جراحی بینی موفق چه ویژگی هایی دارد ؟ به طورکلی جراحی بینی در صورتی که منجر به ایجاد تاثیرات مثبت در زیبایی چهره و همچنین بهبود سلامتی تنفس گردد می تواند به عنوان یک جراحی بینی موفق تلقی گردد.

 

عمل جراحی بینی موفق چه ویژگی هایی دارد ؟

عوامل متعددی در ایجاد نتیجه موفق از جراحی زیبایی بینی دخالت دارند که ما در این مقاله به شرح آن خواهیم پرداخت ؛ اما پیش از آن لازم می دانیم به طور مختصر درباره بینی و جراحی زیبایی بینی توضیحاتی را ارائه نماییم.

بینی در تعریف ، تقویت یا تکمیل ظاهر عمومی صورت نقش اساسی دارد. لذا با انجام عمل زیبایی بینی و ایجاد کوچکترین تغییر در فرم و شکل بینی ، می توان جلوه زیبایی به چهره بخشید.

به طور کلی جراحی زیبایی دماغ، می تواند عدم تقارن را اصلاح کند و هر گونه دفرمیتی ظاهری مانند کجی ، تورفتگی یا برجستگی را از بین ببرد.

بسته به وضعیت بینی بیمار ، ممکن است با برداشتن بافت ها ، استخوان ها یا غضروف ها نسبت به اصلاح ایرادات ظاهری بینی اقدام گردد یا این که امکان دارد با تقویت غضروف ها و پیوند غضروف ، فرم ظاهری بینی اصلاح شود.

جراحی بینی موفق چه ویژگی هایی دارد

معیارهای اصلی در جراحی بینی موفق

یک عمل زیبایی بینی در صورتی که معیارهای زیر را دارا باشد ، می توان به عنوان یک جراحی موفق از آن یاد کرد.

  • انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه

نکته ای که در این جا ذکر آن بسیار حائز اهمیت است ؛ این است که جراحی در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که توسط یک جراح بینی ( راینولوژیست ) ماهر و مجرب انجام پذیرد.

تشخیص دقیق جراح بینی ، از این منظر که دلیل نازیبا بودن بینی چیست و همچنین در مواردی که مشکلات تنفسی وجود دارد ، تشخیص علت دقیق اختلال تنفسی توسط جراح ؛ می تواند در موفقیت آمیز بودن عمل بینی بسیار اثرگذار واقع گردد.

جهت تشخیص این که فرد نیاز به جراحی رینوپلاستی دارد یا خیر ، پزشک متخصص ممکن است موارد زیر را تجویز نماید :

  • آندوسکوپی بینی جهت نمایش واضح آناتومی ساختار داخلی بینی
  • راینومانومتری جهت بررسی مجاری هوایی بینی
  • آکوستیک راینومتری جهت تشخیص موانعی که منجر به تنگی مجاری بینی شده اند.

به طور کلی افراد در راستای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز از جراحی ؛ باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی که آموزش های لازم در زمینه جراحی انواع بینی را فراگرفته و صلاحیت انجام رینوپلاستی را داراست ؛ مراجعه نمایند تا بدین ترتیب حصول نتایج ایده آل برای شان محقق گردد.

متخصص گوش و حلق و بینی ، پزشکی است که در تشخیص و درمان بیماری ها و مشکلات مرتبط با گوش ، بینی و گلو تخصص دارد و می تواند هر دو روش پزشکی و زیبایی را نه تنها در گوش ، بینی و گلو ؛ بلکه سایر ساختارهای مرتبط با گردن و سر نیز انجام دهد. جراحی زیبایی بینی یکی از این روش ها است.

  • ایجاد یک بینی زیبا و دارای هارمونی با اجزای مختلف چهره

قاعدتا در هنگام تعامل با دیگران چیزی که در وهله اول توجه فرد مقابل را به چره ما معطوف می کند بینی می باشد ، حال آنکه یک بینی عمل شده نباید به گونه جراحی شده باشد که در هنگام رویایرویی با دیگران بلافاصله نگاهشان روی بینی ما ممتمرکز شده و متوجه اینکه جراحی شده است شوند.

مشخص بودن جراحی ، بدین منزله است که بینی به خوبی جراحی نشده است و حتی به دلیل نمایان بودن آثار جراحی زیبایی در چهره ، زیبایی چهره نیز ممکن است مخدوش شده باشد.

منظور از یک بینی زیبا ، بینی ای است که دارای حداکثر میزان هماهنگی با چهره فرد باشد ، بنابراین این تصور که بینی زیبا می بایست بسیار کوچک باشد نادرست است.

و اینکه در برخی جراحی ها که تمرکز فقط روی کوچک کردن بینی است می توان گفت که نه تنها باعث افزایش زیبایی چهره نخواهد شد ، بلکه تناسب صورت را نیز برهم خواهد زد.

پاسخ سوالات رایج جراحی بینی ، توسط دکتر باستانی نژاد جراح بینی تهران

  • استفاده از روش های نوین در جراحی بینی گوشتی

برخلاف گذشته که در جراحی بینی گوشتی از طریق تراشیدن غضروف و استخوان بینی اقدام به جراحی دماغ صورت می گرفت ، امروزه جراحان بینی با استمداد از تکنیک های جدید جراحی اقدام به تقویت غضروف های ضعیف بینی نموده و در صورتی که بخشی از بینی دارای بافت اضافه باشد ، آن  بافت اضافه را بر می دارند.

  • استفاده از روش های نوین در جراحی بینی استخوانی

در متدهای نوین جراحی بینی استخوانی ، از طریق تقویت و افزایش استحکام پایه بینی در قسمت نوک به جای کاهش بافت از پشت بینی اقدام به رفع قوز بینی می شود.

  • استفاده از روش های جدید برای کاهش پهنای نوک بینی

در روش های جدید جراحی دماغ بر خلاف روش های قدیمی ، هرگز اتصالات غضروف های بینی قطع نمی شوند و با استفاده از متدهای مخصوصی پهنای نوک بینی بدون نیاز به برداشت غضروف ها انجام می پذیرد.

نتیجه استفاده از این تکنیک ها در عمل زیبایی و کاهش پهنای نوک بینی ، این است که نوک بینی حالتی طبیعی یافته و گویا اصلا روی نوک بینی عملی صورت نگرفته است.

  • استفاده از روش های تقویتی برای رفع افتادگی بینی

بر خلاف گذشته که بالا بردن نوک بینی ، مستلزم برداشتن بیش از حد بافت های بینی بود ؛ در روش های جدید جراحی رینوپلاستی ، از طریق تقویت نوک بینی اقدام به رفع افتادگی بینی  و نیز بالا بردن نوک بینی می گردد ، لذا ماندگاری نتایج در این روش ها بسایر بیشتر است.

در خاتمه باید افزود که جراحی زیبایی بینی در صورتی که از معیارهای فوق برخوردار باشد ، قطعا نتایجی رضایت بخش به دنبال خواهد داشت.

از نظر جراح بینی ، جراحی بینی موفق چه ویژگی هایی دارد و بهترین جراح بینی کیست؟

متخصصان گوش و حلق و بینی ، با گذراندن تحصیلات تکمیلی و دریافت تخصص در حوزه گوش و حلق و بینی می توانند در آزمون برد تخصصی گوش و حلق و بینی  شرکت کرده و دوره فلوشیپ را برای تمرکز بر دوره فوق تخصصی ؛ مانند جراحی پلاستیک صورت و ترمیمی انتخاب کند.

این تخصص برای آماده سازی یک متخصص گوش و حلق و بینی در انجام جراحی های زیبایی ، ترمیمی و عملکردی صورت ، گوش و گردن نیاز به دو یا چند سال آموزش گسترده دارد.

آموزش ، سوابق و تجربیاتی که متخصصان گوش و حلق و بینی در طی سال ها کسب کرده اند آن ها را به بهترین متخصصان پزشکی برای انجام جراحی زیبایی بینی و سایر جراحی های زیبایی و ترمیمی صورت تبدیل می کند.

این متخصصان ، درک کاملی از ساختار صورت دارند و بر این مسئله که چگونه می توان با انجام جراحی های زیبایی ؛ اعم از عمل دماغ می توان تناسبات چهره را بهبود بخشید ، اشراف کامل داشته و با استفاده از دانش خود ، سعی می کنند بهترین شرایط ممکن را برای زیباجویان عزیز ، ایجاد نموده و بهینه ترین نتایج را برای آنان رقم بزنند.