتزی مناسب است ؟

چنانچه قرار است جراحی زیبایی انجام شود ، باید رشد اجزای صورت به ویژه بینی کامل شده باشد ؛ بنابراین این عمل جراحی باید بعد از بلوغ انجام گیرد. اما اگر هدف از عمل دماغ ، درمان پزشکی ؛ مانند رفع انسداد بینی یا ناهنجاری تنفسی باشد ؛ قبل از بلوغ هم می توان این جراحی را انجام داد.

تکنیک های جراحی بینی نیمه فانتزی

به طور کلی جراح در راستای انجام این عمل و رفع نقائص بینی ، از یکی از تکنیک های این جراحی به روش بسته یا باز استفاده می نماید. در خصوص این مسئله که کدام یک از این روش ها برای مدل بینی نیمه فانتزی ، مورد استفاده واقع خواهند شد ؛ باید گفت که جراح با توجه به وسعت ایرادات موجود ، میزان اصلاحات مورد نیاز و بر اساس صلاحدید خویش یکی از تکنیک های فوق الذکر را بر خواهد گزید.

البته توجه داشته باشید که جراحی بینی باز، به دلیل عدم محدودیتی که دارد ؛ غالبا انتخاب اول جراحان بوده و شاهد آن هستیم که معمولا جراحان بینی به منظور انجام این عمل ، روش باز را برمی گزینند.

 • جراحی به روش بسته

در تکنیک بسته ؛ تمامی شکاف ها و برش های مورد نیاز جراحی در داخل بینی بیمار لحاظ شده و اصلاح ایرادات بینی ، تنها از طریق این برش ها اعمال می گردد. توجه داشته باشید که در جراحی بینی بسته ، نیازی به ایجاد شکاف در بخش خارجی بینی وجود نداشته و در نتیجه از آن جا که کلیه شکاف ها در داخل بینی ایجاد می شوند ، دسترسی به کل ساختار بینی با محدودیت مواجه خواهد شد.

از این رو ایجاد تغییرات گسترده بر روی بینی از طریق جراحی به روش بسته ، با دشواری زیادی همراه بوده و حتی در برخی موارد ، امکان پذیر نیست. لذا تنها در مواردی که بینی با ایرادات جزئی و مختصری روبروست و نیازی به اعمال اصلاحات وسیع بر روی آن وجود ندارد ، جراحی به روش بسته گزینه مناسبی خواهد بود.

 • جراحی به روش باز

در جراحی بینی نیمه فانتزی به روش باز مازاد بر شکاف های ایجاد شده در داخل بینی ، یک شکاف ظریف نیز در ناحیه کلوملا یا پوست مابین حفره های بینی بیمار ایجاد می گردد. ایجاد برش خارجی بر روی بینی در روش باز ، سبب خواهد شد که جراح بتواند از طریق آن اقدام به بلند نمودن پوست از روی ساختار زیرین بینی نموده و به کل ساختار بینی تسلط یابد.

حال از آن جا که دامنه دید جراح در تکنیک باز ، با محدودیت مواجه نیست ؛ امکان ایجاد تغییرات عمده بر روی بینی در این روش برای جراح به سهولت میسر می گردد. بنابراین می توان گفت که جراحی به روش باز برای جراحی های پیچیده و دشوار بینی ؛ از جمله جراحی بینی ترمیمی ، جراحی بینی گوشتی و مواردی از این قبیل گزینه مناسبی به شمار می رود.

فیلم عمل بینی نیمه فانتزی توسط دکتر باستانی نژاد بهترین جراح بینی نیمه فانتزی تهران

در حین عمل دماغ نیمه فانتزی چه اتفاقی می افتد ؟

انجام جراحی تحت بیحسی موضعی همراه با آرام بخش یا بیهوشی عمومی ، به میزان پیچیده بودن جراحی و ترجیح جراح بستگی دارد. متخصص در جلسه مشاوره بهترین گزینه را به شما خواهد گفت. بیحسی موضعی همراه با آرام بخش ؛ معمولا در جراحی سرپایی استفاده می شود. در این روش ، پزشک داروی بیحسی را به بافت بینی تزریق می کند ؛  بیمار در حین عمل هوشیار است اما روند جراحی را حس نمی کند.

در صورت انجام جراحی بینی نیمه فانتزی تحت بیهوشی عمومی ؛ بیمار داروی بیهوشی را با استنشاق یا تزریق به رگ دریافت می کند اما به لوله تنفسی نیاز دارد. بیمار در حین عمل کاملا خواب است و هوشیاری ندارد. عمل دماغ نیمه فانتزی از طریق یکی از روش های ( باز یا بسته ) انجام می شود و در حین جراحی ، جراح استخوان و غضروف های زیر پوست را تنظیم می کند. جراح بینی می تواند بسته به میزان نیاز به برداشتن یا افزودن غضروف به ساختار بینی ، شکل استخوان بینی یا غضروف را تغییر دهد.

برای تغییرات کوچک ، دکتر ممکن است از غضروف های بینی یا گوش استفاده کند ؛ اما برای تغییرات بزرگتر ، ایشان می تواند از غضروف های دنده یا پروتز استفاده کند. پس از ایجاد تغییرات مورد نظر ، جراح پوست و بافت بینی را روی ساختار بینی قرار می دهد و برش را بخیه می زند.

مشاوره قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

قبل از تعیین وقت برای عمل بینی نیمه فانتزی ، باید در جلسه مشاوره قبل از عمل ؛ با جراح خود در مورد عوامل مهم تعیین کننده در مناسب بودن جراحی برای شما ، به طور جامع صحبت کنید.

جلسه مشاوره به طور کلی شامل موارد زیر است :

 • بررسی سابقه پزشکی

جراح درباره انگیزه و اهداف شما خواهد پرسید. پزشک همچنین درباره سابقه پزشکی از جمله سابقه انسداد بینی ، جراحی و هر دارویی که مصرف می کنید پرسش هایی خواهد داشت. اگر به اختلال خونریزی مانند هموفیلی مبتلا هستید ، ممکن است کاندید جراحی نباشید.

 • معاینه بدنی

پزشک ؛ پوست ، ساختار داخلی و خارجی بینی را به طور کامل معاینه می کند. معاینه فیزیکی به پزشک کمک می کند تا مشخص کند چه تغییراتی باید اعمال شود و خصوصیات جسمی شما ؛ به عنوان مثال ، ضخامت پوست یا قدرت غضروف در انتهای بینی بر نتایج شما تأثیر می گذارد یا خیر.

 • معاینه فیزیکی برای تعیین تأثیر جراحی بینی نیمه فانتزی بر تنفس مهم است.
 • آزمایش خون ، نوار قلب و تنفس سنجی برای دریافت داروی بیهوشی تجویز می شود.
 • از زوایای مختلف بینی عکس هایی گرفته می شود.
 • پزشک ، تغییرات لازم را بر روی عکس مشخص می کند و در حین جراحی به علائم درج شده روی تصویر توجه می کند.
 • بهترین جراح بینی نیمه فانتزی تهران با توجه به انتظارات و خواسته های شما خواهد گفت آیا می توانید این فرآیند و تغییرات مورد نظر را انجام دهید یا خیر.
 • عمل دماغ نیمه فانتزی را می توان همراه با عمل های دیگری مانند جراحی چانه انجام داد ؛ در برخی موارد پزشک ممکن است جراحی زیبایی چانه را ( در مواردی که فرد چانه کوچکی داشته یا با عقب رفتگی چانه مواجه است ) توصیه کند ؛ زیرا چانه کوچک ، بینی را بزرگتر نشان می دهد.

لازم به ذکر است که انجام جراحی چانه همراه با این عمل ، الزامی نیست ؛ اما می تواند تناسب و تعادل مولفه های صورت را بهبود بخشیده و نتیجه جراحی را به شکل بهتری نمایان سازد.

اقدامات قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

در این قسمت برخی از اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی را بیان کرده ایم :

 1. هماهنگ کنید یکی از اعضای خانواده یا دوستان شما را در زمان جراحی ، بازگشت به منزل و حتی چند روز مراقبت بعد از عمل همراهی کند.
 2. از داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن ، ویتامین E و مکمل های گیاهی به مدت دو هفته برای جلوگیری از خونریزی خوددداری کنید.
 3. سیگار و محصولات دخانی و نوشیدنی های الکلی را دو هفته قبل از عمل بینی نیمه فانتزی ترک کنید ؛ تنباکو و نیکوتین می توانند موجب انقباض رگ های خونی و نارسایی گردش خون شوند.
 4. از چند روز قبل از عمل، به وفور آب بنوشید.
 5. شب قبل از جراحی حمام کنید و آرایش ، لوسیون و کرم های آرایشی را کاملا از بدن بشویید.
 6. اگر لاک ناخن دارید ، قبل از جراحی پاک کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

رعایت مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینیدر کاهش دوره نقاهت و تسریع فرآیند بهبودی جراحی تاثیر بسزایی دارد و همچنین در دستیابی به نتایج بینی زیباتر نیز تاثیر چشمگیری دارد.

 1. چند روز اول ؛ سرگیجه ، ضعف و بی حالی ، کاهش قوه تشخیص بویایی خواهید داشت.
 2. بعد از جراحی ، داروهایی که پزشک تان تجویز نموده را در ساعت های معین و به طور مرتب مصرف نمایید.
 3. بعد از عمل ، شدیدا توجه داشته باشید که ضربه به بینی تان وارد نشود و به این منظور در جاهای پر رفت و آمد و شلوغ تردد نکنید.
 4. در خصوص تغذیه بعد از جراحی بینی باید گفت که طی هفته اول پس از عمل، غذاهای رقیق و آبکی نظیر سوپ و فرنی میل نمایید و از خوردن غذاهای جویدنی خودداری کنید.
 5. لازم به ذکر است که  ورم و کبودی ناشی از جراحی از روز سوم به بعد تشدید می گردد ولی جای نگرانی نیست چرا که به تدریج و به مرور زمان از میزان آن کاسته شده تا جایی که به طور کامل برطرف می گردد.
 6. برای کاهش کبودی و تورم بینی و جلوگیری از افزایش آن می توانید به مدت 72 ساعت پس از عمل از کمپرس یخ استفاده کنید.
 7. هنگام عطسه کردن حتما با دهان باز عطسه کنید و از عطسه کردن با دهان بسته بپرهیزید ، تا به این ترتیب به بینی تان فشار وارد نگردد.
 8. در دوران نقاهت عمل جراحی بینی نیمه فانتزی ، از صحبت کردن زیاد و خندیدن بیش از اندازه خودداری کنید.
 9. از فین کردن شدید در چندین ماه ابتدایی پس از عمل اجتناب نمایید.
 10. در ماه های اولیه بعد از جراحی رفتن به استخر و همچنین قرار گرفتن در محیط هایی با حرارت بالا همچون سونا ممنوع است.
 11. از استعمال دخانیات حداقل به مدت 2 ماه خودداری کنید ، زیرا دخانیات در فرآیند ترمیم زخم های جراحی اخلال ایجاد می کنند.
 12. همچنین از مصرف مشروبات الکلی نیز تا 2 ماه پس از عمل باید اجتناب نمایید ، زیرا مشروب سبب گشاد شدن رگ های خونی شده و میزان تورم را افزایش می دهد.
 13. از پمادهایی که جهت ترمیم بخیه و بهبود جای زخم تجویز شده اند مطابق دستور استفاده نمایید.
 14. پس از جراحی، گاز استریل کوچکی در زیر بینی شما به منظور جذب خونابه قرار داده می شود در صورت خونی شدن بهتر است اقدام به تعویض آن با یک گاز استریل تمیز نمایید. توجه داشته باشید که برای این کار هرگز از دستمال کاغذی استفاده نکنید زیرا ممکن است منجر به ایجاد آلودگی شود.
 15. نحوه خوابیدن بعد از عمل بصورت طاقباز می باشد و به هیچ عنوان نباید به پهلو یا شکم بخوابید. همچنین سر شما باید بالاتر از حد باشد که بدین منظور باید دو عدد بالش زیر سرتان قرار دهید.
 16. توجه داشته باشید که پس از جراحی و بعد از اولین مراجعه جهت ویزیت اولیه ، تاریخ مراجعات بعدی شما توسط پزشک معالج تان مشخص خواهد شد.

چگونه تورم و کبودی بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی را کاهش دهیم؟

تمام بیماران از جمله بیمارانی که بینی خود را با مدل نیمه فانتزی جراحی کرده اند ، بعد از فرایند جراحی ، تورم و کبودی را به عنوان عوارض جانبی نرمال ، تجربه می کنند. ولی برای به حداقل رساندن این تاثیرات نرمال چه اقداماتی می توان انجام داد. عوامل متعددی وجود دارند که در سطح التهاب ، نقش تعیین کننده ای را ایفا می کنند ، و با مد نظر قرار دادن این فاکتورها می توان بهترین اقدام را برای کاهش دادن سطح تورم بعد از رینوپلاستی بینی نیمه فانتزی ، به کار بست.

دکتر شاهین باستانی نژاد یک سری از تکنیک ها را برای کمک به بیماران خود در به حداقل رساندن تورم بعد از عمل بینی نیمه فانتزی به آنها توصیه می کند. دستاورد او بر ترکیبی از راهکارهای خانگی طبیعی و قدرتمند و سایر روش های تاثیر گذار در کاهش التهاب و سرعت گرفتن ریکاوری ، تکیه دارد.

چه فاکتورهایی باعث بروز تورم بعد از عمل بینی نیمه فانتزی می شود؟

درجه تورمی که بیماران بعد از این پروسه تجربه می کنند به فاکتورهای متعددی وابسته است. این فاکتورها عبارتند از :

 • تکنیک استفاده شده یعنی تکنیک باز یا بسته
 • اقدامات انجام شده بلافاصله بعد از جراحی
 • مقدار بافت نرم تحت درمان قرار گرفته در طول فرایند جراحی بینی نیمه فانتزی
 • شکسته شدن استخوان ها در طول فرایند
 • فرایند ریکاوری

جراحی بینی نیمه فانتزی + دکتر باستانی نژاد

هر چند فروکش کامل تورم ، در طول یک دوره یک ساله محقق می شود ولی بخش عمده ای از تورم بعد از گذر یک دوره 3 الی 4 هفته ای ، از بین می رود. بعلاوه ، باید به خاطر داشته باشید که تورم در نوک بینی در مقایسه با سایر بخش ها ، ماندگار تر است. بنابراین ، می توان نوک بینی را یکی از بخش هایی دانست که تورم در آن کاملاً مشهود است.

فیلم جراحی بینی نیمه فانتزی

✅ نتیجه یک سال بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی مدل بینی نیمه فانتزی تا چه اندازه می تواند موفقیت آمیز باشد ؟

آناتومی بینی و صورت همه افراد متفاوت است ، بنابراین ممکن نیست که بینی شما دقیقاً مانند بینی فرد دیگری باشد. ضخامت پوست ، مقوله ای مهم در جراحی است. تا جایی که اگر پوست بینی نازک باشد ، پنهان کردن برجستگی های بینی دشوار می گردد. در مقابل ، چنانچه پوست بینی ضخیم باشد، تغییراتی که می توان بر روی بینی ایجاد کرد در قسمت خارجی بینی به وضوح نشان داده نمی شوند. از این رو در جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی ، هدف جراح این است که بینی به یک نتیجه معقول و منطقی ختم گردد.

آیا جنسیت در جراحی بینی نیمه فانتزی اهمیت دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله معمولا مدل دماغ نیمه فانتزی برای دختر خانم ها و بانوان انجام می شود و برای آقایان توصیه نمی شود. شکل ظاهری بینی با آناتومی اسکلتی و ژنتیک تعیین می شود. به طور کلی ، آناتومی اسکلتی صورت زنان و مردان متفاوت است. لازم به ذکر است که درک این تفاوت ها یکی از مولفه های مهم در جراحی پلاستیک به شمار می رود. ساده ترین راه مقایسه بینی زن و مرد ، بررسی اندازه و شکل بینی است. بینی مردانه به طور کلی بزرگتر و بینی زنانه معمولا کوچکتر می باشد.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران

پرداخت هزینه رینوپلاستی ، صرف نظر از مدل بینی ( طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی ) ؛ از آن جا که جزو اعمال جراحی زیبایی به شمار می رود ، بر عهده خود فرد زیبا جو بوده و بیمه تعهدی در قبال پرداخت هزینه های آن ندارد. البته لازم به ذکر است که چنانچه جراحی ، منحصرا با هدف درمانی اعم از رفع پولیپ بینی ، انحراف بینی و مواردی از این قبیل انجام پذیرد ؛ بیمه هزینه های آن را تقبل خواهد کرد. به طور کلی محاسبه دقیق هزینه جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی در تهران ، مستلزم معاینه و بررسی دقیق بیمار می باشد و در غیر این صورت نمی توان قیمت مشخصی برای آن عنوان نمود.

آیا می توان مدل نیمه فانتزی را طی عمل ترمیمی برای بینی ایجاد کرد ؟

پس از عمل اولیه ، به علل مختلفی امکان دارد که فرد به جراحی مجدد نیاز پیدا کند. یکی از دلایل تاثیر گذار دست نیافتن به مدل بینی دلخواه می باشد. متقاضیان عمل بینی نیمه فانتزی چنانچه جراح خوبی را انتخاب نکنند ، ممکن است برایشان نتیجه رضایت بخشی حاصل نشود و بخواهند که با عمل ترمیمی به مدل نیمه فانتزی برسند.

منتها خوب است در این خصوص نسبت به نکاتی آگاه باشند. برای عمل ترمیمی بینی صرفا خواسته های فرد تعیین کننده مدل و فرم بینی نیست بلکه اشکالات موجود و نحوه ای که باید اصلاح شوند بسیار در این امر دخیل هستند.

بنابراین می توان این گونه گفت که رسیدن به یک بینی نیمه فانتزی طی جراحی ترمیم بینی غیر ممکن نبوده اما چالش هایی هم بر سرراه وجود دارد که موجب می شود این امر با سختی بیشتر و برای برخی از افراد به وقوع بپیوندد.

عکس بینی نیمه فانتزی گوشتی

عوارض جراحی بینی نیمه فانتزی

تفاوتی ندارد بینی تان را به چه مدلی جراحی می کنید ؛ بلکه همواره ریسک بروز عوارض عمل بینی احتمالی وجود دارد. همچون دیگر انواع عمل های بینی ، بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی ممکن است فرد به عوارض طولانی یا کوتاه مدت مبتلا شود. مواردی مثل ورم ، کبودی ، خونریزی خفیف ، درد و گرفتگی مسیر تنفس موقت بوده و با گذر زمان برطرف می شوند.

اما این احتمال هم وجود دارد که عارضه جدی تری مثل عفونت پس از عمل نمایان گردد که علت آن در حقیقت عدم پیروی از مراقبت های بعد از جراحی است. پس از عمل جراح نحوه صحیح تمیز کردن محل زخم و شستشوی بینی را آموزش می دهد تا بیمار به عارضه مذکور دچار نشود.  چنانچه جراح خوبی را برای عمل بینی نیمه فانتزی خود انتخاب نکرده باشید ممکن است درگیر مشکلاتی مثل عدم تقارن فرم دماغ و باقی ماندن سایر ایرادات بینی شوید.

حمام کردن بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

برای خیلی ها این سوال پیش آمده است که می توان بعد از این پروسه دوش گرفت؟ ما سعی کردیم در این قسمت به سوالات شما پاسخ دهیم. در کل می توان گفت استحمام بعد از عمل بینی نیمه فانتزی در شهر تهران مشکلی ندارد ، اما به چند شرط. یکی از این شروط این است که حداقل یک هفته از جراحی گذشته باشد. دلیل آن هم این است که در هفته اول بعد از پروسیجر ، روی بینی بانداژ و اسپلینت قرار دارد و این موارد نباید به هیچ عنوان خیس شوند. در هفت روز اول زخم ها هنوز تازه هستند و مرطوب شدن آن ها ریسک بروز عفونت را بالا می برد.

بعد از گذشت این یک هفته ، جراح بینی نیمه فانتزی در مطب خود بانداژ و اسپلینت را بر می دارد و بخیه ها را می کشد. بعد از آن می توانید صورت  خود را بشویید ، اما بدون شامپو. حتی زمانی که می خواهید چسب را تعویض کنید ، می توانید روی بینی آب گرم بریزید تا چسب ها راحت تر جدا شوند.

نحوه حمام کردن بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

درست بعد از عمل ، به هیچ عنوان نباید بینی خیس شود. به همین جهت سعی کنید برای تمیز کردن بدن خود از وان استفاده کنید و یا با استفاده از دوش متحرک ، تنها بدن خود را شستشو دهید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که از آب خیلی داغ استفاده نکنید ؛ زیرا بخار تولید شده از آن می تواند تنفس را با مشکل مواجه سازد. به خصوص در دوره نقاهت که داخل بینی تامپون قرار دارد و فرد نمی تواند از طریق دماغ تنفس کند. سعی کنید مدت زمان دوش گرفتن را نیز به حداقل برسانید و به ناحیه درمان شده نیز دست نزنید.