عمل جراحی بینی موفق چه ویژگی هایی دارد

جراحی بینی موفق چه ویژگی هایی دارد : به طورکلی جراحی بینی در صورتی که منجر به ایجاد تاثیرات مثبت در زیبایی چهره و همچنین بهبود سلامتی تنفس گردد می تواند به عنوان یک جراحی بینی موفق تلقی گردد.

عوامل متعددی در ایجاد نتیجه موفق از جراحی بینی دخالت دارند که ما در این مقاله به شرح آن خواهیم پرداخت ؛ اما پیش از آن لازم می دانیم به طور مختصر درباره بینی و جراحی زیبایی بینی توضیحاتی را ارائه نماییم.

بینی در تعریف ، تقویت یا تکمیل ظاهر عمومی صورت نقش اساسی دارد. لذا با انجام جراحی زیبایی بینی و ایجاد کوچکترین تغییر در فرم و شکل بینی ، می توان جلوه زیبایی به چهره بخشید.

به طور کلی جراحی زیبایی بینی ، می تواند عدم تقارن را اصلاح کند و هر گونه دفرمیتی ظاهری مانند کجی ، تورفتگی یا برجستگی را از بین ببرد.

بسته به وضعیت بینی بیمار ، ممکن است با برداشتن بافت ها ، استخوان ها یا غضروف ها نسبت به اصلاح ایرادات ظاهری بینی اقدام گردد یا این که امکان دارد با تقویت غضروف ها و پیوند غضروف ، فرم ظاهری بینی اصلاح شود.

جراحی بینی موفق چه ویژگی هایی دارد

معیارهای اصلی جراحی بینی

یک جراحی بینی در صورتی که معیارهای زیر را دارا باشد ، می توان به عنوان یک جراحی موفق از آن یاد کرد.

1- انتخاب یک جراح بینی خوب و با تجربه

نکته ای که در این جا ذکر آن بسیار حائز اهمیت است ؛ این است که جراحی بینی در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که توسط یک جراح بینی ( راینولوژیست ) ماهر و مجرب انجام پذیرد.

تشخیص دقیق جراح بینی ، از این منظر که دلیل نازیبا بودن بینی چیست و همچنین در مواردی که مشکلات تنفسی وجود دارد ، تشخیص علت دقیق اختلال تنفسی توسط جراح ؛ می تواند در موفقیت آمیز بودن عمل بینی بسیار اثرگذار واقع گردد.

جهت تشخیص این که فرد نیاز به جراحی بینی دارد یا خیر ، پزشک متخصص ممکن است موارد زیر را تجویز نماید :

  • آندوسکوپی بینی جهت نمایش واضح آناتومی ساختار داخلی بینی
  • راینومانومتری جهت بررسی مجاری هوایی بینی
  • آکوستیک راینومتری جهت تشخیص موانعی که منجر به تنگی مجاری بینی شده اند.

به طور کلی افراد در راستای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز از جراحی بینی ؛ باید به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی که آموزش های لازم در زمینه جراحی انواع بینی را فراگرفته و صلاحیت انجام رینوپلاستی را داراست ؛ مراجعه نمایند تا بدین ترتیب حصول نتایج ایده آل برای شان محقق گردد.

متخصص گوش و حلق و بینی ، پزشکی است که در تشخیص و درمان بیماری ها و مشکلات مرتبط با گوش ، بینی و گلو تخصص دارد و می تواند هر دو روش پزشکی و زیبایی را نه تنها در گوش ، بینی و گلو ؛ بلکه سایر ساختارهای مرتبط با گردن و سر نیز انجام دهد. جراحی زیبایی بینی یکی از این روش ها است.

2- ایجاد یک بینی زیبا و دارای هارمونی با اجزای مختلف چهره

قاعدتا در هنگام تعامل با دیگران چیزی که در وهله اول توجه فرد مقابل را به چره ما معطوف می کند بینی می باشد ، حال آنکه یک بینی عمل شده نباید به گونه جراحی شده باشد که در هنگام رویایرویی با دیگران بلافاصله نگاهشان روی بینی ما ممتمرکز شده و متوجه اینکه جراحی شده است شوند.

مشخص بودن جراحی بینی ، بدین منزله است که بینی به خوبی جراحی نشده است و حتی به دلیل نمایان بودن آثار جراحی بینی در چهره ، زیبایی چهره نیز ممکن است مخدوش شده باشد.

منظور از یک بینی زیبا ، بینی ای است که دارای حداکثر میزان هماهنگی با چهره فرد باشد ، بنابراین این تصور که بینی زیبا می بایست بسیار کوچک باشد نادرست است.

و اینکه در برخی جراحی ها که تمرکز فقط روی کوچک کردن بینی است می توان گفت که نه تنها باعث افزایش زیبایی چهره نخواهد شد ، بلکه تناسب صورت را نیز برهم خواهد زد.

پاسخ سوالات رایج جراحی بینی ، توسط دکتر باستانی نژاد جراح بینی تهران

3- استفاده از روش های نوین در جراحی بینی گوشتی

برخلاف گذشته که در جراحی بینی های گوشتی از طریق تراشیدن غضروف و استخوان بینی اقدام به جراحی بینی صورت می گرفت ،

امروزه جراحان بینی با استمداد از تکنیک های جدید جراحی بینی اقدام به تقویت غضروف های ضعیف بینی نموده و در صورتی که بخشی از بینی دارای بافت اضافه باشد ، آن  بافت اضافه را بر می دارند.

4- استفاده از روش های نوین در جراحی بینی استخوانی

در متدهای نوین جراحی بینی استخوانی ، از طریق تقویت و افزایش استحکام پایه بینی در قسمت نوک به جای کاهش بافت از پشت بینی اقدام به رفع قوز بینی می شود.

5-  استفاده از روش های جدید برای کاهش پهنای نوک بینی

در روش های جدید جراحی بینی بر خلاف روش های قدیمی ، هرگز اتصالات غضروف های بینی قطع نمی شوند و با استفاده از متدهای مخصوصی پهنای نوک بینی بدون نیاز به برداشت غضروف ها انجام می پذیرد.

نتیجه استفاده از این تکنیک ها در جراحی بینی و کاهش پهنای نوک بینی ، این است که نوک بینی حالتی طبیعی یافته و گویا اصلا روی نوک بینی عملی صورت نگرفته است.

6- استفاده از روش های تقویتی برای رفع افتادگی بینی

بر خلاف گذشته که بالا بردن نوک بینی ، مستلزم برداشتن بیش از حد بافت های بینی بود ؛ در روش های جدید جراحی بینی ، از طریق تقویت نوک بینی اقدام به رفع افتادگی بینی  و نیز بالا بردن نوک بینی می گردد ، لذا ماندگاری نتایج در این روش ها بسایر بیشتر است.

در خاتمه باید افزود که جراحی زیبایی بینی در صورتی که از معیارهای فوق برخوردار باشد ، قطعا نتایجی رضایت بخش به دنبال خواهد داشت.

چرا متخصص گوش و حلق و بینی در جراحی زیبایی بینی بهتر است ؟

متخصصان گوش و حلق و بینی ، با گذراندن تحصیلات تکمیلی و دریافت تخصص در حوزه گوش و حلق و بینی می توانند در آزمون برد تخصصی گوش و حلق و بینی  شرکت کرده و دوره فلوشیپ را برای تمرکز بر دوره فوق تخصصی ؛ مانند جراحی پلاستیک صورت و ترمیمی انتخاب کند.

این تخصص برای آماده سازی یک متخصص گوش و حلق و بینی در انجام جراحی های زیبایی ، ترمیمی و عملکردی صورت ، گوش و گردن نیاز به دو یا چند سال آموزش گسترده دارد.

آموزش ، سوابق و تجربیاتی که متخصصان گوش و حلق و بینی در طی سال ها کسب کرده اند آن ها را به بهترین متخصصان پزشکی برای انجام جراحی زیبایی بینی و سایر جراحی های زیبایی و ترمیمی صورت تبدیل می کند.

این متخصصان ، درک کاملی از ساختار صورت دارند و بر این مسئله که چگونه می توان با انجام جراحی های زیبایی ؛ اعم از جراحی بینی می توان تناسبات چهره را بهبود بخشید ، اشراف کامل داشته و با استفاده از دانش خود ، سعی می کنند بهترین شرایط ممکن را برای زیباجویان عزیز ، ایجاد نموده و بهینه ترین نتایج را برای آنان رقم بزنند.