جراحی بینی به روش باز یا بسته ؟

جراحی بینی به روش باز یا بسته ؟ کدام یک از روش ها برای انجام جراحی بینی مناسب می باشد ؟ باید بگوییم که جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته دو رویکرد متفاوت برای دسترسی به ساختمان بینی و اعمال تغییرات بر روی آن می باشد.

تنها تفاوت این دو روش این است که در روش باز یک برش بر روی کلوملا ایجاد می شود و در جراحی بینی بسته این برش ایجاد نمی گردد.

کلوملا در واقع همان ناحیه میان دو سوراخ بینی است که باعث جدا شدن دو سوراخ از یکدیگر می شود.

جراحی بینی به روش باز یا جراحی بینی به روش بسته

برش روی کلوملا این امکان را ایجاد می کند که به راحتی بتوان پوست را از اسکلت بینی جدا کرد و تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال نمود با جدا کردن پوست در روش باز به راحتی جراح بینی به قسمت استخوانی و غضروف بینی دسترسی می یابد و میتواند تغییرات مورد نیاز را اعمال نماید.

به این نکته توجه داشته باشید که جای بخیه در روش باز باقی نمی ماند و با گذشت زمان به طور کامل رفع می شود.

همچنین برش خوردن یا نخوردن گوشه های پره های بینی ارتباطی به روش باز یا بسته بودن بینی ندارد و تنها به اندازه سوراخ های بینی و پره های بینی بستگی دارد.

در صورتی که سوراخ های بینی بزرگ باشد و نیاز به کوچک کردن آن باشد، در اطراف سوراخ بینی برش ایجاد می شود.

جراحی بینی به روش باز یا بسته

مزیت روش جراحی بینی باز

در این روش جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی دید بهترین برای اعمال تغییرات بر روی بینی دارد.

مزیت روش جراحی بینی بسته

بر روی پوست برشی ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

مدت زمان عمل جراحی حدود 15 دقیقه کمتر از جراحی بینی باز است.

تورم حاصل بعد از جراحی بینی کمتر است.

از روش بسته برای کدام بینی های می توان استفاده کرد؟

از این روش برای بینی هایی که ایرادات موجود در آن کم باشد می توان استفاده نمود.

برای کدام بینی ها جراحی بینی باز توصیه می شود :

معمولا توصیه می شود از روش باز در جراحی بینی ترمیمی ، بینی هایی که دارای دفرمیتی های ناشی از ضربه هستند، وجود اشکالاتی در سر بینی ، وجود ایرادات مادرزادی استفاده شود.

همچنین از آن نجا که بینی گوشتی دارای اسکلت و غضروف ضعیف است ، بهتر است از این روش استفاده شود تا به راحتی بتوان اسکلت بینی را تقویت نمود.

اقدامات قبل از جراحی بینی

  • مهم ترین مسئله ای که قبل از جراحی زیبایی بینی باید مورد توجه قرار گیرد ، انتخاب جراح می باشد ؛ چرا که تجربه و تبحر جراح بینی در نتیجه دریافتی از عمل تاثیر مستقیم دارد.

از این رو زیباجویان عزیز ، پیش از هر اقدامی باید در انتخاب جراح بینی نهایت دقت خود را بکار گیرند تا به این ترتیب نه تنها به نتیجه دلخواه خود دست یابند بلکه از انجام جراحی مجدد و پرداخت هزینه های گزاف در راستای جراحی ترمیمی نیز ممانعت به عمل آورند.جراحی بینی به روش باز یا بسته

  • قبل از انجام جراحی بینی ، جراح برای متقاضیان این عمل ؛ آزمایشات مخصوصی را تجویز می کند که بیمار ملزم به انجام آن بوده و ضمنا باید نتایج آزمایشات را نیز در اختیار جراح معالج خود قرار دهد.

خانم هایی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارند ؛ موظفند در صورت حاملگی حتما جراح معالج شان را در جریان قرار دهند ، چرا که انجام جراحی در دوران بارداری می تواند سلامت مادر و جنین را در معرض مخاطره قرار دهد ؛ لذا این افراد باید چند ماه پس از زایمان اقدام به انجام جراحی بینی نمایند.

البته لازم به ذکر است که جراح بینی ، علاوه بر تجویز آزمایشات مخصوص جراحی برای خانم های متقاضی عمل بینی ، تست بارداری نیز تجویز می نمایند تا از این مسئله اطمینان یابند.

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی

  • متقاضیان عمل جراحی بینی در صورت ابتلا به بیماری های زمینه ای از جمله بیماری های قلبی – ریوی ، بیماری های کلیوی و مواردی از این قبیل و همچنین ابتلا به بیماری خاص و داشتن حساسیت دارویی ، باید این مسئله را به جراح خود اطلاع دهند.
  • از مصرف داروهایی که سبب رقیق شدن خون شده و منجر به ازدیاد خونریزی در حین عمل می شوند ؛ نظیر ژلوفن ، آسپرین ، بروفن ، ویتامین E و نیز داروهای ضد التهابی از 2 هفته قبل از جراحی بینی باید خودداری شود.
  • سیگار و هر گونه دخانیات و همچنین مشروبات الکلی ؛ کاهش اکسیژن رسانی خون را به دنبال دارند و می توانند جان فرد را در حین عمل به مخاطره بیاندازند ، از این رو از 2 هفته قبل از جراحی بینی باید از مصرف آن ها اجتناب نمود.
  • غالبا یک هفته تا 10 روز بعد از جراحی بینی ، افراد مجاز به استحمام نخواهند بود ؛ در نتیجه به توصیه جراح بینی افراد باید شب قبل از عمل استحمام نمایند.
  • ناشتا بودن از دیگر اقدامات مهمی است که قبل از عمل بینی باید مورد توجه قرار گیرد ؛ چرا که در صورت پر بودن معده ، امکان بازگشت محتویات آن به مجاری بینی وجود خواهد داشت و در نتیجه سلامت فرد در معرض خطرات جدی قرار خواهد گرفت.

 

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان تماس بگیرید