به طور کلی بینی دارای سایز و اشکال گوناگونی می باشد، در مورد ویژگی های ظاهری بینی نظرات مختلفی وجود دارد. از آن جا که بینی یکی از اصلی ترین خصایص صورت است نقش عمده ای در کاهش یا افزایش اعتماد به نفس افراد ایفا می کند در نتیجه وجود هر گونه خلل ظاهری در فرم بینی می تواند زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد و در نتیجه فرد را ترغیب به انجام جراحی بینی نماید، در این مقاله قصد داریم به جراحی بینی با نوک بسیار پهن بپردازیم پس این مقاله را از دست ندهید و تا انتها آن را مطالعه کنید.

جراحی بینی با نوک بسیار پهن

بینی پهن

برخی افراد تصور می کنند که برخورداری از یک بینی پهن به معنای گرد بودن نوک بینی می باشد ، برخی دیگر نیز بر این باورند که ویژگی اصلی یک بینی پهن به منزله پهن بودن سوراخ های بینی است و عده ای دیگر معتقدند که عریض بودن پل بینی سبب پهنای بینی می شود.

لازم به ذکر است که برای اندازه گیری پهنای بینی می بایست طول بینی و همچنین دیگر اعضای چهره مورد ارزیابی و آنالیز قرار گیرند.

جراحی بینی با نوک بسیار پهن باید به رغم حفظ عملکرد تنفسی بینی ، سبب بهبود تناسب و سازگاری بینی با دیگر اجزای چهره گردد.

قبل از جراحی بینی با نوک بسیار پهن

به منظور جراحی بینی با نوک بسیار پهن ، ابتدا باید در جلسه مشاوره قبل از عمل ، علت پهن بودن بینی توسط پزشک متخصص تعیین گردد تا به این ترتیب بهترین متد جهت اصلاح این مشکل مشخص شود.

دلایل پهن بودن بینی

 • پهن بودن نوک بینی
 • پهن بودن استخوان بینی
 • ضخیم بودن پوست بینی
 • گوشتی بودن بینی
 • پهن بودن حفره های بینی
 • پهن بودن غضروف های جانبی فوقانی
 • پهن بودن غضروف های جانبی تحتانی
 • پهن بودن غضروف های طاق وسط

نحوه جراحی بینی با نوک بسیار پهن

رایج ترین دلایل نارضایتی بیمارانی که از بینی پهن برخوردارند پهن بودن نوک بینی ، عریض بودن سوراخ های بینی یا پهن بودن پل بینی می باشد.

در جراحی بینی با نوک بسیار پهن ، می توان با نازک کردن غضروفی که سبب پهن و گرد شدن نوک بینی شده است ، مشکل پهن بودن نوک بینی را برطرف کرده و به بینی شکل و ظاهر مناسبی بخشید.

به منظور وضوح بیشتر مشخصات نوک بینی می توان از ناحیه سپتوم بینی یا از ناحیه پشت گوش بیمار اقدام به برداشتن غضروف نمود تا به این ترتیب نوک بینی را باریک تر نشان داد.

در آخر ، جراح بینی به منظور ایجاد یک بینی کاملا طبیعی ، اقدام به جایگذاری غضروف بیمار با نهایت ظرافت می کند.

در جراحی بینی پهن ، می توان سوراخ های بینی را نیز تغییر داد تا به این ترتیب ، نگرانی بیمار از بابت عریض بودن سوراخ های بینی نیز مرتفع گردد.

لازم به ذکر است که مطابق قراردادهای انجمن زیبایی ، عرض مناسب و ایده آل برای سوراخ های بینی می بایست تقریبا با فاصله مابین چشم ها برابر باشد.

در طول روند جراحی بینی با نوک بسیار پهن

در طول جراحی، بیمار بر حسب میزان پیچیدگی روند، تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قرار می گیرد. بنابراین در طول روند، بیمار یا در حالت خواب یا در حالت بیداری می باشد.

اگر خواهان این هستید که پل بینی شما ( ناحیه بالای سوراخ های بینی ) باریک تر شود، جراح، شکستگی های مدیریت شده ای را در استخوان های بینی شما ایجاد کرده و آنها را بازسازی می نماید. این روند تحت عنوان اوستئوتومی خوانده می شود.

اگر می خواهید سوراخ های بینی شما کوچک تر شوند، جراح بینی بافت را از ناحیه ای از بینی شما با ایجاد برش هایی ریز، بر می دارد. این برش ها در موقعیت هایی قرار داده می شوند که قابل رویت نبوده و جای زخم بر جای مانده از آنها، باعث بد شکلی شکل ظاهری بینی نشود.

یکسال بعد از جراحی بینی پهن توسط دکتر باستانی نژاد بهترین جراح بینی تهران

بعد از روند جراحی بینی با نوک بسیار پهن

بعد از روند، بر حسب پیچیدگی جراحی، گاهی لازم است یک شب در بیمارستان بمانید. در غیر اینصورت، این جراحی به صورت سرپایی انجام شده و در روز جراحی، شما می توانید مرکز جراحی را به قصد منزل ترک نمایید.

حتماً از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهید تا شما را به منزل برساند، چون رانندگی کردن در این شرایط برای شما ناممکن خواهد بود.

شما باید اجازه بدهید تا پانسمان به مدت یک هفته بر روی بینی شما باقی بماند. بالا نگه داشتن سر در موقعیت بالاتر از قفسه سینه می تواند به کاهش یافتن شدت تورم در بینی شما، کمک به سزایی نماید.

پزشک در خصوص آنچه باید بعد از عمل بینی پهن از آن اجتناب کنید، اطلاع رسانی کامل می نماید. برخی از این موارد عبارتند از:

 • ورزش کردن
 • شنا کردن
 • فین کردن
 • حرکت دادن بینی
 • سفر هوایی داشتن

روند های غیر جراحی برای باریک کردن بینی پهن

یک روند رینوپلاستی بدون جراحی که رینوپلاستی مایع نامیده می شود، روندی است که از طریق تزریق کردن فیلر که معمولاً هیالورونیک اسید می باشد، به ناحیه بینی انجام می شود.

رینوپلاستی های مایع برای تغییر شکل دادن بینی، روند بر گزیده ای محسوب می شوند. از آنجایی که در روند رینوپلاستی مایع، یک فیلر اضافه شده و هیچ چیز از بینی کاسته نمی شود، نمی توان از این روش بعنوان یک گزینه مناسب برای باریک کردن بینی پهن استفاده نمود. این تکنیک برای صاف کردن برآمدگی های بینی یا اضافه کردن حجم به نوک بینی قابل استفاده می باشد.

برای شکل دهی نوک بینی پهن، جراحی بینی باز مورد نیاز است یا جراحی بینی بسته؟

با استفاده از تکنیک جراحی بینی بسته، تغییر شکل دادن در نوک بینی پهن، امکان پذیر می باشد. برای اصلاحات پیشرفته تر، یک روند رینوپلاستی باز توصیه می شود. تکنیک رینوپلاستی باز، دسترسی بهتر به ساختارهای بینی را فراهم کرده و امکان برداشت غضروف بیشتر از نوک بینی و شکل دهی بهتر آن را فراهم می آورد.

رینوپلاستی بسته : نوعی جراحی است که در آن کلیه برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود. این نوع عمل بینی هیچ جای زخمی را در بخش بیرونی بینی بر جای نمی گذارد.

رینوپلاستی باز: یک جراحی بینی باز امکان دسترسی بهتر و قابلیت رویت بیشتر ساختارهای داخلی بینی را برای جراح فراهم می نماید. در یک روند عمل باز، یک برش در عرض ستونچه بینی ایجاد می شود. برش های بیشتر در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند. هر چند یک برش کوچک بر روی سوراخ های بینی ایجاد می گردد، ولی جای زخم بر جای مانده از آن به مرور زمان به میزان قابل ملاحظه ای محو می شود. بیشتر افراد به راحتی متوجه این جای زخم نمی شوند.

افزایش هارمونی صورت با جراحی بینی با نوک بسیار پهن

آیا نوک بینی شما بسیار پهن است؟ جراحی زیبایی و تکنیک های ویژه جراحی بینی با نوک بسیار پهن، به بسیاری از بیماران که دارای چنین ویژگی در بینی خود می باشند، کمک می کند. از طریق انجام جراحی بینی، این افراد می توانند به هارمونی صورت افزایش یافته ای دست پیدا کنند.

دغدغه بسیاری از افرادی که نوک بینی بسیار پهنی دارند این است که در تعاملات اجتماعی خود، اولین چیزی که توجه طرف مقابل آنها را به خود جلب می کند، بینی شان است. بنابراین قرار گرفتن تحت جراحی بینی، در رفع نمودن این دغدغه بسیار کار ساز بوده و می تواند سازگاری و تناسب بسیار زیادی را بین این اندام و سایر ویژگی های صورت خلق نماید.

مزایای جراحی بینی با نوک بسیار پهن

1 . کوچک شدن نوک بینی پهن

2 . بهبود تقارن صورت

3 . اصلاح برآمدگی های واقع بر روی پل بینی

4 . باریک شدن استخوان های بینی

4 . صاف شدن انحراف بینی در صورت وجود

5 . به همراه داشتن مزایایی برای سلامت، جهت بهبود تنفس، رفع مشکلات سینوسی و خاتمه دادن به خر خر کردن