رینوپلاستی که به آن جراحی بینی نیز گفته می شود ؛ یکی از متداول ترین جراحی های پلاستیک است. بسیاری از افراد از اندازه یا شکل بینی خود ناراضی هستند، در نتیجه اقدام به انجام این جراحی می کنند، حالا انجام این جراحی در کلان شهرها مانند جراحی بینی تهران متقاضیان زیادی دارد.

بینی، در تعادل صورت مهم است و بسیاری از افراد در تلاش برای یافتن توازن و هماهنگی بیشتر بینی با سایر مؤلفه های صورت هستند.

لازم به ذکر است که گاهی اوقات مشکل، مربوط به وضعیت چانه یا فک می باشد؛ اما بیماران به دلیل عدم آگاهی کافی از معیارهای زیبایی شناسی، نارضایتی از چهره خود را بر روی بینی متمرکز کرده و تصمیم به انجام جراحی می گیرند.

توجه داشته باشید که مدت زمان جراحی دماغ، به نیازها و اهداف فردی شما از این عمل جراحی بستگی دارد؛ اما به طور کلی حدود دو ساعت یا کمتر به طول می انجامد.

از این رو با انتخاب بهترین جراح بینی شهر خود می توانید نسبت به این مسئله آگاه شوید که آیا کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستید یا خیر ؟

دکتر باستانی نژاد بهترین جراح بینی تهران و از زبده ترین جراحان در این حوزه می باشند که افراد جهت انجام جراحی بینی تهران می توانند با اطمینان خاطر به ایشان مراجعه نموده و نتایج موفقیت آمیزی از این عمل جراحی اتخاذ نمایند.

آنچه جراحی زیبایی بینی می تواند اصلاح کند عبارتند از :

  • اندازه بینی برای حفظ تعادل صورت
  • عرض بینی در پل یا در اندازه و موقعیت سوراخ های بینی
  • برآمدگی یا فرورفتگی های قابل مشاهده روی پل
  • نوک بینی بزرگ ، آویزان ، واژگون یا کج
  • سوراخ های بینی بزرگ ، پهن یا رو به بالا

نمونه کارهای جراحی بینی در تهران ؛ توسط دکتر باستانی نژاد جراح بینی

نتیجه جراحی بینی

نتایج جراحی بینی تهران ؛ به اندازه بینی ، وضعیت پوست و سن بیمار بستگی دارد.

در راستای کسب نتایج بهینه از این عمل جراحی؛ مهم ترین نکته این است که بین بیمار و جراح در مورد خواسته ها و انتظارات ز نتیجه جراحی، ارتباط روشنی برقرار باشد.

بیماران باید در نظر داشته باشند كه نتیجه عمل زیبایی بینی در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است و در نتیجه ، افراد باید از این جراحی انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند.

لازم به ذکر است که ترمیم و بهبود زخم های ناشی از جراحی ، تقریبا به یکسال زمان نیاز دارد؛ از این رو تا پیش از یکسال نمی توان در مورد نتیجه جراحی اظهار نظر کرد و افراد در صورتی که از نتیجه جراحی ناراضی باشند باید حداقل یکسال صبر کنند و پس از آن مبادرت به انجام جراحی ترمیمی نمایند.

مشاوره قبل از جراحی بینی تهران

به طور کلی متقاضیان عمل جراحی ، اهداف زیبایی خاص خود را از انجام این عمل جراحی دارند؛ از کاهش سوراخ بینی گرفته تا برداشت قوز.

بیشتر بیماران؛ خواهان بینی کوچک تر، پل صاف تر یا نوک باریک تر هستند؛ لذا زیباجویان باید در جلسه مشاوره، با جراح بینی در مورد اهداف خود صحبت کنند.

جراح بینی در جلسه مشاوره ، آناتومی بینی بیمار را معاینه می کند و سپس این موضوع که آیا کاندید مناسبی برای رینوپلاستی هست یا خیر ، را تایید می نماید.

پس از آن؛ نتیجه آزمایشات طبی، تصویربرداری، تنفس سنجی برای دریافت بیهوشی، ثبت سوابق پزشکی، سابقه جراحی های قبلی، داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید، حساسیت های دارویی و غذایی را در پرونده پزشکی بیمار ثبت می کند.

جراح در جلسه مشاوره، اقدامات پیش از جراحی و مراقبت های پس از آن را به شما خواهد گفت:

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقدامات قبل از عمل بینی و مراقبت های بعد از جراحی ؛ می توانید به مقالات جامع موجود در سایت مراجعه فرمایید.

سن مناسب انجام جراحی بینی

از آن جا که مختصات و ویژگی های چهره تا قبل از پایان پروسه بلوغ در حال تغییر است ، اکثر جراحان حداقل تا 15 سالگی انجام جراحی دماغ را توصیه نمی کنند و مناسب ترین زمان برای انجام این جراحی را بعد از اتمام فرآیند بلوغ و رشد اجزای صورت می دانند.

چه افرادی کاندید مناسبی جراحی هستند ؟

جراحی ، یک تصمیم کاملا فردی است و افراد باید این جراحی را با توجه به نیاز و اهداف خود انجام دهند ؛ نه این که خواسته های شخص دیگری را برآورده کرده و سعی کنند متناسب با هر نوع تصویر ایده آل باشد.

به طور کلی افرادی که رشد صورت شان کامل است ، از نظر جسمی سالم هستند ، سیگار نمی کشند ، چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه برای بهبود ظاهر خود در ذهن دارند ؛ کاندید مناسبی برای جراحی خواهند بود.

روش های جراحی دماغ

جراحان بینی ، از یکی از تکنیک های باز یا بسته ؛ برای تغییر ساختار بینی استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که در صورت استفاده از هر یک از این تکنیک ها ؛ در پایان جراحی ، بیماران هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد بهبود قابل ملاحظه ای خواهند یافت.

  1. تکنیک باز : زمانی که جراحی به روش باز بینی انجام می گیرد ؛ افزون بر برش های داخل بینی ، یک برش کوچک بین سوراخ های بینی نیز ایجاد می شود. رینوپلاستی باز ، برای اعمل تغییرات گسترده بر روی بینی گزینه ایده آلی می باشد.
  2. تکنیک بسته : برای جراحی بسته ، برش در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود. تکنیک بسته ، معمولا زمان کمتری به طول می انجامد و دوره بهبودی کوتاه تری نیاز دارد.

جراحی بسته ، به بیمارانی توصیه می شود که در صدد تغییرات جزئی هستند ؛ درحالی که جراحی بینی باز بیشتر در عمل های ترمیمی استفاده می شود.

آیا جراحی زیبایی بینی عوارض دارد ؟

همان طور که گفته شد ، تصمیم برای جراحی زیبایی کاملا شخصی است.

شما باید تصمیم بگیرید که آیا این مزایا به اهداف شما نزدیک است یا خیر ، آیا خطرات و عوارض احتمالی جراحی زیبایی دماغ برای تان قابل قبول می باشد یا خیر ؟

به طور کلی عوارض ناشی از داروهای بیهوشی ، تغییر در احساس پوست ( بی حسی یا درد ) ، مشکل تنفس ، عفونت ، سوراخ شدن تیغه بینی ( به ندرت اتفاق می افتد ) می توانند از عوارض جراحی باشند که البته به ندرت رخ می دهند و در صورت انتخاب بهترین جراح بینی می توان احتمال وقوع آن ها را به میزان چشمگیری کاهش داد.

هزینه جراحی بینی تهران

عمل زیبایی بینی ، هزینه ثابت و معینی در همه افراد ندارد ؛ قیمت این عمل جراحی ، پس از معاینه بالینی بیمار و آناتومی بینی وی و با احتساب پارامترهای مختلفی برآورد شده و نهایتا در جلسه مشاوره به فرد زیباجو ابلاغ می شود.